audi VS passat

audi VS passat

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
e ovako...pojavila se potreba za jos jednim autom..u opticaju su dva auta..passat ili audi a4 (oba auta oko 96-98 god)
motori 1.8 b iili 1.9 tdi

e sad..sta vi mislite koje je bolje,mane,prednosti i jednog i drugog
kakvi su motori,kakvi su za odrzavanja i tako..sto vise info to bolje :D

et...pricajte ;)
 

gox

Član
sub3r je napisao(la):
e ovako...pojavila se potreba za jos jednim autom..u opticaju su dva auta..passat ili audi a4 (oba auta oko 96-98 god)
motori 1.8 b iili 1.9 tdi

e sad..sta vi mislite koje je bolje,mane,prednosti i jednog i drugog
kakvi su motori,kakvi su za odrzavanja i tako..sto vise info to bolje :D

et...pricajte ;)
audi je ljepsi i kvalitetniji koristeni su kvalitetniji materijali za sve samo sto je benzin pasat je isto kvalitetan ali ne moze se porediti sa audijem bar po meni pasata ces prije i lakse prodati a u audiu uzivati ja bi prije uzeo audi jer pasat onaj prvi i nije nesto mesarsko auto :icon_smile:
 
Član
joj sta mi radite...ja stavio ovdje da se odlucim...sad mi opet govorite dobra oba :D
:lol:
 
tu su negdje oba, jedino sto passat ima nesto vise prostora, za razliku od audija, koji prilicno skucen, 1.9TDI 110KS ti najbolji, ali tesko ces naci da nije presao bar 250-300000km to godiste i taj motor, audi sa druge strane ima bolju limariju zasticenu od hrdjanja, dok passata tog godista mozes naci da je sav od hrdje, audi ti takodjer moze imati problema sa prednjim ovjesom, ali nije to iskljucivo ni kod passata, znaci prednja ''ramena'' su od aluminijuma, sto bas i nije najpogodnije za nase ceste, znam slucajeva da su ljudi cesto mijenjali ramena, a krajnice skoro svaka 3 mjeseca, i na kraju sto se tice 1.9TDI sto moze biti problem je turbina, znaci ako auto nije redovno odrzavano i servisirano, u 70% slucajeva ti je neminovno da ce turbina riknuti... sto se tice benzinaca nisam bas nesto upoznat sa problemima oko motora, znam da imaju nekih problema oko elektronike motora, ali iskreno slabo se u elektroniku razumijem, ako ti nije bitna potrosnja uzmi 2.8 V6 30V, mada u biti vise ce ti popiti onaj 1.8Turbo 180KS ako si jak na gasu... na kraju sve ti se ustvari svede na to koji je bolje ocuvan primjerak i bolje odrzavan, sretno;)
 
Član
Ma i jedan i drugi je dobar, samo sto rece drugi clan, gledaj sta ti ispadne pogodnije, odnosno neki od ova 2 modela da je ocuvaniji, sto manje da je presao, da je redovno servisiran i sl.

Uglavnom nema neke velike razlike, neces se pokajati kojeg god da odaberes.
 
Član
U suštini skoro isto auto meni audi puno ljepši od pasata tog godišta,audi TDI i nećeš sigurno pogriješiti
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top