ANKETA za SR vozace: RED LIGHT

ANKETA za SR vozace: RED LIGHT

Da li ste za uvodjenje ovog predlozenog pravila?

  • DA

    Votes: 28 48,3%
  • NE

    Votes: 30 51,7%

  • Total voters
    58
Član
Da se Repo ne pozali kako je zbog red lighta izgubio drugo mjesto od ove polemike ne bi bilo nista...
Anketa: Meni je auto crklo pred Osijek i ja nisam isao da vozim.Pitanje: Dali sam ja zasluzio trece mjesto jer sam gorio ko 41-va pred trku a nisam mogao voziti ?
Ma daj imate li o cemu pametnijem pisati ?
 
Početnik
ja se nisam nikome nista pozalio. ja sam samo naveo to kao svoj izvjestaj kako je na trci bilo
 
Član
SM male su sanse da se to uopste ikad desi. Jel tebi normalno i prikladno isto da najbrzi takmicar iz kvalifikacija, ako je sam u klasi, ne mora odvoziti pobjednicko vrijeme i u utrci? Raja citav dan ceka da vidi tu voznju i onda nista ne bude od toga. Nije ni to bas prikladno, al je posteno, jer je taj takmicar to VEC zasluzio kvalifikacijama. Ocito se ne slazemo u nekim stvarima, a vidim i ostatak raje je podjeljen, anketa je stalno tu sa 1, max 2 boda razlike :D

trizex naravno da se igra po pravilima, upravo i pricamo o eventualnoj korekciji istih, prema kojim bi mozda bilo jos zanimljivije takmicenje.
 
Član
Pa nije taj najbrzi takmicar kriv sto nema skim da se trka ???

Sanse uopste nisu male da se to desi jer bi svi vozili tako znajuci da nemaju sta da izgube i samo bi se stvorila sprdnja od svega ovoga.
 
Član
ne pravi ovakve ankete bogati,od samog pocetka vidis kakav je omjer DA-NE ne kuhaj bezveze to ti fol neznas ko je za a ko protiv ,a sto se tice banovanja tebi u prilog jarane j....... o ovo pravilo ako se izglasa gdje ce vaziti samo u Mostaru ili????razmotri sve solucije pa onda postavi anketu jer je ovo samo za klasu 10,11 i mozda 12 gdje su dva eventualno tri auta. Nesikiraj se jos uvijek sam ja tvoj majstor;)
 

IGY

Član
fino pise za vozace SR a vidim dosta se clanova javlja koji su stali samo na semafor u gradu :D
 
evo sad s mora a vidim interesantna tema ;)
ja se slazem da pravila moraju postojati da bi se odrzao kakav takav red pogotovo sa sistemom takmicenja kakav mi primjenjujemo (vremenski index).
kada bi isli na fer i posteno, svi bi morali cekati zeleno svjetlo na semaforu i tek onda krenuti i to bi bile reakcije oko 0,8 u najboljem slucaju a nerijetko i preko 1 sec..
eh sad, naravno da su vozaci praksom stekli osjecaj kada mogu krenuti a ispostovati zeleno svjetlo ali je vec taj nacin svojevrsni rizik.. ako sad neko jos vise ide na noz i pokusava time sebi obezbijediti prednost od samog starta i to na kraju ne upali vec se okine prerano celija i semafor izbaci RL, onda ne vidim razlog zasto bi taj neko bio za to jos i nagradjen peharom ukoliko se radi o finalnoj voznji..
moze nama s vremena na vrijeme biti zao za ovog ili onog takmicara koji je na takav nacin izgubio (cak i zasluzen) pehar, ali s druge strane RL je na neki nacin isto kao i probijanje klase.. jedan takmicar izgubi regularno od drugog, a taj drugi u sljedecem krugu probije i gubi pravo takmicenja u toj klasi.. onaj prvi je regulano ispao, bez obzira sta je drugi dalje napravio.. isto tako i RL u prvom krugu znaci iskljucenje iz takmicenja, a isto to vazi i za finalni krug. omoguciti nekom da uprkos RL dobije nagradu tj. pehar je automatski na stetu ostalih takmicara u klasi koji su postovali to pravilo i mozda zbog losije reakcije izgubili trku.
to je moje misljenje...
pozz
 
Početnik
Jedini koji govore sa imalo smisla su Sejo i Srđan...

Ovo ostalo sto kopa po americkim pravilima (Boki ne kaki, nisi u New York-u) je nigdje veze, ljudi imaju 86.000 trkacih disciplina i klasa i za sve i jednu od istih imaju pravilnike, ne mozemo se poredit s njima, MI IMAMO SVOJE, dok RADI ne treba NISTA MJENJATI...

Pouka: Ili si MAHER da imas 0.7, 0.6 ili cak 0.5 reakciju uvijek, ili si RAZUMAN pa kreces na zeleno 0.9, 1.0 ili si brate KOCKAR pa ides na sve ili nista, KOLIKO JA ZNAM KOCKARI NEKAD IZGUBE SVE STO SU DO TADA NAPRAVILI??? ILI BI IM MOZDA TREBALO DATI NEKO MJESTO NA PODIJU:)):)::)
 
Član
silverstar je napisao(la):
evo sad s mora a vidim interesantna tema ;)
ja se slazem da pravila moraju postojati da bi se odrzao kakav takav red pogotovo sa sistemom takmicenja kakav mi primjenjujemo (vremenski index).
kada bi isli na fer i posteno, svi bi morali cekati zeleno svjetlo na semaforu i tek onda krenuti i to bi bile reakcije oko 0,8 u najboljem slucaju a nerijetko i preko 1 sec..
eh sad, naravno da su vozaci praksom stekli osjecaj kada mogu krenuti a ispostovati zeleno svjetlo ali je vec taj nacin svojevrsni rizik.. ako sad neko jos vise ide na noz i pokusava time sebi obezbijediti prednost od samog starta i to na kraju ne upali vec se okine prerano celija i semafor izbaci RL, onda ne vidim razlog zasto bi taj neko bio za to jos i nagradjen peharom ukoliko se radi o finalnoj voznji..
moze nama s vremena na vrijeme biti zao za ovog ili onog takmicara koji je na takav nacin izgubio (cak i zasluzen) pehar, ali s druge strane RL je na neki nacin isto kao i probijanje klase.. jedan takmicar izgubi regularno od drugog, a taj drugi u sljedecem krugu probije i gubi pravo takmicenja u toj klasi.. onaj prvi je regulano ispao, bez obzira sta je drugi dalje napravio.. isto tako i RL u prvom krugu znaci iskljucenje iz takmicenja, a isto to vazi i za finalni krug. omoguciti nekom da uprkos RL dobije nagradu tj. pehar je automatski na stetu ostalih takmicara u klasi koji su postovali to pravilo i mozda zbog losije reakcije izgubili trku.
to je moje misljenje...
pozz

Potpis sejo ko kuca... nisi ti dzaba otisao u Gradacac ;)
 
Top