atest motora

atest motora

Član
jest, al ako vec imas papire od te sasije, zar nebi bilo logicno da na njene papire doda motor, a ne sasiju na neki motor :D:lol:
 
emir_89 je napisao(la):
jest, al ako vec imas papire od te sasije, zar nebi bilo logicno da na njene papire doda motor, a ne sasiju na neki motor :D:lol:

Zasto nebi bilo moguce ako imas papire od motora. Nije u pitanju samo prepis brojeva, u pitanju je tehnicka ispravnost sasije tj. atestovanje. Mada kad malo bolje razmislim kad kupis sasiju sa dokumentima to ti dodje kao da si kupio auto, samo ubacis motor i izvrsis atest na motor, kao sto si rekao. Jeftinije je atestovat motor nego karoseriju. :D To ti je isto kao i sa onom drugom stavkom oko atesta remonta motora. Ako hoces da si tehnicki i zakonski ispravan i regularan, uradi atest. Kad bi ljudi sve placali da budu po zakonu, niko nebi auta vidio. :D
 
Član
FirellesMonster je napisao(la):
emir_89 je napisao(la):
jest, al ako vec imas papire od te sasije, zar nebi bilo logicno da na njene papire doda motor, a ne sasiju na neki motor :D:lol:

Zasto nebi bilo moguce ako imas papire od motora. Nije u pitanju samo prepis brojeva, u pitanju je tehnicka ispravnost sasije tj. atestovanje. Mada kad malo bolje razmislim kad kupis sasiju sa dokumentima to ti dodje kao da si kupio auto, samo ubacis motor i izvrsis atest na motor, kao sto si rekao. Jeftinije je atestovat motor nego karoseriju. :D To ti je isto kao i sa onom drugom stavkom oko atesta remonta motora. Ako hoces da si tehnicki i zakonski ispravan i regularan, uradi atest. Kad bi ljudi sve placali da budu po zakonu, niko nebi auta vidio. :D

pa to. to mi je logicnije, nego na motor da ti dodajes sasiju, helem nejse da ne komplikujemo :D:lol:
 
Član
FirellesMonster je napisao(la):
Oggy je napisao(la):
5 Ispitivanje vozila kod zamjene karoserije vozila 351KM

Prema ovome, mozes promijeniti skoljku auta??

Pa to se uvijek moglo koliko znam. Ako imas dokumente od sasije auta kao porijeklo i uz zadovoljene tehnicke uslove, verifikuju ti dokumente kao dokaz da ti je auto tehnicki ispravno. Pri tome vjerovatno ispituju ovjes, kocioni sistem i mozda jos neke dijelove.

Tacno tako ;)
 
Član
Oggy je napisao(la):
5 Ispitivanje vozila kod zamjene karoserije vozila 351KM

Prema ovome, mozes promijeniti skoljku auta??


Oggy, Oggy, to se moglo raditi i u ex-Yu, samo je štos u tome kakvu školjku uvoziš na carinu...gola golcata, ne znam da li farba smije biti previše debela...ništa ne smije biti...ni kočiona crijeva, nikakvi kederi...osim ako imaš džoker "zovi prijatelja", al' danas je malo prvih prijatelja:lol:
 
Početnik
Ja msm to je u slucaju teskog udesa skupocjenog auta.Npr vozis merca od 100 milja a stradala sasija u udesu,tj kriva,u tom slucaju nemas izbor papira i sasija ko za cvaju tako da uvezes sasiju jer je skupocjeno auto i neisplati se npr nepopravljat. ;)
 
Legend
Sarajlic je napisao(la):
Ja msm to je u slucaju teskog udesa skupocjenog auta.Npr vozis merca od 100 milja a stradala sasija u udesu,tj kriva,u tom slucaju nemas izbor papira i sasija ko za cvaju tako da uvezes sasiju jer je skupocjeno auto i neisplati se npr nepopravljat. ;)

mislim ipak da takvo auto u 100% slucajeva kasko osigurano tako da nista od toga... :lol:
 
Član
prvo pozdrav svima na forumu ;)
imali ko informacije mozeli se kako atestirat motor sa racunom od otpada ili na bilo koji nacin, problem je sto vozilo u kome se nalazi motor poseduje slo papire da li postoji nesto sto bi se moglo uradit
:icon_rolleyes:
 
Član
goran27 je napisao(la):
prvo pozdrav svima na forumu ;)
imali ko informacije mozeli se kako atestirat motor sa racunom od otpada ili na bilo koji nacin, problem je sto vozilo u kome se nalazi motor poseduje slo papire da li postoji nesto sto bi se moglo uradit
:icon_rolleyes:

I mene ovo zanima. Postoji li kakav nacin da se legalno motor uvede u saobracajnu ako je stranac?
 
Član
Mora biti zvanično uvezen motor kao rezervni dio...i to je to...stranac se ne bi zvao stranac da je zvanično uvezen...sve ostalo spada u manje legalne načine...
 
Član
razmijem ja da se mora platiti carina ili sta vec sad po zakonu normalno je da je stranac ako nema papire od carine ,pitanje je dali se moze to uraditi za motore koji ne podlezu euro 3 normi znaci za starije motore euro 2 postoji li mogucnost da se legalizuje takav motor
 
Član
goran27 je napisao(la):
razmijem ja da se mora platiti carina ili sta vec sad po zakonu normalno je da je stranac ako nema papire od carine ,pitanje je dali se moze to uraditi za motore koji ne podlezu euro 3 normi znaci za starije motore euro 2 postoji li mogucnost da se legalizuje takav motor

postoji da se uveze kao rabljeni dio za vozilo sa racunom od otpada ti ugradjujes motor i atestiras ga
 
Top