Auto trosi rashladnu tecnost,potrebna pomoc.

Auto trosi rashladnu tecnost,potrebna pomoc.

Član
Dakle auto trosi tecnost,a ja ne vidim da negde curi. Oko 1l dnevno(100km po gradu). Pre neki dan je puklo crevo i izasla sva tecnost i auto mi se pregrejao i ugasio se. Crevo sam zamenio i sipao novu,ali sad vise trosi tecnost. Da li bi mogao biti dih.glave i kako da proverim?
 
Član
Zeznuto drug, malo je teze skontati da li je na dihtungu glave,ali ako ti se pregrijao vrlo lako moze biti da se glava iskrivila i da tu gubi, provjeri vodenu pumpu, i vidi da li na spojevima cijeva ima tragova curenja!
 
Član
pa recimo ovako, ako bas bas nigdje ne mozes da nadjes tragove curenja vode, onda se odgovor sam namece.....mada, prvo dobro "pretitraj" sve, dok je auto upaljen sva crijeva i spojeve, hladnjak pripaziti da ne curi mozda s vanjske strane, one sto je okrenuta braniku pa ne vidis, onda da li ti magli auto unutra? Doduse, da je mali hladnjak s takvom kolicinom vode dosad bi imao bazen pod nogama : ) postoje i alati koji se navrnu na mjesto cepa na boci od vode, te se njime "napumpa" pritisak u sistemu da se vidi da li "drzi", moglo bi se njime namjerno napumpati malo vise, pa ako je negdje malo curenje da probije bas, al' nazalost kako si rekao da si ga pregrijao lako je moguce da je popustio dihtung....jesu li ti tvrda crijeva od vode dok auto radi?
 
Koje vozilo je u pitanju? Moze biti da cep expanzione posude ne valja..Kod mene bio stradao i za dan sam znao izgubiti litar vode (ispari)..Zamjenom cepa sve rjeseno..A sto trizex rece provjeri hladnjak..Najcesce pri dnu pustaju, sa prednje strane..
 
Član
to je lako utvrditi kad imas alat za naduvavanje sistema naduva se i vidi dje pusta i dali naljeva u cilindre pozzz
 
Član
hvala svima,provericu ovih dana u nekoj sam guzvi pa mi se vise isplati da dolijem litar dnevno i da vozim.
 
nemoj samo ko moj buraz dolivao vode svaki dan po litar, i
na minusu sve zaledilo, onda su nastupile muke da se to sve odmrzne i popravi,
pravi to cim prije, poz
moze biti i do racve vode, na njoj zna cesto curiti
 
ovo sto roki kaze se desavalo kod mog starog ali sumnjam ja na to jer ako isparava na ovom minusu,onda se to i vidi golim okom a ne kao ljeti gdje i ne primjetis,a pusti malo auto kad je vruce da radi otvorene haube i pregledaju spojeve jer po ovoj zimi ce puno pariti(stvarati vidljivu paru jer brzo kondenzuje u zraku i time biti bolje vidljiva) i u slucaju da ne pari padat ce na ugrijane dijelove motora i opet ce stvarati paru i samo upratis odakle kapa(nemora znaciti da kaplje vis nekog izvora toplote ali ipak je veca sansa da nadjes po zimi)..tako bi ja uradio..
ali kao sto ti i drugi gvore,ako si prekalio motor u skorije vrijeme onda ti negine ravanje glave/bloka ako nevidis da ti gdje na spojevima ili na hladnjaku gubi...a ako je deformisan blok/glava onda ce mijesati vodu i ulje i kad je auto vruco parit ce ti kad otvoris cep za ulje dakle opet otvoris haubu i ovako :icon_eek:
;)
 
nermin suljagic je napisao(la):
AldinShpura je napisao(la):
ako ucestalo magle stakla mozda je mali hladnjak pukao

sto vec triza kaze,1 litar na dan i plivale bi mu patike u vodi...previse gubi da bi bio mali hladnjak a da ga ne primjeti...

ha sta znas gdje iskapa,kazem mozda...nevidjeh da je litar u pitanju,u pravu si
 
Top