Auto plin sa slike??? Misljenje???

Auto plin sa slike??? Misljenje???

Član
Haha pa cijene plina variraju zajedno sa cijenom benzina/dizela..
A sta kao na nasim pumpama nema losijeg benzina/dizela nego samo plina? A koliko dizel trosi u zimskim uslovima kad je hladan i kad se tek upali? Da nije i tad 4,2l?
 
Član
Da mi covjek ne otvori oči, nikad ne bih progledao!
Prosjek ti je bio 4.2 otvorene... Ja potrosim 7, mozda bih mogao stuci skoro na 6 da drzim na tempomatu na 70-80kmh cijelo vrijeme... Jel tebi jasno da je to ispod 6KM? A ti i ta 4.2 litra platis 9KM... Vozim jace, brze i-vjerovatno-pouzdanije auto jer je manje specificnih kvarova za moderne benzince nego dizele...koji ti jos argument treba?
Da ne govorim o ljudima koji voze 200KS na plin, a dizeli s tom snagom sigurno ne trose 4l, nego uzmu 10-12 gradske bez po' muke...
 
Član
Litra plina 0.9km
Litra dizela 2.08km
Potrosnja dizela sa 100-ak konja otvorene u normalnim uslovima sa normalnim vozacem je oko 5-6L sto dodje u markama od 10.5 do 12.5konvertibilnih maraka prosjek na 100 predjenih kilometara.
Evo uzmimo BMW 540i, motor 4400 kubika v8 sa 286konja, trosi otvorene u prosjeku oko 10L normalne voznje i normalan vozac, 10L plina dodje 9km da ga i potjera malo uzece 13L sto dodje u konvertibilnim markama 11.7 na predjenih 100 kilometara, znaci prosjek otvorene od 9 do 12km.
Znaci u markama potpuno isto kao i dizel!
Sad pitanje bi li ti vozio dizela od 100 konja koji ima DPF, dizne koje crkavaju, turbo koji crkava, raznorazne senzore, plivajuci zamajax i ostale dijelove od kojih te glava zaboli svako jutro
Ili bi bio gazda i vozao v8 benzin sa 290konja i pojeo svakog dizela koji ti se nadje na putu a jeftinihe se vozao od sviju njih?
Ovaj v8 uzme 20L po gradu sto izadje 18km a negdje i jeftinije gdje je ispod 0.9km litra plina
Dok dizel sa 100-ak konja po gradu uzme 8L ako pazis sto dodje 16.60km a malo koji uzme 8L ali eto nek bude.
U prosjeku ste isti sa potrosnjom a ti vozis traktora sa 100 konja koji ide za 12sekundi do 100 i top speed 180 mozda
A neko voza 4400 kubika v8 sa 290konja
Ubrzava do 100km/h za 6 sekundi i top speed 250 i liksuza i svega ima vise nego dizel, a da ne kazem klasa auta gdje je BMW serija 5 a gdje je neki prisjecni dizelas, srednja klasa BMW 5 serija, recimo golf 4 ili 5 ili pug njihove klase, su auta nize klase...
To je to od mene CAVO!
 
Član
Litra plina 0.9km
Litra dizela 2.08km
Potrosnja dizela sa 100-ak konja otvorene u normalnim uslovima sa normalnim vozacem je oko 5-6L sto dodje u markama od 10.5 do 12.5konvertibilnih maraka prosjek na 100 predjenih kilometara.
Evo uzmimo BMW 540i, motor 4400 kubika v8 sa 286konja, trosi otvorene u prosjeku oko 10L normalne voznje i normalan vozac, 10L plina dodje 9km da ga i potjera malo uzece 13L sto dodje u konvertibilnim markama 11.7 na predjenih 100 kilometara, znaci prosjek otvorene od 9 do 12km.
Znaci u markama potpuno isto kao i dizel!
Sad pitanje bi li ti vozio dizela od 100 konja koji ima DPF, dizne koje crkavaju, turbo koji crkava, raznorazne senzore, plivajuci zamajax i ostale dijelove od kojih te glava zaboli svako jutro
Ili bi bio gazda i vozao v8 benzin sa 290konja i pojeo svakog dizela koji ti se nadje na putu a jeftinihe se vozao od sviju njih?
Ovaj v8 uzme 20L po gradu sto izadje 18km a negdje i jeftinije gdje je ispod 0.9km litra plina
Dok dizel sa 100-ak konja po gradu uzme 8L ako pazis sto dodje 16.60km a malo koji uzme 8L ali eto nek bude.
U prosjeku ste isti sa potrosnjom a ti vozis traktora sa 100 konja koji ide za 12sekundi do 100 i top speed 180 mozda
A neko voza 4400 kubika v8 sa 290konja
Ubrzava do 100km/h za 6 sekundi i top speed 250 i liksuza i svega ima vise nego dizel, a da ne kazem klasa auta gdje je BMW serija 5 a gdje je neki prisjecni dizelas, srednja klasa BMW 5 serija, recimo golf 4 ili 5 ili pug njihove klase, su auta nize klase...
To je to od mene CAVO!
Evo ja potvrdjujem tvoju pricu jer vozim bmw e39 530i touring automatik i po gradu mi uzme od 15 do 20 l i to bez obracanja paznje na potrosnju.. U banja luci je cijena plina 0,72 KM a dizel je od 1,98 do 2,05 KM. Znaci moj kad trosi 20l plina to je 14,4 KM.. E sad mi vi nadjite golfa 4 dizela sa stotinjak konja, da ne poredim sa vecim i tezim autima koji ce po banja luci gdje je semafor svakih 50-60 m i gdje su guzve katastrofa, trositi 7l dizela ja pojedem i njega i plivajuci zamajac i dizne njegove a i inzinjera koji ga je napravio:) a da ne pricam sta je e39 u poredjenju sa golf 4:) Imam ja druga koji je "pametan" pa kupio golfa 4 uvezenog iz DE da mu malo trosi pa ne moze da ga spusti ispod 8l nikako bez obzira kako ga vozio i to sad kad je temperatura preko 20 stepeni a koliko ce tek trositi u decembru na minusu a da ne pricam to sto mu je zamajac i turbina otisla prije neka 2 mjeseca... Kao sto rece RS TURBO od mene dovoljno i pozdrav
 
