Astra G -trza u voznji

Astra G -trza u voznji

Ovako , radi se o Astri 1.7 DTI 55kw , isuzu motor. od prije par dana , od kad sam zamjenio u ovl.servisu filter nafte i njegove dihtunge, auto je poceo da trza kad ubrzavam, tacnije u rasponu od 2000 do 2500 obrt , u tom polju trzne , tj. sjecka , kao da ostaje bez goriva , al to sjeckanje traje sekund i nastavlja sa vucom. Odem nazad do servisa , spoje na dijagnostiku , nema greski , ubace novi filter i dihtunge filtera , i prestane sa trzanjem. medjutim , drugi dan , auto opet trza, i nece nikako preko 140 km/h da ide , i tad bas pocinje da trza bez prestanka na toj nazovimo maks.brzini. Odem u drugi ovl.opel-ov servis , kazu vozi tako dok ne prijavi gresku pa cemo onda rijesavati, al sumnjaju na neki aktuator pritiska na bosch pumpi (nema da se kupi odvojeno vec samo zajedno sa pumpom , a njena cijena 1000 eura :icon_eek:, i neki senzor na usisnoj grani , ali i on je oko 400 km. odem ja do jednog majstora , on uzme i vakumira cijeli sistem dovoda nafte, jer je sumnjao da negdje uvlaci fals vazduh pa da zato trza,probamo , nema trzanja, i 3 dana auto isao super, ja se poradovao, al nista od toga, jutros isao do grada i opet poce da trza,opet na dijagnostiku , nema gresaka , primjecujem i da nekako tesko ide preko 2500 obrt, ide on ali kao da mu hvali snage. U povratku iz grada niti jednom nije trznuo , znaci nekad trza a nekad ne , al vise da trza.oko filtera nafte smrdi nafta. Ljudi pomagajte , neznam kome vise da vozim auto, dajte neki savjet sta da radim ???
 
Isti simptom imao na svom dizelu , boshica elektronika umrla , 1300km reparacija , astra na oglas prodao smece i uzeo BENZINCA BOZIJI MOTORI ebeni dizeli mrtvi:lol:
Nadji drugu pumpu na otpadu , zamjeni i na pik uzmi 1.6 usreci se;)
 
ma i ja sumnjam na tu elektroniku pumpe tacnije na one hladne lemove al ovi u ovl.servisu kazu, da ako je do nje , da bi se onda palila lampica i greska i auto bi tesko palio, i navlace me na to da vozim tako i dalje dok se ne upali greska. malo sam se raspitivao i cuo sam da ako se ti lemovi na vrijeme ne saniraju da onda elektronika crkne do kraja i nema reparacije i popravke,samo nova. da bar ima neko sto se dobro razumije ovde u okolini B.Luke pa da pogleda , ovako , gdje god odem , svako daje svoju dijagnozu i lupa cijene da ti pamet stane. Zaboravih reci maloprije , u toku rada,(radna temperatura) neznam da li je normalno , ali to kuciste gdje je el.pumpe je toliko vrelo da oprzi, jel to normalno?
zao mi da je prodajem,to je moje malo traktorce :icon_smile: za jedno godinu ili dve ce biti na piku a na njeno mjesto stize astra H cabrio, i to Benzin power :cool:
 
Ne , nepali se nijedna lampica. neznam , bojim se da cackam oko te.el.pumpe , skinuo bi je ja sam i odnio nekome da nanovo preletuje one spojeve,ali mozda to dzabe radim i da jos i to pokvarim a ipravno ,a ovamo otkad je promjenjen filter nafte , auto poceo trzati, samo mi je na umu da uvlaci negdje fals vazduh oko filtera ili na filteru nafte i da zbog trza. Eee druze moj, da je dobrih majstora , druga bi prica bila , ovako samo otvore haubu ,gledaju, :icon_rolleyes: i kazu : znas mozda je ovo , mozda je ono.
 
Ja sam mucio muku mjesec dana s mastorima , mislim da nije bosh jer bi ti se upalila lampica , to je sigurno neki smjesan kvar cim nigdje nema . Meni kad je trzalo odma se lampica upali sa kljucem ona i onda pocinje dernek isto kao da jasem konja stane krene stane krene :D
 
majstori majstori :) da , sto kazes da je do bilo kakve elektronike , palila bi se bar neka lampica. krv moju ce mi ovo trzanje popiti, poludicu zivota mi. ja znam da nevrijedi ovako nagadjati preko foruma , a i opet , sta imam kad otjeram na servis , oni odma gledaju imal greske , nema , dodji kad se upali lampica, i oni vise nece da pricaju.i to je ovl.servis, a oni drugi garazni mehanicari ,oni bi mjenjali dio po dio pa kad pogode onda je popravljeno, rekao sam ja neki dan jednome mehanicaru, nisam ja masina da proivodim marke a ti da kupujes sto mislis da je crklo.
 
