Audi 80 2.0 benzin/plin

Audi 80 2.0 benzin/plin

Pozdrav nedavno sam kupio Audi-a 89 godiste 2.0 benzin/plin sa atestom, 85 kw sve uredno i radilo je super, dok nisam neki dan promijenio rashladnu tecnost otisao kod majstora i stavio mu antifriz i da naspem za 20 km benzina neka ima iako nemogu na benzin upalit, sljedeci dan vec kad stanem na semaforu pocinje kao da se gusi i trese motor obrtaji padnu na 400, ili 500 pa se tu drzi i trese nekad se ugasi a nekad izdrzi tako malo pa se podignu obrtaji na normalu, ili ja moram stisnut malo gas pa mu nedam da spadne, spadnu nekad i na nulu pa se upali lampica od akumulatora i ulja i brzo stisnem gas pa skoce obrtaji , to se sve desava na plinu, a na benzin nemogu da upalim, jer takog sam ga i kupio. Mogu samo u voznji da na njeg prebacim i da picim, cim stanem bez gasa auto se gasi na benzinu. inace dok vozim na plin sve je OK, auto vuce i ide ne kucka nista. Nabije 90 temperaturu ali opet se desi da na semaforu kad kocim kocnicom padnu obrtaji pa onda moram istovremeno i gas pritisnut malo da se ne ugasi ili kad kocim motorom desi se isto kad stanem pa ako se neko razumije bilo bi dobro da znam o cemu se radi prije nego odem u vibu odvest auto da pregledaju plin
update: a i nekad dok radi normalno kad malo stisnem gas kao da pocne trzat nece da primi kad stisnem do kraja onda funkcionise normalno,
 
Poslednja izmena:
Član
Jednu stvar nerazumijem ovde nemozes auto da upalis na benzin ???? tu brate nesto opasno nevalja jer svaki majstor koji ugradjuje plin ce ti reci da auto prvo palis na benzin i cim se ugrije na nekih 15stepeni da prebacis na plin naravno ako je obicni vakum plin to kod tebe nesto skroz nije uredu ;)
 
Jednu stvar nerazumijem ovde nemozes auto da upalis na benzin ???? tu brate nesto opasno nevalja jer svaki majstor koji ugradjuje plin ce ti reci da auto prvo palis na benzin i cim se ugrije na nekih 15stepeni da prebacis na plin naravno ako je obicni vakum plin to kod tebe nesto skroz nije uredu ;)
Mogu na benzin dok vozim naprimjer ubacim u petu idem 90 na sat i pritisnem dugme za prebacivanje i on prebaci i dole na prekidacu gori lampica za gorivo, a u leru mi se ugasi dok je na benzin, al to cu kasnije napravit dok prvo ovo sto trese rijesim i sto spadaju obrtaji
 
Član
Kod mene su padali obrtaji i gasio se kad je bio zastopan filter i instalacija. Mogao sam vozit od 1500 do 2500 obrtaja,kad predje 2500 krene trzat, vjerovatno zbog toga sto ne dolazi plina dovoljno jer je zastopano.Kad je na lero odma spadaju obrtaji i gasi se. Opet nez nek ti kaze neko ko bolje zna..

Pozz
 
jel mozes ti upaliti ujtru ili ti ga prvo paljenje izvrsiti na benzin to me interesuje
Druze ujutro ja palim od prve na plin bez problema na plin palim, ali na benzin nemogu upalit, na benzin se mogu jedino voziti dok sam pod gasom cim pustim gas malo duze ugasi se, ali upalit na benzin nemogu, a i radi na benzinu cudno kao u prekidima, ali radi jbg. danas sam zamijenio filter plina i radi dobro ne padaju obrtaji pa cu vidjet ujutro kako ce biti, a mislim da je k glava losa, jer mi je i ovaj reko kad sam kupio da ga je ona zezala i da je napravio, sad neznam sta je, ajnspric je u audiju nije karburator, imam dole prekidac koji drzim oko 5 sekundi dok ne prestane blicat prva sijalica i tad ga kresnem,

EDIT: danassam bio u servisu za plin i oni su prebacili na benzin i pod gasom samo radi i u leru ali mora davat gas ako popusti onda i ugasi se. kazu da oni ne rade nista oko benzina samo oko plina, da bih trebao otici majstoru koji radi na benzin motorima,
 
Član
e onda ti nije ustimana ka glava zato i nemozes da upalis na benzin kao sto ti je vec taj i rekao da nevalja ka glava ;)
 
Top