Atest stranog motora

Atest stranog motora

Član
Svašta se i vozi. Nema dana da nema sudara. Ni sedmice da nema mrtvih

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока
 
Član
Probaj srediti na nekom autootpadu da ti izdaju racun da si taj motor uzeo kod njih, onda bi ga mogao atestirati
 
Član
Moglo bi se to preko otpada srediti tj. da oni kao motor uvoze za sebe , ali potpuno financijski neisplativo dok svud podmažeš.
 
Član
Svašta se i vozi. Nema dana da nema sudara. Ni sedmice da nema mrtvih

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока


bogami zadnji put kad sam pogledo vijesti ginuli su radi alkohola i vozenja duplo iznad ogranicenja, prestizanja na nedozvoljenim lokacijama, a ne zato jer su im otkazale kocnice ili otpao tocak
 
Član
Svašta se i vozi. Nema dana da nema sudara. Ni sedmice da nema mrtvih

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока
Najmanje je tu do auta... pretezno je problem u glavi, brza voznja, ceste takve kakve su i havarija... rijetko da se otkine nesto na trapu i slicno pa da zavrsis u kanalu...
Edit: Fribis me preduhitrio :D
 
Član
Država će utegnuti tehnički pregled. Morace svaki da ima video nadzor. Kad dodje auto a izduvni loši neće proći tehnički dok ne sredi kvar.
Imaju i sad tehnički pregledi video nadzor. Je li to nešto pomoglo? Naravno da nije.
Opcija #1: na valjke se dovede isti takav auto, samo se zamijene tablice.
Opcija #2: izduvni gasovi; odmakne se sonda od auspuha.
Opcija #3: kočnice; prednja osovina koči, zadnja ne koči, kad treba ispitivati zadnje kočnice kočiš prednjim trapom.
 
Član
U banjaluci nisam vidio kamere ni na jednom tehničkom. Ova opcija 1 je ravna crtanom filmu. Nema šanse da to neko smije napraviti.
Sonda se sada ne stavlja ali će morati uskoro i na cvaju stavljati. Većina tehničkih je morala kupiti ovaj novi aparat za benzinske motore koji mjeri bas dosta parametara.

Ovo sa kočnicama se radi odavno. Po meni je veća budala vozač koji to dozvoli. Al obično se skrsi nakon par dana kada padne prva kisica

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока
 
Član
Ma moraju bit, obicno lijevo 5-6m ispred auta stoji kamera, nisko..
U Zenici su skopcane na neke tv-ove pa odmah mozes vidjet sta fotka... sto se kocnica tice, ovdje tolerisu rucnu, nozna kocnica mora napumpat skalu da zadovolji... s rucnom ima malverzacija... Sve u slucaju da "znas covjeka"
A ovo za mijenjanje tablica nije nista cudno, za 20KM ljudi mater ne prepoznaju a pogotovo nekog tamo koji dodje jednom godisnje
 
Član
Nema kamere sigurno.

Juče sam bio na licu mjesta kad se sudario Passat 3 i reno nekakav. Teško ih bilo prepoznati. Reno se raspao. Padar takođe. Vidi se trulez. Nabrijani zatamnjeni, rore navarene, felge ko sa ferarija. Direktan sudar....

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока
 
Član
U banjaluci nisam vidio kamere ni na jednom tehničkom. Ova opcija 1 je ravna crtanom filmu. Nema šanse da to neko smije napraviti.
Sonda se sada ne stavlja ali će morati uskoro i na cvaju stavljati. Većina tehničkih je morala kupiti ovaj novi aparat za benzinske motore koji mjeri bas dosta parametara.

Ovo sa kočnicama se radi odavno. Po meni je veća budala vozač koji to dozvoli. Al obično se skrsi nakon par dana kada padne prva kisica

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока


Da znas da ljudi druga auta vozaju, sa jednim tablicama, druge motore, bez ikakvog atesta bilo sta...
I to funkcionise godinama. Primjer 1, imas Oktaviu, kojoj je potrebno uloziti bruku, sto na motor sto na limariju, dovezu ljudi iz vana istu Oktaviu, ista boja, isti motor ( ili bar priblizne jacine ako je dizel npr. ) sa svog "starog" prebace table, svoj prodaju na otpad, il u dijelove i sl... i za isto kesa dobije bolju Oktaviju, urednu..
Primjer 2, auto se vodi kao 60kw, a u njemu motor 130-150kw....
Svi tehnicki imaju video nadzor ( TK barem koliko znam, i koliko sam uocio )

Svaki problem se zamaze za 20KM, i sve je rijesno, svi sretnii...
E to ti je nasa drzava, gdje sve mozes i sta god hoces...

I da ovo je od prije 10-15 godina slucajevi, i koji funkcionisu i dan danas....
 
Član
Ova opcija 1 je ravna crtanom filmu. Nema šanse da to neko smije napraviti.
Gdje ti živiš?? Što se tiče tehničkog, u par navrata sam svojim očima vidio sve 3 opcije. Da ne pričam o vozikanju auta na drugim tablicama, i to kroz kantone. Znam za jedan Golf 2, auto je živi raspad. Ne zna se je li gori unutra ili vani. Na njemu samom su dva različita broja šasije, motor u njemu je obični dizel, a u papirima je turbo dizel, brojevi motora su naravno različiti. Taj krš u tom stanju regularno prolazi tehnički već 7-8 godina.
Čudi me da u Banja Luci nema kamera, ipak je to velik grad, nije neka selendra.
 
Član
Evo sad pitao saobraćajnog inspektora dobar mi drug. Kaže zakonom nije propisano da se ima video nadzor. Imaju 2 ili 3 tehnička svoj interni. Gazde postavile da vide promet i šta rade radnici.
Jbg ja vozim službena auta na tehnički skontao bi da ima kamera nisam slijepac.

Kamere kad se uvedu i inspektor bude pratio iste. Vjeruje neće biti mućke u tolikoj mjeri kao što je sada. Ovo je sada katastrofa.


Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока
 
Top