Audi A3 1.9 TDI / 2.0 TDI

Audi A3 1.9 TDI / 2.0 TDI

Audi A3 1.9 TDI / 2.0 TDI (2006-2008)

  • 1.9 TDI 77 kW

    Votes: 9 37,5%
  • 2.0 TDI 103 kW

    Votes: 15 62,5%

  • Total voters
    24
Član
Jbg, po ovim postovima ispade da je 2.0 bolji od 1.9. Pitam se jesmo li mi bas toliko naopak narod pa nam je bolje nesto za sto citav svijet govori da ne valja, ili su svi ostali toliko glupi pa ne vide da je taj 2.0 motor toliko dobar
 
Član
Ovdje na forumu je kod vecine sve u konjima. 105ks je malo, daj 140. Ako ima 180 varijanta, onda je 140 malo. Koliko god, malo je...
 
Član
Ovdje na forumu je kod vecine sve u konjima. 105ks je malo, daj 140. Ako ima 180 varijanta, onda je 140 malo. Koliko god, malo je...
Mozda, a da budemo realni u Golfu i trici dovoljan je 1.9 u jednu ruku, alo vec za limuzinu stvarno je malo..

A to da je los motor, kod nas prvo treba razgraniciti i da znaju ljudi o cemu pricaju.
Postavi na piku BKP od 16v i napise JEDNA BREGASTA BOSH DIZNE (namjerno sam napisao bosh a ne bosch). Jednom prilikom, sipam gorivo i sjedam u auto. Neka 3 momka prolaze pored gledaju u auto vidjeli valjda oznaku 2.0 na gepeku i onako u smijehu pitaju koliko si puta dizne promijenio... da bi ironija bila veca dosli sa 2.5 v6 motorom.. Bila je zavladala prica da su losi i sve to, vrlo brzo je to sve navikano i prepuhano kao svaka sitnica kod nas.

Dzaba je ulaziti u raspravu.

Sent from my SM-N910G using Tapatalk
 
Član
Mozda, a da budemo realni u Golfu i trici dovoljan je 1.9 u jednu ruku, alo vec za limuzinu stvarno je malo..

A to da je los motor, kod nas prvo treba razgraniciti i da znaju ljudi o cemu pricaju.
Postavi na piku BKP od 16v i napise JEDNA BREGASTA BOSH DIZNE (namjerno sam napisao bosh a ne bosch). Jednom prilikom, sipam gorivo i sjedam u auto. Neka 3 momka prolaze pored gledaju u auto vidjeli valjda oznaku 2.0 na gepeku i onako u smijehu pitaju koliko si puta dizne promijenio... da bi ironija bila veca dosli sa 2.5 v6 motorom.. Bila je zavladala prica da su losi i sve to, vrlo brzo je to sve navikano i prepuhano kao svaka sitnica kod nas.

Dzaba je ulaziti u raspravu.

Sent from my SM-N910G using Tapatalk

Iskreno ako cemo samo u vezi kubikaze. Treba probati nova auta. Mala kubikaza à stvarno idu. Mene je iznenadio novi volvo 2.0 benzinski motor.
 
Kubikaža nema apsolutno nikakve veze sa tim kako neko auto ide. Do sada je bilo bitno koliko ima KS i koliko je auto teško ?!
 
Član
Kao sto rekose...treba probati. Vozim sluzbenog novog Pola 1.2 TSI sa 66 KW i odgovorno tvrdim da ide bolje od 1.9 TDI 77 KW bilo kog Passata i Golfa npr.a mnogi ne bi vjerovali kad pogledaju cm3 i KW, ali je tako.
 
Kao sto rekose...treba probati. Vozim sluzbenog novog Pola 1.2 TSI sa 66 KW i odgovorno tvrdim da ide bolje od 1.9 TDI 77 KW bilo kog Passata i Golfa npr.a mnogi ne bi vjerovali kad pogledaju cm3 i KW, ali je tako.
cm3 je nebitna stvar, to je samo podatak koji je obujam motora, ništa više. Izgleda da se samo ovdje na ovom forumu to uzima kao mjerilo koje auto ide koje ne ide. Za nepovjerovati :banghead:

Polo ima 90KS i 1100kg, Passat ima 105 KS i 1400-1500kg, nikakvo čudo što Polo ide bolje.
 
Član
cm3 je nebitna stvar, to je samo podatak koji je obujam motora, ništa više. Izgleda da se samo ovdje na ovom forumu to uzima kao mjerilo koje auto ide koje ne ide. Za nepovjerovati :banghead:

Polo ima 90KS i 1100kg, Passat ima 105 KS i 1400-1500kg, nikakvo čudo što Polo ide bolje.

Meni je mjerodavan podatak koliko je graviran i koliko ima rora pozadi :D
 
Član
moj glas je definitivno za 1.9 TDI,no medjutim ako ganjas performanse i ako je 66/77 kw malo,cipujes ga kod nekog sto to radi kvalitetno,al eto u i 1.9 nije zlatan realno,ja sam na petici ima problem sa pumpom goriva i diznama,neam blage jer to od loseg goriva kod nas ili se nesto pojebalo jos od prvog vlasnika tako da trebas iumat srece i kod jednog i kod drugog
 
Dobar večer svima vam želim ,imam jedan problem autom pali ide sve normalno samo kada radi na leru diže gas na 1100obrt.. pa opet spusti na normalno ,softver sam odradio na novo ,senzor temperature ali opet isto ..hvala svima unapred
 
Top