Astra 1.6 16V by Zera

Astra 1.6 16V by Zera

Član
I mene su cudili dobosi. Ali sam citao po njemackim forumima i saznao da su francuski modeli imali. Ovo je bas takav, i boardcomp. je na francuskom itd...
 
Član
Imam i ja jednu crvena 1,6, 2000, prešla 95 000 automatik mjenjač, nema packe ni unutra ni izvana, nijedna tipka nije izlizana tapacirunzi krem boje kao novi. Auto nije vidjelo snijeg nevozi se zimi.
ljetne i zimske gume
Registrovana 12 mjeseci
i u petak je stavljam u prodaju
kogod dođe da je vidi uzet će je bukvalno novo auto
Sta ce ti zimske gume ako se ne vozi zimi? :D
Inace, fina astra boja mi se svidja i vidi se da je ocuvana
 
Član
de mi reci kako ste zadovoljni sa tom 1.7 dti? trebam danas ici gledati jednu, hoce moj stari da kupi
 
Član
de mi reci kako ste zadovoljni sa tom 1.7 dti? trebam danas ici gledati jednu, hoce moj stari da kupi
ja je opet ne bi kupio :) lijeno auto, ja sam radio alternator triput (samo kuciste fabricko-sve je izmijenjano-jedno po jedno), elektroniku pumpe (400KM reparacija), kompresor klime (150KM polovan-ode neki semering koji se ne moze zasebno kupit)...do 2000 obrtaja je mrtva, jos je u mene karavan pa teza...kupio sam je sa 180k-vjerovatno oriinalnih jer ima sve racune o servisima (ne mislim na servisnu nego racune dijelova i neko je na kraju servisne pisao kad je sta mijenjao, otprilike je logicno napisano), sad ima 265k...
za autoceste nije, do 100 gura nekako, preko jedva...prednost je potrosnja, meni je s ukljucenom klimom na 900km potrosila prosjeka 4.7 litara, ima dugu petu brzinu pa ju je ugodno vozit oko 100kmh, nema buke, al nema ni snage...gradske uzme 6-6.5 litara po Zenici, sto je super...
ne znam kolika je cijena, ja sam svoju platio otprilike 1000KM jeftinije od ostalih, taman tu razliku sam dao za popravke, pa je opet OK... ja bi prije gledao 2.0dti, remontujes pumpu, ako neko prije vec nije, i imas solidan autic, lanac je na toj 2.0 za razliku od zupcastog na 1.7... 2.0 ima malo grublji rad al je generalno pouzdaniji auto i sa 100KS ide solidno...
na trapu mijenjao stabilizatore balans stange, prednje amortizere (2-3 mjeseca se vozila fakticki po makadamu kad su radili ceste po Zenici a i prije toga je u Brezi bila-ista stvar), jednu kuglu...i ono, neke gluposti, otkacio se prekidac za toplo-hladno na grijanju i ona klapna za kruzenje unutrasnjeg zraka, na gepeku pukao kabl za motor brisaca i tako to...sitnice... 1.7 dti zna pomijesat ulje i vodu, meni nije pravio problem, jedino se jos to nije desilo od specificnih kvarova :D
i da, elektricni je servo, ako rikne alternator odmah izvuce akku i moras gasit :D
 
Pa moraš imati ljetne i zimske gume u mene sva auta koja su na prodaji idu u kompletu sa ljetnim i zimskim gumama ako je ja nisam vozio zimi neznači da neko neće. Sva oprema ide uz nju
 
Član
E hvala puno edo. Te stvari sam neke vec nasao o tom motoru. Samo mi je jos trebala potvrda iz prve ruke ;)
 
Član
Potrosnja plina mi oko 8,5L otvorene

Juce vozio Prijedor-Jalah i nazad, ukupno 300KM. Prije voznje nasuo pun rezervar plina. Jutros opet nasuo nakon 300KM ca 25L Plina = 8,3 L

Da li je to OK? Inace mi je otvorene uzimao oko 5,5-5,9L benzina
 
Top