Auto muzika

Auto muzika

Član
Znaci nisu bas kvalitetni a kakva je izdrzljivost im....jer msm da je sony xpload kvalitetan zvucnik i o ce biti u kutiji bez otvora jer tako dobijam na basu i evo slike pojacala dal je dobro dal dovoljno jako za ovo troje
 
Član
Ovakav zvucnik imam 1500w pear power msm da pise nisam siguran pravit cu kutiju ali bez otvora i ova gore dva navedena zvucnika
 

Prilozi

  • Screenshot_2017-01-15-16-19-22.png
    Screenshot_2017-01-15-16-19-22.png
    409,2 KB · Pregleda: 18
Član
Ma daj jarane, niskofrekventni wooferi (12ke) da pjevaju (sluze kao visokotonci)...

Nema tebi pomoci

Send via Gameboy Color
 
Član
Nisi me razumio drug na pojacalu ovom ima mogucnost da lupa bas i uz to da se cuje ono kao pjevanje i ima jos posebno jedan dio koji kad ukljucim samo se bas cuje mozda sad malo bolje razumijes jer.neznam kakvi su ovo zvucnici da ih pinball nebi poderalo.... zato sam i postavio temu jer nisam strucnjak
 
Član
Haj jedno po pojedno.

Na pojacalo kopcas 3 woofer-a?

Bridge ide na sony (sa sub-passom)

i ona dva toxica idu na dva kanala (full range)??

Send via Gameboy Color
 
Član
Eh bas tako druze i ova dva bi ja stavio na full bass ali strah.me da ne izgore msm zao bi.mi bilo jer nisam bas zadovoljan s njima kao sa sony wooferom ali sam cuo da ova dva mogu nekako medjusobno povezati ali kako sam razumio neide plus na plus minus na minus i uz sve to mozel.moje pojacalo pokretati ovo sve
 
Član
Nemoj se ljutiti jarane, al ne ide tako. Najbolje da nadjes nekoga u blizi ko se stvarno razumije u to. Ali mislim STVARNO razumije. Ne neki samouki sto je nesto naucio gledajuci Fast&Furious

Prvo i najbitnije krenuti od struje, kvalitetno napajanje, i onda dalje.

Drugo, sto mi je uvijek trn u Oku:
Zvucnici na zadnjoj polici. Sta mislis gdje oni zavrse prilikom naglog kocenja, ili nedaj boze frontalke???

Ja bi ti ti rado odvojio vremena da to uradis kako valja, ali si daleko

Send via Gameboy Color
 
Član
Nemoj se ljutiti jarane, al ne ide tako. Najbolje da nadjes nekoga u blizi ko se stvarno razumije u to. Ali mislim STVARNO razumije. Ne neki samouki sto je nesto naucio gledajuci Fast&Furious

Prvo i najbitnije krenuti od struje, kvalitetno napajanje, i onda dalje.

Drugo, sto mi je uvijek trn u Oku:
Zvucnici na zadnjoj polici. Sta mislis gdje oni zavrse prilikom naglog kocenja, ili nedaj boze frontalke???

Ja bi ti ti rado odvojio vremena da to uradis kako valja, ali si daleko

Send via Gameboy Color
Hvala drug na savijetu aaa samo dali.je dovoljno jako pojacalo za ovo troje sta cu onda.moram nekom odvuci ali je.problem sto slobo raja se razumije ovdje skoro pa kao i ja hahahahah i po tvom.misljenju kakvu cu muziku imati jer vidim da se razumijes a biti ce jos zvucnika u autu sto sam vec postavio preko radia za kvalitet da se i razumije pjevanje bar malo a ne samo bas
 
Član
Hvala drug na savijetu aaa samo dali.je dovoljno jako pojacalo za ovo troje sta cu onda.moram nekom odvuci ali je.problem sto slobo raja se razumije ovdje skoro pa kao i ja hahahahah i po tvom.misljenju kakvu cu muziku imati jer vidim da se razumijes a biti ce jos zvucnika u autu sto sam vec postavio preko radia za kvalitet da se i razumije pjevanje bar malo a ne samo bas
Pjevanje (visoki i srednji tonovi) ne idu na woofer. Nego se to pusti na manje zvucnike. Eto recimo te na radiju sto su

Srednji tonovi (kick bass) ide na 16-20cm zucnike

Niski tonovi (bass) ide na vece povrsine 20+ cm

Nemoj ni posto pustati da "pjeva" na wooferima. To ce ih prije sjebati, nego samo bass (za sta su i namjenjeni)

To pojacalo moze do neke granice pokretati woofere, ali ne pretjeruj.

Cim pocne krcati, smanjivaj Level...

Jesi li prikopcao pojacalo u auto?

Send via Gameboy Color
 
Član
Jesam druze doveo kablove kvalitetne sve stavio osigurac na plus lijepo kablove provukao ispod plastika da se ne vide itd sad hocu praviti kutiju za sony i razmisljam o ova dva da i njih stavim u kutiju kao sto si rekao 150l jer su i poteski da ih stavim na dasku slikam ti vcrs kakve sam zvucnike kupio za cist zvuk i naprijed u vrata stavio orinalne zvucnike naravno na radio ali kad sve spremim odvuci cu u zenicu auto da covjek pogleda jesam dobro sve uradio i da skopca zvucnike na pojacalo jer profesionalac je profesionalac ne.mogu npr ja kao ti znati oko.muzike ali ne.mozes ni ti oko keramike i kamena kao ja i.nek se vala zna ko sta treba raditi hahahah haya
 
Član
Imas fb da ti posaljem slike, tamo sta sam kupio zvucnika pa da vidis ti sta je najbolje staviti u auto preko radia
 
Član
Jesam druze doveo kablove kvalitetne sve stavio osigurac na plus lijepo kablove provukao ispod plastika da se ne vide itd sad hocu praviti kutiju za sony i razmisljam o ova dva da i njih stavim u kutiju kao sto si rekao 150l jer su i poteski da ih stavim na dasku slikam ti vcrs kakve sam zvucnike kupio za cist zvuk i naprijed u vrata stavio orinalne zvucnike naravno na radio ali kad sve spremim odvuci cu u zenicu auto da covjek pogleda jesam dobro sve uradio i da skopca zvucnike na pojacalo jer profesionalac je profesionalac ne.mogu npr ja kao ti znati oko.muzike ali ne.mozes ni ti oko keramike i kamena kao ja i.nek se vala zna ko sta treba raditi hahahah haya
Naravno. Ja bi na tvom mjestu sam ta dva toxica prikopcao na to pojacalo, i to je to..

Nemas potrebe 3 woofera u autu. Ali znam ja sta tebe vuce

Send via Gameboy Color
 
Top