Audi A5 2.0 TDI Sportback, BMW 5 F10 2.0 ili Mercedes E250 2010 god?

Audi A5 2.0 TDI Sportback, BMW 5 F10 2.0 ili Mercedes E250 2010 god?

Član
Uh bas ti mi ovdje imamo iskustva sa takvim autima hahaha :D
Nemamse tu sta pokvarit jer su auta stara 3-4 godine. Svaki je dobar na svoj nacin samo ja tu klasu auta kao sto je E klasa i bmw 5 ne bi bez 6 cilindara :)
Al eto ako vec mora ja bi bmw. Da si naveo C klasu mercedesa glaso bi za nju :)
Ja sam imao priliku voziti F10 2.0d sa 8 brzina. Auto je vrhunski, potrosnja smesna, performanse odlicne ali...Covek je prvi vlasnik i presao je oko 150 000km i drugi put ima problem sa menjacem, ovoga puta ce morati ili da se remontuje ili da se menja. Prvi problem je imao cim je auto izasao iz garancije, neki ventili su stradali, a sada je nesto ozbiljnije.
 
Legend
Svakako moram dogovoriti negdje testnu voznju F10, mecku sam vozao duze jer mi je prijatelj ima, ali f10 nisam nikada.

Sto se tice 6 cilindara, moze li neko napisati koji motor u e klasi i f10 jeste 6 cilindara i za mene kao laika koja je tacno razlika osim u tome sto se ne cuje i auto ljepse radi :) ?
uvijek sam govorio da su pare kod pogresnih ljudi :D :D ne shvati me pogresno.. ali ove stvari koje ti gore pitas bi se morale znati ako vec "znas" sta kupijes, a naveo si 3 automobila za primjer..

ja glasam za bilo koji od ova 3 ali da je sa full opremom, dakle neke zajebane 20ke, brdo opreme, panorame bla bla i naravno da ima bar 200ks, kojeg god da izaberes od 3 navedena automobila neces pogrijesit, jer su to trenutno 3 najpopularnija limuzina modela u svijetu sigurno..

Kako god, sretno na izboru..
 
Član
koje god uzmes neces pogrijesiti , to su auta iste klase i prestiza, slicnih cijena odrzavanja, pristupacnosti djelova itd, iako kad takav auto kupujes ne gledas mnogo na cijenu odrzavanja jer je to kod takvih auta za nase pojmove jako zahtjevno..
moj glas ide za bmw , a ako ces coupe verziju audi je prejeben :))
isto tako i mercedesa mozes :D
na slatkim si mukama kad su ti to opcije :)
naravno trebas preferirati da imaju bmw m-optic,audi s line ili merc amg optiku
 
Član
Mercedes me je razocarao, nije to auto za trke naravno ali sam oduvao drugovog GDI 1.8T 184ks meganom 1.9dci iz mesta do nekih 120-130. Njemu je AMG optika i auto spolja izgleda bruka ali je unutra nekako za matore ljude, neki karirani dezeni, meni se ono ne svidja. Ja bih najradije A6 3.0TDI da sam u toj situaciji ;)
 
Član
Vozio mecku i bmw do duse ne taj motor ali 550 i 535 iako su veoma slicni na nizim brzinama cim se malo brze vozi bmw je mnogo opusteniji i prijatniji za to.
Veoma sam neobjektivan ali unutrasnjost je ljepsa u bmwa (mercedesova unutrasnjost mi je ok u C varijanti ali u E ne bas).
 
Član
f10 je više za mlađe, merc za starije ppl a audi je tu negdje između, po meni na 3 mjestu... suma od 40-50 gengi nije mala pa gledaj.....
 
Top