Audi A3 1.9 TDI / 2.0 TDI

Audi A3 1.9 TDI / 2.0 TDI

Audi A3 1.9 TDI / 2.0 TDI (2006-2008)

  • 1.9 TDI 77 kW

    Votes: 9 37,5%
  • 2.0 TDI 103 kW

    Votes: 15 62,5%

  • Total voters
    24
Član
Ja kada sam kupovao auto, malo sam istrazivao i nasao da se BLS dosta ugradjivao u vw cady, znaci dostavna vozila koja prelaze puno km i vodeci se tom logikom sam mislio da bi trebali biti izdrzljivi. Za sada nisam pogrijesio. E sad opet sve zavisi od tog servisnog intervala, recimo ja licno sipam longlife 5w30 i mijenjam ga na oko 10k koliko odprilike prelazim godisnje, iako me prodavac u autodijelovima ubjedjuje da nema potrebe da mijenjam ispod 15k te da dzaba bacam pare
To za caddya i dostavna vozila si upravu i jesu izdrzljivi motori stvarno fino idu samo imaju tu manu da crknu iz cista mira.a sad mi koliko mozemo da sprijecimo treba dobro ulje sipat 3 km razlike izmedju 5w40 i 5w30 po litru nisu nista.
 
Član
Vozio sam se u golfu 5 1.9 tdi 77kw i golfu 2.0 tdi 103kw i vala ovaj 2.0 je daleko ispred 1.9 motora što se tiče performansi i samog užitka u vožnji, plus imao je dosta bogatiju opremu,automatsku klimu i kad onako realno pogledas kao da se vozis u dva razlicita automobila. Ja bih bez dvojbe izabrao 2.0 tdi i bio bih spreman doplatiti i 1-2k vise za dobro ocuvan motor. Znam masu ljudi koji nemaju nekih problema sa tim motorom ali ima i onih koji proklinju taj automobil a to je cijena sumnjive kupovine..za malo para bi da dobiju ocuvan i pazen automobil a toga nema. Sretno.
 
Član
Ma sve stvar kakve si srece. Znam par slucaja ovde kod nas da su na 1.9 77kw odlazile bregaste, dizne, glava itd.
Kod mene 103kw BKD od jula 2016. godine i evo jos nijednog kvara, a to za nemiran rad na 2.0 je i kod mene slucaj od oktobra 2016. i jos uvijek ide i pali bez problema samo sto eto u leru sitno trese kabinu kad se ugrije, ali da ga gonim-gonim momacki.
 
Član
Ma sve stvar kakve si srece. Znam par slucaja ovde kod nas da su na 1.9 77kw odlazile bregaste, dizne, glava itd.
Kod mene 103kw BKD od jula 2016. godine i evo jos nijednog kvara, a to za nemiran rad na 2.0 je i kod mene slucaj od oktobra 2016. i jos uvijek ide i pali bez problema samo sto eto u leru sitno trese kabinu kad se ugrije, ali da ga gonim-gonim momacki.
Pogledaj EGR - ocisti ga, AGR tj. hladnjak izduvnih gasova i dizne
 
Poslednja izmena od urednika:
Vozio sam taj 2.0 TDI motor u a4-ci. Ako ide dobro u a4-ci koja je teza 100kg od a3-ke sigurno ce kidati i u njemu. Moja preporuka ide za 2.0 ako imas novca za skuplju registraciju i vecu potrosnju. Naravno trazi ocuvan i dobar primjerak. To je dosta bitnije od motora.
 
Vozio sam taj 2.0 TDI motor u a4-ci. Ako ide dobro u a4-ci koja je teza 100kg od a3-ke sigurno ce kidati i u njemu. Moja preporuka ide za 2.0 ako imas novca za skuplju registraciju i vecu potrosnju. Naravno trazi ocuvan i dobar primjerak. To je dosta bitnije od motora.
Ne trosi vise nego manje, Evo primjer Koper-Tuzla. 650km. Golf 5 1.9 tdi 77kw 5 brzina ode citav rezervoar, Audi a3 2.0 tdi 103kw 6 brzina ode malo vise od pola rezervoara, isti put ista brzina.
 
Član
Citam i cekam kad ce se neko sjetit jednog problema koji je najgori i najcesci al niko ne spominje.
2.0 tdi uljna pumpa problem. Gledam po njemackoj najvise ih je pokvarenih kad pitas sta je kaze uljna pumpa.
 
Citam i cekam kad ce se neko sjetit jednog problema koji je najgori i najcesci al niko ne spominje.
2.0 tdi uljna pumpa problem. Gledam po njemackoj najvise ih je pokvarenih kad pitas sta je kaze uljna pumpa.

Nije ni ta pumpa belaj ;) ako je sve do nje ljudi mjenjaju pumpe kompletne koje kostaju puno para a na tim pumpama strada sovina koju bošnjo napravi za siću ;)
 
Član
Citam i cekam kad ce se neko sjetit jednog problema koji je najgori i najcesci al niko ne spominje.
2.0 tdi uljna pumpa problem. Gledam po njemackoj najvise ih je pokvarenih kad pitas sta je kaze uljna pumpa.
Sto da spominjem da se ljudi ibrete pa da se vrate na 1.6d Prepadnu se ljudi izgleda a osovininica 11KM u ovlastenom..

Sent from my SM-N910G using Tapatalk
 
Član
Nisam siguran, ali mislim da je uljna problem na limuzinama tipa Passat,A4 i ostali.
Uljnu pumpi imaju svi 2.0 PD osim BMMa kojeg ima i u kedijima i u Golfu 5. On ima lanac kao BLS i laka je prepravka na lanac s tog modula al se motor vise trese..
Najizrazeniji je taj problem kod 8v 2.0 tu je kraca osovinica 78mm ja mislim a nisam siguran 100%. Na 16v je duza i slabije strada.
Cak su stradale i na CR motorima do kasne 2009te godine.
2.0 Common rail, onaj sa 110ks - 81kw takodjer nema taj problem tj. Osovinicu i jako pouzdan motor

Sent from my SM-N910G using Tapatalk
 
Top