apple laptop - pomoziteeee

apple laptop - pomoziteeee

Član
e ovako uzmem juce od rodice nov laptop neki apple sa namjerom da instaliram windows xp sp2 na njega, a na laptopu je vec bio instaliran mac OSX (operativni sistem)

pokrenem ja nekako instalaciju i formatiram cijeli disk, medjutim izbaci mi neki disk eror i sad samo se pojavljuje prozorcic "you need to restart your yomputer....bla bla" i kad restartujem opet se to pojavljuje znaci stalno i nista nereaguje,
i kad ubacim taj mac-ov instalacioni cd opet ista stvar

pomozite hakeri;););)

nadam se da sam dobro objasnio;)

znaci hocu da vratim ili mac ili xp svejedmo mi samo da radi hehehe
 
Član
probaj uzmi ono repair pa ce ti otvoriti onu konzolu za upisivanje, upiši help, izbaci ti listu i onda nadji nešto tipa bootsector, ili odradi checkdisk (chkdsk) i ima nešto kao renew boot ili tako opcije (nesjećam im se tačno imena jer i ja uvijek upišem help, pa onda upišem komandu)... jbga probaj...
 
Član
E pravo da vas i ja pitam u vezi laptopa..Znaci od Laptopa ona mis njegov mi neradi..al kad mi se pali comp probam na njega radi,i kad dodze desktop prestane raditi..i prikopcam mis na njega moze.HVALA
 
Član
probaj uzmi ono repair pa ce ti otvoriti onu konzolu za upisivanje, upiši help, izbaci ti listu i onda nadji nešto tipa bootsector, ili odradi checkdisk (chkdsk) i ima nešto kao renew boot ili tako opcije (nesjećam im se tačno imena jer i ja uvijek upišem help, pa onda upišem komandu)... jbga probaj...
[/quote]

ma nece da podigne sistem jer sam formatiro prethodno sve, sad samo kad upalim pise ovo i nista ne reaguje
[attachment=36196]

akka je napisao(la):
E pravo da vas i ja pitam u vezi laptopa..Znaci od Laptopa ona mis njegov mi neradi..al kad mi se pali comp probam na njega radi,i kad dodze desktop prestane raditi..i prikopcam mis na njega moze.HVALA

otvori sebi temu:lol::lol:, meni gori pod nogama :lol::lol:
 

Prilozi

  • Kernel_Panic-1p0f.jpg
    Kernel_Panic-1p0f.jpg
    36,9 KB · Pregleda: 34
Član
mozda ima ona tipka sa FN funkcijom za iskljucivanje tog miša... (touch panel) pogledaj da nisi isključio...

pa pokreni setup preko biosa ? i onda imat ces one opcija instal repair ili tako i uzmeš reapair i otvoriti repair consolu, i tamo mozes onda upisati help i ideš dalje...
 
Član
Salle je napisao(la):
mozda ima ona tipka sa FN funkcijom za iskljucivanje tog miša... (touch panel) pogledaj da nisi isključio...

pa pokreni setup preko biosa ? i onda imat ces one opcija instal repair ili tako i uzmeš reapair i otvoriti repair consolu, i tamo mozes onda upisati help i ideš dalje...



ma druze nema ovo biosa uopste :lol::lol:
 
Ili nisi dobro formatirao disk ili ti nisu dobro nastimane boot opcije,,,,,

disk formatiraj iz DOSa, nadji na netu boot DOSa diskete za win 98, onda s tim napravi bootabilan cd (jer ne vjerujem da lapic ima floppy, tj slabo koji ima) onda formatiraj disk

Nakon toga instaliraj OS, e sad koliko se ja sjecam na apple ne moze XP, odnosno familija windowsa nije podrzana od apple proizvoda nego samo apple OS, mada mozda i prodje pokusaj...

Boot opcije fino sredi i to je to, ali disk u DOSu prvo formatiraj, jer moguce da imas bad sectora pa zeza ili sllicno.....
 
Član
zen3dom je napisao(la):
Ili nisi dobro formatirao disk ili ti nisu dobro nastimane boot opcije,,,,,

disk formatiraj iz DOSa, nadji na netu boot DOSa diskete za win 98, onda s tim napravi bootabilan cd (jer ne vjerujem da lapic ima floppy, tj slabo koji ima) onda formatiraj disk

Nakon toga instaliraj OS, e sad koliko se ja sjecam na apple ne moze XP, odnosno familija windowsa nije podrzana od apple proizvoda nego samo apple OS, mada mozda i prodje pokusaj...

Boot opcije fino sredi i to je to, ali disk u DOSu prvo formatiraj, jer moguce da imas bad sectora pa zeza ili sllicno.....

guglo sam malo i kazu ljudi da moze xp na apple :)),
a rijec je o novom laptopu ja ga prvi put sinoc upalio i odma pokvario :lol:

ma ubacim ja instalacioni dvd od mac-a ali opet mi se isto pojavljuje (pojavljuje mi se ova slika gore u atachmentu)

nemogu da pokrenem instalaciju ni windowsa xp ni mac-a
 
probaj ti vrnuti postavke BIOSa na default, a onda potrazi opciju ACHI u biosu, ili SATA Mode, kako gdje je naznacena, i izaberi ATA mod, znalo je i do toga praviti probleme.....

kako ti je prvi put prosao xp dizanje, sta si mjenjao od tad???
 
Član
zen3dom je napisao(la):
probaj ti vrnuti postavke BIOSa na default, a onda potrazi opciju ACHI u biosu, ili SATA Mode, kako gdje je naznacena, i izaberi ATA mod, znalo je i do toga praviti probleme.....

kako ti je prvi put prosao xp dizanje, sta si mjenjao od tad???



nema ovdje biosa druze, bio na njemu mac instaliran ali ja htjeo xp i formatiro ga i kad se je resetovo da nastavi instalaciju samo se pojavljuje ova gore slika
 
e jbg stvarno ne znam, nisam se susretao sa apple-om do sada pa da ti tacno mogu reci sta je, jedino ti mogu reci da malo pokusas po google potraziti, naci ce s rjesenje sigurno samo ukucaj model lapica i tu gresku komplet, trebao bi naletiti na neko rjesenje.....
 
Član
ma guglo sam, pokusavo svasta a on isto pa isto, suti jedva sam cd iz njega izvadio hahaha
 
Član
apple je to...
http://www.apple.com/support/bootcamp/
http://guides.macrumors.com/Booting_Windows_on_the_Mac

koji je u pitanju , PowerBook, MacBook, MacBookPro....? znam da je neki nas zezao dobro, ali vise se ne sjecam koji...

ugl, koristis boot camp, dodje na macu od leoparda ili dalje...
 
Top