Atest stranog motora

Atest stranog motora

Eh ovako,kao sto naslov kaze,atest stranog motora. Imam priliku da uvezem auto iz njemacke,u pitanju je audi a4 1.8t euro 3. Posto planiram motor iz tog auta da ubacujem u svoje auto koje je na BiH tablama,zanima me da li se moze atestovati taj motor da bude sve uredno? Da li preko spedicije to ide ili kako vec? Sta je potrebno od papira itd.?
Znaci ako je neko imao iskustva sa ovim stvarima bilo bi mi jako korisno ako bi napisao ovdje kako to sve ide. Za atest motora koji ima nasu BiH saobracajnu znam kako ide i to sam radio,ali sa stranim motorom nisam imao posla.

Hvala
 
Član
Koji idiotizam, ja misli odnosi se samo na uvoz citavih automobila a ne i na potrosnu robu.....
 
Zerane jesi siguran u to? Kako su ljudi pre tdi motore carinili iz golfova 3? Mislim da se moze motor cariniti ali moras imati kuporodajni ugovor o autu, da je odjavljeno u inostranstvu i tjt ja mislim. Ali opet najbolje ti je proveriti negde na carini

Sent from my SM-G900P using Tapatalk
 
Član
Zerane jesi siguran u to? Kako su ljudi pre tdi motore carinili iz golfova 3? Mislim da se moze motor cariniti ali moras imati kuporodajni ugovor o autu, da je odjavljeno u inostranstvu i tjt ja mislim. Ali opet najbolje ti je proveriti negde na carini

Sent from my SM-G900P using Tapatalk
Jarane volio bi da si upravu, vjeruj mi.

Gesendet von meinem HT3 Pro mit Tapatalk
 
E ***** te sugava drzavo.... doduse kod nas mozes koji hoces motor ubaciti u auto ako ima papire l, a u srbiji samo oni koji su fabricki isli tako da nismo najgori.

Sent from my SM-G900P using Tapatalk
 
Član
Jebiga, Vlada te tjera da vozis Golfa peticu, a ni za trice nemas para...

Gesendet von meinem HT3 Pro mit Tapatalk
 
Član
Mislim da je previše otpada došlo sa zapada. A takođe svako danas ima i auto i vozi.

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока
 
Hm... Ja sam se nadao da se bar motor moze cariniti,ali kakva smo drzava to me i ne cudi stoje tako. Zato sam se i obratio ovdje vama da vidim ima li neko informaciju iz prve ruke.
 
Član
Mislim da je previše otpada došlo sa zapada. A takođe svako danas ima i auto i vozi.

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока
Problem je drugi... onaj ko ima pare da kupi na zapadu npr dobrog G4, ali nemoze, kupice ofucanog G5...

Ili nece ni jedno ni drugo, nego ce vozati i dalje krntiju dvojku, jer mu drzava nedozvoljava da kupi koliko toliko bolju trojku....

Gesendet von meinem HT3 Pro mit Tapatalk
 
Član
Država će utegnuti tehnički pregled. Morace svaki da ima video nadzor. Kad dodje auto a izduvni loši neće proći tehnički dok ne sredi kvar. A katalizatora svi vade redom i bacaju. Daj šta daš....na otpadu. A nov kosta bogastvo. Univerzalni ništa ne radi.

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока
 
Član
Država će utegnuti tehnički pregled. Morace svaki da ima video nadzor. Kad dodje auto a izduvni loši neće proći tehnički dok ne sredi kvar. A katalizatora svi vade redom i bacaju. Daj šta daš....na otpadu. A nov kosta bogastvo. Univerzalni ništa ne radi.

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока
Tad ce nam ceste biti prazne kao u sjevernoj koreji

Gesendet von meinem HT3 Pro mit Tapatalk
 
Top