Auto plin sa slike??? Misljenje???

Auto plin sa slike??? Misljenje???

Član
Daću ti par drugarskih savjeta. Citav taj set je 750KM na Pik.ba sto si nasao. Evo par savjeta :)
1. Ispavnost tog sistema je pitanje ( zasto je skinut sa 190-ke), i koliko je dugo radila ta plinska instalacija.
2. Kad bi uzeo taj sistem morao bih naci majstora koji ce ti sve spojiti i uraditi znači trošak 100-200KM.
3. U tom setu dobijas bocu, isparivc, unutrašnji prekidac, el instalaciju (koja je po 190-ki skracena) ,multivntil, vanjsko punjenje, e dodatno racunaj da moras uzeti bakarno crijevo za dovod plina i gumena crijeva za vodu znači nekih 50KM.
4. Filteri gasne i tečne faze 30KM.
5. Kad bi uzeo taj sistem moras uraditi komplet atest koji kosta 200KM.
6. Bilo koji majstor da ti to uradi nece ti dati garanciju na sistem jer je polovan.
Moj savjet nemoj kupovati taj sistem.

Bolje ti je ugradi potpuno novi sitem koji ce te jeftinije izaci.
Kod mene taj sistem izađe 700 -750KM sa ATESTOM, 2 godine garancije ili 60.000km.
http://www.olx.ba/artikal/14056317/ugradnja-auto-gasa-plina-prnjavor/
 
BHT Ovisnik
Ugradnja ovog obicnog plina u Sarajevu ti je 400-500km,sve novo,te se ne isplati uzeti polovne. Za novija auta najnovoji setovi 4cil motore ti dode vec oko 700-750km ugradnja
 
hvala vam na savjetu, bas sam se cuo sa servisom u bl i prnjavoru, oko 500 maraka full ugradja, 700 sa atestom, i u oba slucaja garancija dve godine
 
Član
Ne znam za kaznu kolika je ali preko granice ne smijes ici ako te uhvate bolje da te nema ako nemas atest.
 
BHT Ovisnik
Ja nisam imao atest i nikada mi nista. Auto mi uvijek naopako okrenu ali nista. Starci su bili sebi uradili tako da sad imam i ja atest,inace ne bih
 
Član
Kazna ti je da si tehnicki neispravan ako se bas murija nafura na tebe ali ja sam u 2 auta ima plin i nikad nisu nista rekli osim da moras imati lpg naljepnicu i aparat za gasenje. A sto se tice atesta on je 175 KM a plus od skoro svi koji imaju uveden plin u saobracajnu pri registraciji auta putarinu umjesto 50 KM placaju 125KM :)
 
Super Moderator
Kazna ti je da si tehnicki neispravan ako se bas murija nafura na tebe ali ja sam u 2 auta ima plin i nikad nisu nista rekli osim da moras imati lpg naljepnicu i aparat za gasenje. A sto se tice atesta on je 175 KM a plus od skoro svi koji imaju uveden plin u saobracajnu pri registraciji auta putarinu umjesto 50 KM placaju 125KM :)

sve naopako :D
 
Član
plin nema akcize na gorivo i ne mogu staviti akcize, to su se dosjetili metoda za uzimanje malo para.
u hr je odavno vec tako iz istog razloga
 
Član
Da hej 50km ako zagadjivas vise a sa plinom 125 jer su ti ispusni gasovi manji nego na benzinu hahahaha a drzavo hahaha umjesto da ti da drzava olaksice i manju registraciju kao poticaj da ugrqdis i manje ''zagadjujes'', oni jos poskupili i poticu ljude da NE UGRADJUJU plin hahaha jeb*s planetu koja Bosne nema!
 
Član
ovo za plin i putarinu se racuna 30 x zapremina motora x 2.5, otprilike
Meni je 135-136KM, ne znam tacno
Ja ne bih nikad kupio polovan sistem, garancija, atest, ispravnost itd itd... Ustedis 100KM i onda mozes potrosit 200KM samo na ganjanje majstora i stelovanje
 
Top