ASTEROID

ASTEROID

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
RE: Asteroid - 295 KS @ 1.2 bar

trizex je napisao(la):
Nisam ni mislio drug da ste sjedili s olovkom i papirom i nagadjali :D nego preko rezultata s dynoa preracunali snagu na radilici, kako se i radi svugdje jbg....

dyno sam to racuna,kad izmjeri snagu na tocku po obrtajima onda izmjeri gubitak snage zbog preznosa i onda ukljuci jos temparaturu i pritisak zraka pa na osnovu toga napravi racunicu i izbaci koliko je to ustvari KS,veoma precizno to radi i na 300 ks greska moze da bude +/-1 ks kao da se mjeri na stolu motor sto je veoma prihvatljivo.
 
Član
RE: Asteroid - 295 KS @ 1.2 bar

SM chip tuning je napisao(la):
trizex je napisao(la):
Nisam ni mislio drug da ste sjedili s olovkom i papirom i nagadjali :D nego preko rezultata s dynoa preracunali snagu na radilici, kako se i radi svugdje jbg....

dyno sam to racuna,kad izmjeri snagu na tocku po obrtajima onda izmjeri gubitak snage zbog preznosa i onda ukljuci jos temparaturu i pritisak zraka pa na osnovu toga napravi racunicu i izbaci koliko je to ustvari KS,veoma precizno to radi i na 300 ks greska moze da bude +/-1 ks kao da se mjeri na stolu motor sto je veoma prihvatljivo.

Odlicno....kako racuna otpor mjenjaca i prenosa, mozes li ukratko opisati?
 
Član
RE: Asteroid - 295 KS @ 1.2 bar

Hvala svima na cestitkama i lijepim zeljama ;)


Al_Galone je napisao(la):
Svaka cast druze!

odlicno je to vrijeme!
Mislim da ces sada bez nitra biti ispod 13.5 sigurno!
I jos nitro ihhhhh

pa jel te sramota :)

Pa planirali smo niskih 13 bez nitra i sa nitrom da dohvati visokih 12, za eventualna finala, ali to smo planirali na 320 KS, ali upitno je da li ce fabricke dizne moci toliko da poguraju. U svakom slucaju, kad uzmem i druge dizne, ice snaga jos malo gore.
Planiram sad u Mostaru voziti, pa cemo vidjeti sta ce biti. Najavljuju i 12.09 Goricu, ali ne vjerujem da ce ista biti od toga, u HR je ove godine gore sranje nego prosle.
 
Član
mtopic je napisao(la):
Doslo je do par izmjena na Asteroidu, pa da podijelim sa vama ...

Narucene su i stigle nove felge ... Barracuda Tzunemee (napred 8x18", nazad 9x18") ...

Montiranje u Gabrek-u...
[

Evo ih na autu ... (znam da je prljava, ali sta mogu, jeb... kisa nikako da stane ... :icon_rolleyes:



Spojler je davno skinut sa gepeka, a danas je nasao i novog vlasnika ...
Privremeno rjesenje dok se ne zakrpe rupe ... (cak ni ne izgleda lose , ;) mozda ovako nesto i napravim kad budem farbao gepek ...)


A sinoc je stiglo i ovo ...


Sutra ide montiranje, pa cu postaviti slike kako su tekli radovi i kako je ispalo na kraju...

e druze svaka cast nemam reci svaka ti je na svom mjestu mozes li mi samo reci kolika je cijena ovi felgi ako nije problem i sretno pozzzz
 
Član
RE: Asteroid - 295 KS @ 1.2 bar

topicu koji je motor u astre .... 2.0 :icon_confused::icon_question:
 
Član
RE: Asteroid - 295 KS @ 1.2 bar

Pa citaj malo nemoj samo bezveze komentarisati.. Momak je vecinu stvari napisao u prvom postu ove teme...
 
Početnik
RE: Asteroid - 295 KS @ 1.2 bar

motor je 2.0 BI-Alternator, eto sad znas da se ne bi mucio i trazio:)
 
Član
Astra_zlo je napisao(la):
e druze svaka cast nemam reci svaka ti je na svom mjestu mozes li mi samo reci kolika je cijena ovi felgi ako nije problem i sretno pozzzz

Prvo da zahvalim na komplimentima, a felge su bile okruglo 1200 eur. Napred su 8Jx18, a nazad 9Jx18


A u petak idem u Zagreb, stigle su i nove dizne od 470ccm, sto bi trebalo da bude dostatno za ciljanih 320 KS
Ako sve bude teklo po planu i programu za vikend bi Asteroid trebao doci kuci ... :123::123::123:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top