Auto Software, Diagnostika, Tuning

Auto Software, Diagnostika, Tuning

Član
Pozz
Trebam program koji ima seme zica (wiring diagram) za sve vrste kamiona i autobusa,u stvari trebaju mi boje zica od rezervara (plovka) do konektora u kontrolnoj tabli.Ako ima kako se zove i gdje ga ima za skinut.
Unaprijed hvala!!!!
 
Član
Bio sam u servisu od MAN-a pa nisu uspjeli nac semu s bojama zica koje mi trebaju :lol:

erve34axim je napisao(la):
Jesi probao MAN TIS imas ga u temi par stranica unazad?

Bio sam u servisu od MAN-a pa i oni nisu uspjeli nac boju zica od rezervara (plovka) do konektora sto ide u kont. tablu :lol:
 
Član
Pozdrav za sve clanove foruma. Posebno za erve34axim. Ocena je stvarno 10+ za sve sto je prilozeno. Bravo.

Ima li mozda ko OP-COM hardware+software+hex dump za odgovarajuci mikrokontroler?

Unapred hvala i pozzz svima
 
Član
Pozdrav za sve clanove foruma. Posebno za erve34axim. Ocena je stvarno 10+ za sve sto je prilozeno. Bravo.

Ima li mozda ko OP-COM hardware+software+hex dump za odgovarajuci mikrokontroler?

Unapred hvala i pozzz svima
 
lovci je napisao(la):
Pozdrav za sve clanove foruma. Posebno za erve34axim. Ocena je stvarno 10+ za sve sto je prilozeno. Bravo.

Ima li mozda ko OP-COM hardware+software+hex dump za odgovarajuci mikrokontroler?

Unapred hvala i pozzz svima

Evo ti OP-COM

Kod:
http://rapidshare.com/files/222884045/OPCOM081016newestsoftware.rar

Upgrade se AB-COM na OP-COM

Kod:
http://rapidshare.com/files/212701828/AB-COM_to_OP-COM_Firmwareupdate_V1.18.zip

Ali nisam bas najbolje to razumio oko hex.... na koji dump tacno mislis? ECU dump? I za koje auto?
 
Član
Prvo da se zahvalim na posvecenom vremenu; mislim na PCB, izgled plocice sa propratnim elektronskim elementima i .hex fajl koji treba usnimiti u mikrokontroler kojim se pravi OPCOM hardverski interfejs, za potrebe samogradnje.
Izvinjavam se ako je bilo dvosmislenosti u prethodnom postu
 
Član
Sad malo spam, al moram, zasluzio si. TNX TNX TNX TNX TNX TNX TNX TNX TNX, godinu dana i vise trazim onaj OPEL TIS i nikako da nadjem, legendo svaka cast....:icon_exclaim:
 
BMW-GTI je napisao(la):
Sad malo spam, al moram, zasluzio si. TNX TNX TNX TNX TNX TNX TNX TNX TNX, godinu dana i vise trazim onaj OPEL TIS i nikako da nadjem, legendo svaka cast....:icon_exclaim:

Nikakav problem :) A sto se posta iznad tice pogledacu malo oko tog tvog problema sta mogu napravit. Poz
 
Član
lovci je napisao(la):
Prvo da se zahvalim na posvecenom vremenu; mislim na PCB, izgled plocice sa propratnim elektronskim elementima i .hex fajl koji treba usnimiti u mikrokontroler kojim se pravi OPCOM hardverski interfejs, za potrebe samogradnje.
Izvinjavam se ako je bilo dvosmislenosti u prethodnom postu

Evo kako izgleda shema interface-a! Ako se odlucis na samogradnju javi da ti posaljem BIN file od 93c46 eproma

Evo postavio sam file za eprom, samo treba uraditi promjenu ekstenzije! Na mjesto TXT staviti BIN!!!
 
Top