Audi A6

Audi A6

Član
Posto pelet... Btw lijep ti je audi...
Salim se, uradio si ti ovdje dobrog posla. Sad listam slike i vidim nesto da fali na ovakvom autu. Ne znam jesi li razmisljao i jel tesko uraditi, ali bilo bi dobro da uradis crno nebo i plastike u crno. Jedan prijedlog i sugestija od mene
 
Završen PPF, branik vracen na auto

OGppxQN.jpg


Malo riže :D

uIWG60q.jpg


GQRxCcS.jpg


IeEjACc.jpg


fWhb347.jpg


Sad difuzor i lip na gepek... Never ending story :D
svaka cast iskreno :D
 
Član
Posto pelet... Btw lijep ti je audi...
Salim se, uradio si ti ovdje dobrog posla. Sad listam slike i vidim nesto da fali na ovakvom autu. Ne znam jesi li razmisljao i jel tesko uraditi, ali bilo bi dobro da uradis crno nebo i plastike u crno. Jedan prijedlog i sugestija od mene
Napisao sam vec ranije da ce nebo i unutrašnje plastike ici u crno, to me bas nervira, ali sam čekao da nađem nekoga ko to može uraditi kako bog zapovijeda, i evo izgleda da sam preko kolege Edina iz Tuzle našao lika u Banjaluci da radi baš momački pa će to vjerovatno na proljeće ići pošto je podaleko...
 
Član
Postavljeni distanceri nazad, osvježene čeljusti, usput sam skontao da su mi na oba zadnja amortizera odbojne gume stradale, to valja zamjeniti ubrzo...

mGSATrl.jpg


gKBDt2F.jpg


Vracene rotorke, vjerovatno privremeno s obzirom da imam malo vecu uzbrdicu sad do kuće pa da ne bi kad poledi imao neku epizodu Tokyo drifta downhill verzija ići će vjerovatno 17ke na kojima je dosao sa zimskim gumama nazad na auto, ove na rotorkama su jednostavno preširoke..

SfOsc3G.jpg


Odvezena prva testna vožnja, nigdje ne curimo, ne gubimo tečnosti, havu, ništa :doctor::doctor: Na trenutnoj mapi turbo počinje spoolati na cca 2000 rpm (prije je već na 1800 boostao k'o lud), preko 100 km/h i iznad 3k rpm osjetim znatno bolje da vuče, te sad imamo onaj šištavi "2JZ GTE spooling sound" na nekih 2500 rpm :facepalm::facepalm:.... To je jedino razlike za sad što se osjeti...

zkrdKoG.jpg


Stigao je i 4 Bara MAP Bosch originale

e72Cuu6.jpg


Došli su i dugi sarafi za prednje distancere. Prije su bili 17mm i zavrtali se u glavčinu, sad sam ih stanjio na 12mm i 44mm šarafi

pStdJ0i.jpg


Postavljen lip na gepek

idfokOG.jpg


Zadnji branik i difuzor su na lakiranju, to u toku iduce sedmice ide nazad na auto aBd....
 
Član
Ima li živih na forumu?
Evo jedan duzi update, valjda ću upratiti timeline xD

Prvo smo kod druga Zlaje izmajmunisali zavrsetke izduva, sto je bio poduhvat sam za sebe
NsiD7qT.jpg


Malo se vozali kad jedno jutro me doceka crvena lampica - fali rashladne tecnosti. S obzirom na ranije iskustvo s mjenjacem i rashladnom tekucinom crne su me misli obuzele bile :D Srecom, ili nesrecom kako ko gleda na to, u pitanju jos jedan standardni problem na 3.0 TDI-u druge generacije, i gle cuda jos jedan plasticni ventil je u pitanju. Ovaj puta u V dijelu motora, izmedju glava, dihtunzi stradali i pusta rashladnu. Nisam htio voziti nikome, pa sam se zadao sam, skidati, pregledati, upisivati dihtunge, gumice, i sve redom sto treba da se zamjeni i usput cistiti 230.000 kilometara nakupljene gareži, isparenja i cega vec ne (proklet bio ko izmisli EGR ventile). Inace, kao i sve na ovim motorima, izuzetno pristupacno i ne mora se uopste puno dijelova skinuti da se dodje to navedenog ventila...

aR8QdzD.jpg


uYSxaUG.jpg


NNCb3fm.jpg


YbFpcs3.jpg


cpsnD3X.jpg


JbMhA3x.jpg


tqqrPKg.jpg

Usput zamjenjen i termostat, koji je inžinjer Hans u momentu genijalnosti stavio u kuciste uljnog filtera - i mora se mjenjati zajedno. Bravo Hans.
Nakon toga konacno pronadjeno i kupljeno crno nebo sa svim plastikama, ruckama i ostalim sranjima. Zamjena pravo veseo posao, kako se vidi iz prilozenih slika....
xw0R4Ej.jpg

65RFsZ7.jpg

PaIEYxp.jpg

yjeakXF.jpg

Ali je rezultat bio vrijedan dva dana posla...
 
Član
Iduce na redu je bilo dugo odgađano mapiranje, cekali smo druga Nenu da namontira nove valjke.
Prvobitne pretpostavke o 300/600 su ipak bile malo previsoke, realitet je bio vise u okviru 280-570NM. Nakon nekih 6-7 runnova, ukidanja limitera, mapiranja TCU-a došli smo do 330 KS i 700 Nm obrtnog i tu je intercooler dosegao maximum heatsinkanja, temperature su otisle na preko 70 stepeni, iako je vani bilo cca 8. Taj je bio cca 8.5L, kupljen je od 14L pa cemo vidjeti sta smo napravili, cekam sad na redukcije pa ide na auto i idemo opet na valjke da vidimo koliko jos mozemo izvuci.

xmShlGj.jpg

y8lMW04.jpg

oYwrsKa.jpg

Posto sam ove godine prosirio garazu, namontirao dizalicu i konacno objedinio sav alat koji godinama skupljam na jednom mjestu, zadao sam se da rijesim dosta nekih stvari na autu koje se vuku... Kad sam prije 2 godine radio mjenjac, greskom stavljen los zamajac u auto, pa je prvo bilo skinuti mjenjac i vratiti moj zamajac nazad. DL501 prava sica od mjenjaca... Zamjenjena manzetna na letvi koju sam na vakat uhvatio, inace reparacija letve sicusnih 1500 KM... Zamjenjene odbojne gume, filter nafte. Prebaceni brezoni na downpipeu radi lakseg skidanja. Ociscen auspuh.

aYcjHnh.jpg

EW7G7qe.jpg

GGH4F8l.jpg

4rsKVs8.jpg

7NYr6o6.jpg

5d502ii.jpg

V684ni0.jpg

6mPov4w.jpg

8ueL4Ym.jpg
 
Top