Audi A5 2.0 TDI Sportback, BMW 5 F10 2.0 ili Mercedes E250 2010 god?

Audi A5 2.0 TDI Sportback, BMW 5 F10 2.0 ili Mercedes E250 2010 god?

Član
Pozdrav,

nisam imao pojma gdje da stavim temu jer nema neke sekcije Opcenito pa neka admini prebace temu ako sam pogrijesio.

Dakle kupujem auto i izbor se sveo na 3 modela:

-Audi A5 2.0 TDI Sportback
-BMW 5 F10 2.0
-Mercedes E250CDI

Sva 3 auta su 2010 god, imaju 120-150k Km na satu.
Molim clanove koji imaju iskustva sa navedenim autima da pomognu u odabiru, sta je najbolje od ova 3 u segmentima:

1) Ucestalost kvarova - koji ih ima najmanje
2) Odrzavanje, cijene redovnih servisa i nekih cestih kvarova kod ovlastenih servisera, kakve su ?
3) Udobnost

Od ova 3 sam vozio jedino Mercedesa E i za njega sam najvise zagrijan jer sto se udobnosti tice spada u sam vrh, isto tako znam po prijateljima da kvarova osim redovnog servisa skoro i da nema i skroz je pouzdan, ali BMW F10 me najvise privlaci zbog izgleda i odlicnog interijera, ali nisam ga nikada vozio. Audi A5 mi je ok auto i tu je nekako kao rezerva i najmanje su sanse da cu njega uzeti.
 
Član
to su fakticki nova auta , za naše pojmove. vozio sam i merca i bmw audi ne . ja sam rekao za 15god uzeti f10 :) stoga moj ti je jedini savjet SJEDNI U AUTO :) vozi koji izmami više osmjeha KUPI. Mislim ako vec uzimas tu klasu neces pitati za cijenu kostanja servisa dijelova itd itd bitna je samo uredna servisna. Znam da nisam ti puno pomogao ali savjetujem ti prvo sjedni u auto :) poz
 
Super Moderator
Uh bas ti mi ovdje imamo iskustva sa takvim autima hahaha :D
Nemamse tu sta pokvarit jer su auta stara 3-4 godine. Svaki je dobar na svoj nacin samo ja tu klasu auta kao sto je E klasa i bmw 5 ne bi bez 6 cilindara :)
Al eto ako vec mora ja bi bmw. Da si naveo C klasu mercedesa glaso bi za nju :)
 
Član
Svakako moram dogovoriti negdje testnu voznju F10, mecku sam vozao duze jer mi je prijatelj ima, ali f10 nisam nikada.

Sto se tice 6 cilindara, moze li neko napisati koji motor u e klasi i f10 jeste 6 cilindara i za mene kao laika koja je tacno razlika osim u tome sto se ne cuje i auto ljepse radi :) ?
 
Super Moderator
Pa u bmw-u svi 3.0 su ti 6 cilindara a oznake su 525d, 530d, 535d i ima onaj M al on je nebitan
Pa razlika je u snazi, izdrzljivosti, ugodjaju, al naravno odrzavanje je malo skuplje. Moras sve probati pa odluciti, al ta klasa auta je iskljucivo za 6 cilindara po mom misljenju, bez obzira sto i ovi imaju 200 konja
A u mercedesu E350 cdi recimo
 
Član
I mercedes i BMW su odlicna auta, koji god od ova dva modela uzmes neces pogresiti :))) mozda ako si mladji bolje je bmw, sto se mene tice ljepsi je i sta ja znam :O u svakom slucaju sretno u kupovini :))9
 
Član
he he na dobrom si putu, izabrao si auta iz premium klase. pošto sam ja vezan za bmw necu ti nista reci, osim da glasam za sestaka.
 
Super Moderator
u klasi bmw 5 i mercedes e klase je audi A6, i da je njega naveo moj glas bi definitivno bio A6, al A5 nikako
 
Član
  • ako bi isao na sestaka , jeli bolje ici na 525d ili 530d bmw, tu su negdje s cijenom ?
  • i da , obavezno automatik ide bilo sta da uzmem
 
Super Moderator
sve su to isti motori, iste kubikaze. samo 530 ima vjerovatno veci turbo, dizne i ECU naravno. potrosnja tih auta je smijesna. ja bi 530d svakako :)
 
Član
3.0 sto se mene tice. ja sam stara skola neka kubika puno a koliko se razlikuju motori i ostalo nebi kometariso. ipak ga nisam ja sklapao niti mjerio zapreminu.
 
Top