Član
Svaka vam cast kad imate toliko volje i zivaca. Mara, ne znam koji ti je. I sam vozim dizela, al ljudi su upravu. To sto ti i ja vozimo dizele, to je nas izbor, al ne mozes reci da su ljudi nesto pogresno napisali.
 
Član
Da mi covjek ne otvori oči, nikad ne bih progledao!
Prosjek ti je bio 4.2 otvorene... Ja potrosim 7, mozda bih mogao stuci skoro na 6 da drzim na tempomatu na 70-80kmh cijelo vrijeme... Jel tebi jasno da je to ispod 6KM? A ti i ta 4.2 litra platis 9KM... Vozim jace, brze i-vjerovatno-pouzdanije auto jer je manje specificnih kvarova za moderne benzince nego dizele...koji ti jos argument treba?
Da ne govorim o ljudima koji voze 200KS na plin, a dizeli s tom snagom sigurno ne trose 4l, nego uzmu 10-12 gradske bez po' muke...

Haha, čuj Opel pouzdan, haha. Isključujem se i ja iz ove rasprave. Ovo je klasična priča kao za Golfa 2, niko neće priznati od vas da nije u pravu, jer gdje ćete priznati nešto za šta ste dali po 1000km. Ja nikada nisam rekao da nije povoljnije voziti na plin, nego da nije toliko povoljno koliko vi smatrate i kako se razbacujete sa ciframa, tipa za 10km pređeš 200km.

A kakvi vi kante od dizela vozate, oni koji vozaju, to ne znam, ja bez problema spustim na otvorenom na 4,2-4,5, zavisno da li radi klima.

Evo ovo je bilo sa klimom kada sam se vraćao, a kada sam išao, bilo je bez klime i tada je bilo 4.2.

30072013022.jpg


A i te dječije priče da su dizeli traktori, to okačite mačku o rep, ne živimo u 80-im.
 
Član
Haha, čuj Opel pouzdan, haha. Isključujem se i ja iz ove rasprave. Ovo je klasična priča kao za Golfa 2, niko neće priznati od vas da nije u pravu, jer gdje ćete priznati nešto za šta ste dali po 1000km. Ja nikada nisam rekao da nije povoljnije voziti na plin, nego da nije toliko povoljno koliko vi smatrate i kako se razbacujete sa ciframa, tipa za 10km pređeš 200km.

A kakvi vi kante od dizela vozate, oni koji vozaju, to ne znam, ja bez problema spustim na otvorenom na 4,2-4,5, zavisno da li radi klima.

Evo ovo je bilo sa klimom kada sam se vraćao, a kada sam išao, bilo je bez klime i tada je bilo 4.2.

30072013022.jpg


A i te dječije priče da su dizeli traktori, to okačite mačku o rep, ne živimo u 80-im.

Opelov Z18XE je medju boljim masinama koje su napravili. To sto si ti ograničen toliko da ne vidis dalje od svog nosa je druga stvar.
edit: svaki atmosferski benzinac je pouzdaniji od modernog dizelasa. Samo u tvom selu tako nije ;)
 
Član
Brze poste , kao sto kaze edoze prelaze na plin , pa ne znam zasto ?..Nisu ludi valjda , ljudi prelaze puno i to je to , ima racuna..

Usteda se vidi bas kad auto trosi benzina 12l pa mu se ugradi plin , to je onda bas zarada a prelazi se preko 10000km ..Na benzinjaru 2.3 , 2.5 se rokne plin u dzaba svaki TDI , HDI 2.2 , 2.5 , ovaj je isplativiji na plinu...
 
Član
Ma nema, preplavio Opel ulice. Ajd zdravo.

Je li ti druze vozis 307 1.6 HDI ?..Ti se sigurno vozis oko 5,5l nema tu price ..
Ja znam iz prve ruke da Fiesta 1.4TDCI trosi 5l , cesto je vozim , ali ne znam sta reci ,
Ako se ne prelazi preko 10000km nema smisla recimo na Fiestu 1.3 benzin ubaciti plin ,
mislim ja ne bih i slazem se tu sa tobom...

Ali bih ubacio kad bi birao izmedju Peugeota 2.0 HDI i nekog 2.0i ;)
 
BHT Ovisnik
Pa evo ti i moj bmw,ja i cura,Mostar,jadranska magistrala i ponovo nazad, prosjek 80-100
fGrCT5K.jpg

Citam u Turskoj osim taxia i autobusi svi na plin prelazi,sto zbog ustede sto ekologije. Ja ne vidim niti jedan "VALJAN" argument protiv plina...
 
Član
Ernade, ovo je bila vožnja po propisima, drugo je što pojedini divljaju.

Emire, nisam toliko često u sarajevskim gužvama, lokalno što vozam, prosjek je 7,5.
.
Djidji, ima 110ks.
 
Top