Astra G zamjena originalnog kasetofona

Astra G zamjena originalnog kasetofona

Mislio sam kupovati neki play za Astricu i sad me zanima kako spojiti komande na volanu i info display na novi player koj mora imati support za to, naravno... Ja sam razmišljao o nekom Pioneer-u, a otvoren sam i za prijedloge. Čuo sam da postoje neki adapteri za te namjene, pa ako neko zna koliko i gdje...

I još nešto, kako izvaditi kass iz Astre...? Imaju 4 rupe u njima 4 imbusa 2mm i onda idu one polugice ali kassići ne ide napolje... Da nije zavrnut iza?
 
Član
da postoje adapteri s tim da su cjene odgovarajuceg za tip vozilice skoro pa i ko dobar HU. Mislio sam i ja na cliu mjenjati ali sad za sad nista od toga. Nadam se da ce se neko javiti sa podrobnijim info i povoljnijim cjenama ;)
 
Pa i meni je isto... Navodno su ti adapteri 100 KM po komadu, za Astru konkretno, što je meni stvarno mnogo, ne daju mi se te pare za to, jer kao što kažeš, dobar HU je tih novaca...
 
Početnik
hehehehe...dobar HU nije tih novaca...za astru konkretno i njene komadne na volanu, mogu raditi na pioneer-u i alpine HUnitima...adapter za Alpine je oko 150-160KM...

Sto se tice vadjenja fabrickog kassa, upravo kako ti kazes imaju 4 imbusica...odvrnes njih i u svaku rupu u kojoj je bio imbus gurnes sarafciger ili neku krutu zicu oblikujes u slovo U te gurnes krajeve u dvije rupe, tako dobijes kao dvije rucke zabijene u kass...malo tamo vamo, malo saber, malo zivaca i on je vani...!!!

pozz i ako ti bilo sta sto se astre tice zatreba javi se!!!
 
Pa dobar, koji će poslužiti jeste oko 200 KM, ali odličan HU je skuplji... Ma probao sam ja vaditi to na taj način, ali neće... Možda se nisam potrudio dovoljno, a možda skinem onu ladicu pa da ga malo poguram... Hvala na pomoći, ako bude šta trebalo, javim se...
 
Član
Druze bolje ti je nediraj imao sam istu astru i isti problem ,crko mi radio adapteri skupi jbg a radio skup isto ,sad imam zafiru 2003god.za njen originalni radio ljudi mi traze 1000€ ako mi vjerujes
 
Pazi koji ces player uzeti jer nema veze ako je on pioneer ili alpine ako je stariji model teze ces naci adapter za komande , prvo se raspitaj imaju li za njega komande pa ga onda kupi ili slicno
 
Početnik
hose da slusas muziku moras da platis,

dobar CD nije 200KM, nije ni 300, dobar player kosta 500KM+


adapteri za komande su opcija komfora a komfor se placa...
 
Svako procjenjuje kupovinu nečega prema željama, potrebama i mogućnostima...

Fino sam napisao, znam da nije najbolje, ali može poslužiti, i nije baš da ništa ne valja, to je moje mišljenje... Meni je dobar i od 200-300 KM, naravno da ima bolje i još bolje... I onaj od 200 se čuje sasvim dovoljno za moje potrebe, imam jedan takav Pioneer koji ne valja u kombinaciji sa Pioneer zvučnicima koji isto ne valjaju, u drugom autu i nikad nije bilo ni jednog jedinog problema s njima, mada ne valjaju ni CD ni zvučnici...

Znam da je sve to komfor, samo me interesovalo koliko košta...

Jasno mi je da player mora imati podršku za display i komande na volanu kako bi uopšte došlo u obzir nabavljanje adaptera za to dvoje...
 
Član
Ja ne kontam pitanje jel vec imas neki player i pitas kako spojit komande na volanu s njim il namjeravas kupit neki :icon_question::icon_rolleyes:
 
adi187 je napisao(la):
Ja ne kontam pitanje jel vec imas neki player i pitas kako spojit komande na volanu s njim il namjeravas kupit neki :icon_question::icon_rolleyes:

Ne, ne... Kupovat ću neki drugi player, ovo prethodno sam spominjao player koji koristim u drugom autu a koji nema podršku za ove funkcije, samo sam navodio da je taj player bio cca 200+ KM i da super radi već 3 godine, pošto sada ispada da play od 300 KM ništa ne valja... Nadam se da je sada jasnije...
 
Član
Ja mislim da ti je najjeftinije i najlakse rjesenje da nadjes polovan fabricki CD iz astre i ubacis ga ako vec hoces da ti rade i komande i sve a i najjeftinije da prodjes, ako ne zahtijevas bas nesto posebo od muzike vec tek tolko da svira :icon_smile:

Vecina proizvodjaca medju svojim jacim modelilma playera i maju i opciju za podrsku komandi na volanu + mora da se kupi modul za odgovarajući auto uz pomoć kog player prepoznaje komande sa tvog volana.

Kako god okrenes skupa roba :icon_rolleyes:
Dok kupis player i taj modul mos i DVD neki polovan sebi ubacit i bit ce zanimljivi od onog fabrickog displaya :icon_smile:;)
 
Član
muha je htjeo da kaze da player od 500+ KM ima podrsku za komande na volanu,nebitno dal ti onaj od 200 valja ili nevalja sa njim ti komande na volanu nece raditi...
 
Član
Ima i jeftinih playera od 500 KM pa imaju podrsku za komande na volanu ne mora bas 500 dat i onako ne trazi neki nesto posebno od zvuka :icon_rolleyes:
 
Top