Auto Software, Diagnostika, Tuning

Auto Software, Diagnostika, Tuning

Član
"Evo kako izgleda shema interface-a! Ako se odlucis na samogradnju javi da ti posaljem BIN file od 93c46 eproma"

Hvala najlepse, vrlo rado cu probati da napravim ovo cudo. Bio bih ti veoma zahvalan da okacis taj bin fajl na rapidshare.
Jos jednom svaka cast za trud i sve pohvale.;)
 
Ovo je sve extra

imaš li nekih programa za Volvo

Imam
Volvo Vadis 2005 neće da instalira
Volvo Vida 2007 B ide u virtualnu mašinu
Volvo Vida 2009 A ruski neće dijagnostika

Unaprijed hvala;)
 

MTR

Član
Milojko1973 je napisao(la):
Ovo je sve extra

imaš li nekih programa za Volvo

Imam
Volvo Vadis 2005 neće da instalira
Volvo Vida 2007 B ide u virtualnu mašinu
Volvo Vida 2009 A ruski neće dijagnostika

Unaprijed hvala;)

nema sanse i kad instaliras imaces problema jer vjerovatno nemas prave konektore , Vida pogotovo.
Svaki DVD od Vadisa ( stari ) ili novi za vidu je copyright i to EXTREMNI.
nakon 3 mjeseca sam se brise ili gasi , dolazi novi iz centralnog servera u geteburgu , kad to stavis sve fino . stari bacas u kantu.
koliko znam sad ide upload direktno zavisi samo sa kojeg servera ( Dearborn, geteburg , manhajm ,imaju jos dva ne mogu se sjetit gdje su )

Moj savjet , ne znam koja auta kopcas al nije to VW pa moze kako hoces, lako se pojebu moduli ( a ima ih ..... ) i opet moras na servis.
ako ti nije mrsko ja sam nekad davno bio admin ( neko krace vrijeme dok Thorsten nije otisao ) na www.volvospy.com pa malo prosvrljaj.
Slao sam ja Vadise od Egipta do Norveske , sta god uradis NE RADI.
Doduse mozes ga koristiti cisto za informacije al ostalo NE.
Ako imas kakva pitanja salji na private rado cu ti pomoci oko Volva.

sorry ev ga se vratio , oslat cu mu mail da vidim sta je s tim Vadisom

Jos jednom , evo iskopao sam mail iz 2004 ( ne vjerujem da je se sta mijenjalo ) pa citaj , tu ti je procedura instalacije ili sad za upload pa vidi , bitno je da sistem prepozna stari DVD ili da imas sifru od servisa .

Mail je iz januara 2005

Thorsten Petrowski <Thorsten.Petrowski@skynet.be> wrote:
Hello Jiggy,
we always had an actual Version of VADIS for helping the people in the vvspy-forum. Since some time, we don´t get support by VOLVO - so we don´t have a new version since a longer time. If you would donate a new VADIS DVD to vvspy, we would be thankful. Would you do that?

Best Regards
Thorsten
Admin of vvspy.com


Hello Thorsten ,
I will try to do that , but i can't promise because i don't work at dealership since august 04.
Give me a address and i will send you DVD-s by UPS or FedEx.
But you must know there is possibility that DVD will not work.First , when you make instalation of newer version of Vadis DVD the system must recognize older version on computer ( A,B,C ......).
Also before instalation you must conect to Volvo central server at Dearborn in US ( Ford ) for backing up of older files from your computer. If you don't do that DVD will not work .It's litle bit complicated because maybe you don't have access to that.
So please send me information what you have of Vadis CD-s or DVD-s.
And on the end Vadis is out,there is new staff called VIDA.

For your info : go to www.vccs.volvocars.se fill the application form and you will have access to PVT ( plant vehicle team ) , there you have Volvo intranet , and many,many things about Volvo.

BR , Jiggy

Usput , kome treba , imam sve za MAN , ima oko 1 GB , mogu snimit i poslat postom

otprilike svi motori od D20 do D28 , mjenjaci Eaton i ZF rucni , astronic , EBC , ECAS , EDC , SD201 do 972 svi kodovi gresaka , odrzavanje , spajanje , intarderi , retarderi , sve o F2000 i TG-A
 
BR , Jiggy

Usput , kome treba , imam sve za MAN , ima oko 1 GB , mogu snimit i poslat postom

otprilike svi motori od D20 do D28 , mjenjaci Eaton i ZF rucni , astronic , EBC , ECAS , EDC , SD201 do 972 svi kodovi gresaka , odrzavanje , spajanje , intarderi , retarderi , sve o F2000 i TG-A
[/quote]

Jel to ManWis 2006 ili 2008 ? ili nešto drugo ?
 

MTR

Član
predingli je napisao(la):
BR , Jiggy

Usput , kome treba , imam sve za MAN , ima oko 1 GB , mogu snimit i poslat postom

otprilike svi motori od D20 do D28 , mjenjaci Eaton i ZF rucni , astronic , EBC , ECAS , EDC , SD201 do 972 svi kodovi gresaka , odrzavanje , spajanje , intarderi , retarderi , sve o F2000 i TG-A



Jel to ManWis 2006 ili 2008 ? ili nešto drugo ?
[/quote]

Ma kaki , buraz mi radi u MAN pa mi vako ponese svasta nesto , jebi ga meni treba al posaljem i ostalima kad zapne , jel ti treba sta ili??
 
Član
ersan_sa je napisao(la):
Ima li sta za SKODU i model ROOMSTER

hvala

Budem ti ja izvidio.Al mi treba vremena...:icon_smile: Pretpostavljam da je daljinsko spuštanje i dizanje prozora s orginalnim ključem? Ili te još nešto zanima? :icon_question:
 
Član
Tolerance Data 2007.1 skinuo sam taj program ali ne funkcionira kad se anzipuje fale neki djelovi razlog zainteresiranosti za ovaj program je to sto jedno vozilo tj. Citroen Jumper 2.5 TDI 2000 godina hteo bi da imam podateke za njegove jer ide na dugacke relacije pa se kvari kad odem kod majstora oni te ovaj dio pa te onaj dio kupi, ja kupim pa ne valja navodno za drugo vozilo i tako to momentalno mi je otisla peta brzina pa bi htio videti kataloski broj djela da znam koji da kupim Citroen Jumper 2.5 TDI year 2000 br knjizice VF7233J4215852339
Ok naso sam katakoski broj sad mi treba one-5th Driven Gear Catalog No.2344C9 and one-Coupling Sleeve kataloski broj No.238822 ako neko ima djelove neka javi kupujem a volio bi i ovaj program (kompletan) ako je za moje vozilo da imam ili neki drugi za ovo vozilo Unapred hvala
 
Izgledi su takvi, da ce Autodata 3.24 najverovatnije uskoro biti dostupna (bez obzira na sve prepreke).
Unapred se radujem!
 
Top