Tako sam i ja bio u muci. Da nisi promjenio pumpu gdje sipac , probaj ispustiti svu naftu i nasuti opet . Takodje ona sva crijeva za dovode i odvode i oko boschice probaj ocistiti propuhati malo i tu se ufati pa trza auto
 
ma joj , samo da ovaj belaj rijesim, muka ziva. Prije sam sipao na Nestru onaj euro 4 dizel , pa mi se nije nekako pokazao,pa sam sipao na slov.petrolu , eu.5 dizel i od prije mjesec dana sipam na omw-u onaj premium dizel , i bolje ide auto sa njim. kad je pocelo trzati , sipao sam da probam sa sve tri pumpe , al trza opet , a sada mi je skoro pun tank ovog premium dizela sa omw-a.Pregledali su majstori crijeva , kazu OK. ptkad je pocelo trzati , primjetio sam kad palim auto , nebitno , bio vruc ili hladan izbaci sivo crnkast dim, a prije nije. kad turiram , a i jedan me drug pratio pa kad ubrzavam , kaze nedimi uopste , samo kad palim onda zadimi.
 
auuuuu e sad si me nasikirao. jbg , neznam , sta ja znam , osjetim ja kad se ona upali oko 1700 obrt. da tad bas povuce a i ujutro se cuje dok se malo ne zagrije njeno zvizdanje. neznam da nije do onog egr ventila , dole gdje se on veze sa usisnom granom , sve je od ulja zamazano, i ulje je bas svjeze, ali nema ga puno a rekose mi u servisu da nije strasno i da se nebrinem oko toga.mozda kad bi ga ocistio od cadji mozda to i zeza, jer pretezno vozim po gasu na niskim obrtajima. mozda se zaprljao i onaj protoomjer pa i on zeza. hiljadu stvari moze biti , ajd mu znaj.
 
Nadam se da ces naci rijesenje a pogledaj i tu turbinu ako postoji nacin , nadam se da ce se javiti neko malo iskusniji oko mehanike ja je jos nisam usavrsio :lol:
 
A bice nesto , ja sam pa ajmo reci postao majstor za Astru ,kad uvijek nesto odlazi i crkava , pa sam se ispaksao uz majstore - hehehe , salim se, ali dosta sam naucio i narocito oko ovog 1.7 DTI motora , ali :icon_exclaim:
jutros sam bio u ovlastenom servisu , gdje inace odrzavam astru , i ljudi me saslusaju do kraja jer sam zagalamio, sjednu samnom u auto , jedan od njih je vozio , auto je trzalo ko ludo ,ma iscimali smo se posteno. u ponedeljak ce krenuti od sita u rezervoaru , jer misle da se nakupilo nekog taloga pa da ostaje bez goriva na momente , ako nebude do toga , onda ce ici na to da se premosti i ide bez filtera nafte pa probati sa tim , ako nebude i do toga , onda ce preci na el.pumpe tj.hladne lemove i ostale aktuatore i senzore i dzidza midze, ice se dio po dio , pa sta pogodimo. javljam sta je bilo.
 
majke mi isto dejavu , isto sam uradio , otisao u Opelov servis i sjeo maistor i vozio je rniko nije vjerovao i onda je poceo dernek. Eto jedina je razlika sto se meni taj kljuc palio sto kod tebe znaci da nije nijedan skuplji elektricni sklop jer svaki ima senzor na sebi i na tabli bi odma prijavilo , znaci neka je sitnica u pitanu sto ga ebe
 
drago.typ81 je napisao(la):
Ovako , radi se o Astri 1.7 DTI 55kw , isuzu motor. od prije par dana , od kad sam zamjenio u ovl.servisu filter nafte i njegove dihtunge, auto je poceo da trza kad ubrzavam, tacnije u rasponu od 2000 do 2500 obrt , u tom polju trzne , tj. sjecka , kao da ostaje bez goriva , al to sjeckanje traje sekund i nastavlja sa vucom. Odem nazad do servisa , spoje na dijagnostiku , nema greski , ubace novi filter i dihtunge filtera , i prestane sa trzanjem. medjutim , drugi dan , auto opet trza, i nece nikako preko 140 km/h da ide , i tad bas pocinje da trza bez prestanka na toj nazovimo maks.brzini. Odem u drugi ovl.opel-ov servis , kazu vozi tako dok ne prijavi gresku pa cemo onda rijesavati, al sumnjaju na neki aktuator pritiska na bosch pumpi (nema da se kupi odvojeno vec samo zajedno sa pumpom , a njena cijena 1000 eura :icon_eek:, i neki senzor na usisnoj grani , ali i on je oko 400 km. odem ja do jednog majstora , on uzme i vakumira cijeli sistem dovoda nafte, jer je sumnjao da negdje uvlaci fals vazduh pa da zato trza,probamo , nema trzanja, i 3 dana auto isao super, ja se poradovao, al nista od toga, jutros isao do grada i opet poce da trza,opet na dijagnostiku , nema gresaka , primjecujem i da nekako tesko ide preko 2500 obrt, ide on ali kao da mu hvali snage. U povratku iz grada niti jednom nije trznuo , znaci nekad trza a nekad ne , al vise da trza.oko filtera nafte smrdi nafta. Ljudi pomagajte , neznam kome vise da vozim auto, dajte neki savjet sta da radim ???

nadji nekog dobrog elektro servisera neka ti prelemi lemove na elektronici bosh pumpe ako nezz sam zamoli neka ti neki majstor je skine, na isti nacin sam rijesio problem na jednoj astri sa istim motorom
 
Top