Audi 80 1.8S trza i ''cadi''

Audi 80 1.8S trza i ''cadi''

Član
E ovako...pozdrav svima. Rijec je o Audiju 80 B3 1.8S 66kW i 90KS, 1987.god.... danas sam isao u Srebrenik iz Lukavca, i tamo negdje oko Tinje je poceo da trza..tacnije izmedju 2000 i 3000 obrtaja, 3 i 4 brzinom.. na semaforu je radio na oko 400 obrtaja i tresao se kao lud.. i tako sam otisao tamo i vratio se, i pustio sam ga malo da odradi i primjetio sam crni dim iz auspuha.. Ugasio sam i ponovo upalio, ali idalje je ''cadio'' i nije nikako htio da primi gas, jedva je radio... znaci dam gas do kraja a obrtaji ne prelaze 1200..i kao da ''stenje''...
Zamolio bih sve one koji su imali problema ovakvih i one koji nisu da pomognu...Lijep pozdrav i unaprijed hvala
 
Član
vidim dosta raje ima ovakve probleme, imao sam ga i sam, razlog je bio los benzin pun vode...
Evo vec nekoliko puta se tako desava, moze biti da je do benzina.. pricao sam sa nekim poznanikom (automehanicar) i kaze da je mozda zapusio filter i pumpa, a na drugom forumu sam procitao da je do samog karburatora, da je dotrajao...:shifty:
 
Član
Prvo isprazni citav rezervar, ne smije ostati ni kap starog goriva, naspi drugi benzin, i usput promjeni filter goriva...
Na kojoj pumpi sipas ?
 
Član
Imaju obe izvedbe tog motora...1.8 carb od 55kw i takodje 1.8 carb od 66kw..Kreni od jednostavni stvari...benzin..dotok benzina..Imao sam jako slican problem u mome Audiu..problem je bio u "igli neki je zovu vakum dizna koja je bila ispala iz karburatora..
 
veoma vazno i lahko za provjerit skini kabal sto ide sbombine glavni i vidi stanje istog ako je propaljen na smom stekeru sto ide na bombinu ona je znaci dala svoje a i kabal
ako ne bude do toga provjeri desaval ti se to kad imas malo vecu kolicinu goriva u rezervoaru
 
Član
Prvo isprazni citav rezervar, ne smije ostati ni kap starog goriva, naspi drugi benzin, i usput promjeni filter goriva...
Na kojoj pumpi sipas ?
Cuo sam da je na ''Hifi'' najbolje gorivo, ali ako je do goriva izgleda da nije..sipao sam i na Gazpromu i na Junuzovic kopexu..ali opet isti problem, kao da nema dotoka..
Na leru dam gas do kraja ali jedva predje 1200 obrtaja..
A motor je 1.8 karburator sa 66kW...ali je prebacen sa ajnsprica na karb. ...
Hvala na pomoci, pa pogledat cu detaljno karb. i rezervoar..
 
Član
od kad sipam na Hifi rijesio sam problem... otidji kod nekom majstora za karburatore i nek' ti on pogleda
 
Član
Nije ba ljudi, kakva bogata smjesa, kakvo paljenje, kakva bobina...voda u benzinu!!!
Nemoj prosipati kamenje , kakva voda...
Da je tolika voda , poslije tog zagušenja više ne bi ni upalio , ali ovaj pali...
Jesi li provjeravao pritisak pumpe goriva?
Meni tu smrdi da je ona zijanla...
 
Član
LJudi vidite da je bio ajnspric pa je prebacen, znaci nema pumpe ispod poda, jedino malu na bloku motora. Izvrni jednu svjecicu i pogledaj koje je boje, ako je crna garava preljeva ti karb. a isto pogledaj da nije gdje voda usla od ovih kisa sniega sto se topi.
 
Član
LJudi vidite da je bio ajnspric pa je prebacen, znaci nema pumpe ispod poda, jedino malu na bloku motora. Izvrni jednu svjecicu i pogledaj koje je boje, ako je crna garava preljeva ti karb. a isto pogledaj da nije gdje voda usla od ovih kisa sniega sto se topi.
Danas sam palio auto, nakon dva-tri dana, da vidim kako radi...Upalio je kao i svaki dan zime sa izvucenim cokom (saugom) ali je puno trzao.. Znaci filter od goriva je crn, a skidao sam i poklopac od karburatora.. I taj zracni filter je crn, a po unutrasnjosti poklopca je neka crna mjesavina, sa kapljicama vode (izgleda da baca iz motora, ono crijevo sa motora do karb.) i smrdi..
A da, ima tu malu pumpu na motoru i ima na rezervoaru, mislim da je i to pumpa..
Posto danas nisam imao vremena, a i otac radi, planiramo sutra ili prekosutra da ocistimo rezervoar i promijenimo taj filter i ocistimo karb.
 
Top