Audi A8 2.5 TDI V6 150ks PREVELIKA POTROŠNJA

Audi A8 2.5 TDI V6 150ks PREVELIKA POTROŠNJA

Pozdrav svima.
U zadnjih 2 mjeseca potrošnja na mom autu je skočila sa 12 litara na 20 litara dizela.
Imam crn dim iz auspuha kad jače stisnem gas.
Inače, auto nije bog zna šta održavan, prešao je 290.000km, odavno već motor stvara previše buke i krkljanja.

Molio bih neke savjete i ideje šta bi moglo biti uzrok ovolike OGROMNE potrošnje, ako neko ima iskustva sa ovim motorima 2.5 tdi?
 
cera-fiero je napisao(la):
Prvo se ti nama fino predstavi....

Veliko izvinjenje za nepredstavljanje. ;)
Vozač, umjeren, teška noga kad treba ali u bezbjednim uslovima i van grada isključivo.
Imam samo jednu kaznu u ovih 8 godina-i nisam je platio. Nikad nisam podmitio našu prelijepu miliciju.
Volim komforna i stabilna auta.
Vozio Golf2 1.6 TD, Golf4 1.9 SDI , CLK 200K, A6 2.5 TDI, A8 2.5 TDI.
Ne volim seljake što mi vise na braniku.:icon_mad:

Etoga ukratko, a sad nek mi neko kaze sta da radim s ovom potrošnjom, nemam više para da ga točim :icon_confused:

Pozdrav.
 
Član
moguce da ti je stradalo usisno crijevo od intercolera, imao sam taj slučaj i isto crn dim i sve negativno, uglavnom slabije vuče i više troši....

ali ako je to crijevo osjeti se da pišti, odnosno uvlači "falš" zrak, a moguće da je i do onog senzora za pritisak zraka što se nalazi ili na tom crijevu ili na hladnjaku intercolera, ipak ovisi koji ti je tip motora i godište...
 
Član
Ako pukne crijevo koje ide sa turbine na intercooler pa na motor, ono nece uvlaciti falsh zrak nego ce izbacivati tuda zrak, tacnije gubice pritisak od turbine koji "nabija" u motor, zbog toga moze pusiti nazad crn dim, moze biti povecana potrosnja, moze puno izgubiti na snazi....
Moze uvlaciti samo sa filtera na turbinu ako to crijevo pukne...
 
Posto si toliko presao, jesi li katalizator ikako dirao ? Ako nisi, to prvo idi da ti se izbaci keramika iznutra i ponovo navari. Kladim se da je 90% zatvoren, te nema ulaza a kamoli izlaza ;)
 
Član
upravu si RSturbo, moja greška u koracima xD, al uglavnom za se na šta sam mislio...
 
Član
pa sta ti ocekujes od auta, ne mjenjas nista, ne servisiras? a ti bi da ide, i da se ne kvari...tipicna bih prica... vrati se ti na dvojku, nije to za tebe
 
Hvala puno na savjetima.
Provjerio sam danas-crijevo od turbine je čitavo. Al su mi dizne popustile, izgleda da su otišli dihtunzi-motor polako postaje prljaviji i prljaiji-curi pomalo izgleda.
Morat cu otici na generalni servis s ovim brodom. Vjerovatno ce me kostati jedan cijel golf 2 sve to al isplatit ce se svaka marka, bas kao i do sada.
ASTRA-u golfa ne sjedam vise ni u taxi (i da mi se ne ljute vlasnici dvojki ;) )
 
Član
cest kvar je maf senzor( senzor protoka zraka u 99% to je problem kod 2.5), ako nije onda je turbina :( u najboljem slucaju crijevo ti je negdje puklo.
 

DLS

Početnik
Astra je napisao(la):
pa sta ti ocekujes od auta, ne mjenjas nista, ne servisiras? a ti bi da ide, i da se ne kvari...tipicna bih prica... vrati se ti na dvojku, nije to za tebe

buraz kako bi te ja banovo da sam admin, nemas pojma .. kako ces ti covjeku rec nije to za tebe ? e matereti koja si ti seljacina? ma nije ni zatebe taj golf ..vrati se na bicklo il se spusti na zemlju i neponizavaj ljude ..ctctcttc :icon_mad::icon_mad::icon_mad:

izvinjavam se za spam ,al decko me strasno iznervirao
 
Član
banuj slobodno... sta sam rekao pogresno? covjek je sam rekao, auto se ne servisira, ne odrzava, i onda se zali na kvar, i kad treba popravit zali se na skupocu(s obzirom da je uzeo a8 ne moze ocekivat cijenu servisa za g2)... sta se ima uopce zalit na kvar, ako ne servisira auto, logicno da ce se pokvarit... a za tebe sam pojam svega, tako da smiri se i lagano na baustelu..
 
Top