atest motora

atest motora

to je tacno za pli a u Sarajevu gdje ces odraditi atest to ti na tehnickom mogu reci ili odes do MUP-a i oni te upute gdje treba za nas s opstine Maglaj Tesanj i jos ovih blizih se rade atesti u "Ganjgo servisu Matuzici" takodjer oni rade i ateste motora
pozzzz ;)
Mirsado je napisao(la):
ernadhusic je napisao(la):
atest motora 400km s tim ako ubacujes jaci motor a nemas ABS nemozes dobit atest moras imat i ABS ugradjen a atest plina je pao na 150-200km tj. 150km za one sto su sada ugradili i cija boca nije starija od 2godine a 200km je za one u kojih su boce starije od 2godine i taj atest boce kosta 50km-ova toliko od mene
informacije provjerene govorim iz prve ruke pozzz

Pozdrav, i ja sam neki dan na TV vidio i cuo da je atest na LPG smanjen na 150-200km no nisam siguran gdje se u Sarajevu to moze uraditi ??
 
Legend
eto nam sad... :cool:
mene ce odrati maximalno onda... promjena motora snage sa 44kw na 74 kw...
isto gorivo, al vidjet cu sta kako, trebao bi u toku sedmice otici da vidim sta sve traze
pa cu postaviti ovdje... znaci u pitanju je promjena motora i vize kw... ;)
 
Član
Cjenovnik atesta (cijene su sa PDV-om):

1 Verifikacija brojeva na pogonskom agregatu i šasiji vozila 117KM
2 Ukucavanje broja na pogonski agregat ili šasiju vozila, s verifikacijom broja 175,5KM
3 Ispitivanje vozila kod zamjene pogonskog agregata 175,5KM
4 Ispitivanje vozila kod remonta pogonskog agregata 468KM
5 Ispitivanje vozila kod zamjene karoserije vozila 351KM
6 Ispitivanje vozila kod rekonstrukcije ili prepravke vozila 351KM
7 Ispitivanje kod sastavljanja vozila 351KM
8 Ispitivanje vozila sukladno međunarodnimpropisima na snazi u BiH 351KM
9 Utvrđivanje tehničkih značajki vozila 175,5KM
10 Ispitivanje vozila kod ugradbe sustava dvojnih/pomoćnih komandi 234KM
11 Ispitivanje vozila kod izrade novih konstrukcija vozila 702KM
12 Ispitivanje vozila kod ugradbe sustava za pogon vozila na alternativna goriva 175,5KM

Eto ono najinteresantnije je da je cijena atesta za plin smanjena na 175,5KM.

Ako neko treba uraditi atest nek mi se javi jer sam ja na tim poslovima pa da to zavrsimo :icon_smile:
Ne znam jel smijem napisati gdje radim da ne bude reklama :icon_question:
 
Legend
Chevy je napisao(la):
Cjenovnik atesta (cijene su sa PDV-om):
3 Ispitivanje vozila kod zamjene pogonskog agregata 175,5KM
4 Ispitivanje vozila kod remonta pogonskog agregata 468KM

Bil znao pojasniti sta pod ovim podrazumijevaju REMONT POGONSKOG AGREGATA???

a ja ne bi sad znao ni gdje sam tu sem na zamjenu pogonskog agregata... :cool:

p.s.
ovo sto si postavio bi trebalo negdje izdvojiti kao informaciju za sve koji budu trebali neku od ovih usluga... :cool:
 
Liga je napisao(la):
Chevy je napisao(la):
Cjenovnik atesta (cijene su sa PDV-om):
3 Ispitivanje vozila kod zamjene pogonskog agregata 175,5KM
4 Ispitivanje vozila kod remonta pogonskog agregata 468KM

Bil znao pojasniti sta pod ovim podrazumijevaju REMONT POGONSKOG AGREGATA???

a ja ne bi sad znao ni gdje sam tu sem na zamjenu pogonskog agregata... :cool:

p.s.
ovo sto si postavio bi trebalo negdje izdvojiti kao informaciju za sve koji budu trebali neku od ovih usluga... :cool:

2. valjda pod tim misle ako je motor generalno remontovan da se ispita i verifikuje njegova ispravnost, mada mi je cijena po tom pitanju dosta visoka a isto tako ne vidim logiku u svemu tome ako nije zakonski obavezno.. ne mogu ni po cemu zakljuciti da je obavezno.
 
Legend
da bas zato sam i pitao... ja ne znam ko je vozio motor poslije generalke recimo na atest... :icon_question:
 
Liga je napisao(la):
da bas zato sam i pitao... ja ne znam ko je vozio motor poslije generalke recimo na atest... :icon_question:

99% da kod nas to niko nije uradio. Sve ostale navedene stavke su obavezne jer se evidentiraju u dokumentima.. po nekoj logici i ovo bi trebalo, uz predocen racun remonta motora da uradis atest na ispravnost remontovanog motora ali ne vidim zasto bi to neko radio. Da je cijena nekih 100-150 KM mozda i DA. Mozda grijesim u vezi ove stavke. :icon_question:
 
Početnik
5 Ispitivanje vozila kod zamjene karoserije vozila 351KM

Prema ovome, mozes promijeniti skoljku auta??
 
Oggy je napisao(la):
5 Ispitivanje vozila kod zamjene karoserije vozila 351KM

Prema ovome, mozes promijeniti skoljku auta??

Pa to se uvijek moglo koliko znam. Ako imas dokumente od sasije auta kao porijeklo i uz zadovoljene tehnicke uslove, verifikuju ti dokumente kao dokaz da ti je auto tehnicki ispravno. Pri tome vjerovatno ispituju ovjes, kocioni sistem i mozda jos neke dijelove.
 
Top