Angel eyes - uradi sam.

Angel eyes - uradi sam.

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
GOX01 je napisao(la):
;) i meni bi trebala tatraka gdje je ima kupiti :icon_question:

Da si imalo bolje pročitao moj posljednji post, koji sam većinom pisao kao odgovor na tvoje pitanje, tvoje pitanje bi bilo suvišno...

A... šta će ti folija, i ti... ko da kabrioleta praviš... :D ;)
 

gox

Član
bordo_boy je napisao(la):
GOX01 je napisao(la):
;) i meni bi trebala tatraka gdje je ima kupiti :icon_question:

Da si imalo bolje pročitao moj posljednji post, koji sam većinom pisao kao odgovor na tvoje pitanje, tvoje pitanje bi bilo suvišno...

A... šta će ti folija, i ti... ko da kabrioleta praviš... :D ;)

nisam vidio da si napiso a pravim stopke sa 80 dioda angele :D:D :icon_biggrin:
 
Član
Uspio si znači,dobar finalni proizvod a nije ni tako jeftino kako se čini na prvi pogled,nabere se tih sitnica
 
Član
CrueL je napisao(la):
zar nije lakse sebi kupit gotove angel eyes,,,nego ih pravit:icon_question:

Naravno da je lakše, da je meni svejedno oko 300 KM gore dole.
Ako misliš na gotove prstenovi. Oni imaju u nekoliko veličina, i naravno da ne odgovaraju većini farova, zbog prečnika, dužine, itd... Koštaju 10 KM komad, a ja prođem sa oko 3 KM po prstenu (1 metar košta 8KM, a prsten je trećina metra otprilike). I te kupljene gotove prstenove treba ugraditi, otvoriti far i sve...

Stvarno nije posao za nekog ko misli završit sve u 2 dana, ako imalo želi da mu to izgleda okay. Ja sam ostavio dane i dane sjeckajući, tražeći odgovarajući materijal, da se kasnije ne bih kajao kad zatvorim far, a pregori mi glupa dioda od 1KM, jer nisam mogao čekati da stignu one od 2 KM, koje duže traju :).

Ako misliš na farove sa ugrađenim angel eyes, za moj bmw ne postoje fabrički,a ovi što prave kojekakve kuće... prvo.. većinom nisu neki kvalitet, drugo koštaju 5 puta više nego kad sam napraviš. 3. ovo je DIY tutorijal...
a ne BUY IT YOURSELF... to je za tatine sinove... Prava raja pravi sama.. koliko god para imala :). ćejf.

GOX01 je napisao(la):
bordo_boy je napisao(la):
GOX01 je napisao(la):
;) i meni bi trebala tatraka gdje je ima kupiti :icon_question:

Da si imalo bolje pročitao moj posljednji post, koji sam većinom pisao kao odgovor na tvoje pitanje, tvoje pitanje bi bilo suvišno...

A... šta će ti folija, i ti... ko da kabrioleta praviš... :D ;)

nisam vidio da si napiso a pravim stopke sa 80 dioda angele :D:D :icon_biggrin:

Fina ti je toyota sad... nemoj je samo zeznuti sa previše điđa :). Veliki dizajneri i inžinjeri su specifični po tome što u svom finalnom rješenju nude najbolji odnos izabranih elemenata koji skupa čine lijepu cjelinu, a pojedinačno su prosječni. Ne možeš sve ideje i zamisli spojiti na jednom projektu... Onda to izgubi sklad. Zato je recimo VW Buba stara lijepa do danas, ili stari citroen ajkula... On ne bi bio to što jeste kad bi imao nove felge, i neke diode...

Ne znam šta si ti zamislio sa 80 dioda... prvo što to košta 80 dioda x 1KM...

Ja ne znam kako ti gledaš na svoju toyotu... al ja na svog bmwa nikad ne bih stavio element karakterističan za neko drugo auto. Meni je više šminka kad auto izgleda uredno, i očuvano... lijepo... ali da nije "napucano"... bez folija, naljepnica, plamenova, neonki... i felgi 19"...

Ajd uslikaj ako uradiš te štopke, pravo me interesuje šta si naumio.
 
Član
Precnik sjenila u E46 Compact, Coupe, Sedan, Touring je apsolutno isti...a razlika izmedju obicne diode u komadu zaluzine i CCFL prstena je nebo i zemlja...na ebay-u za E46 se mogu naci po 20-30 eura a kod nas sada vec imaju ljudi koji ih prodaju i ugradjuju za 150km...po danu ih komotno mozes koristit kao day light...tvoje su ispale cca60-70km uz bruku posla, zaj*ancije i vremena...cejf je cejf to postujem ali i kvalitet uz pola sata zaj*ancije da se postavi jos vise postujem...zaj*avat se danima i nocima vs pola sata uz 60-70km razliku u cijeni a znatnu razliku u vizuelnoj i kvaliteti izrade i da je to jednako tatinim sinovima...ne bi se bas reklo...
 
Član
Prečnik sjenila nije isti. Jer compact ima znatno manji prsten kod dugih svjetala. Moguće je da se poklapaju prečnici na velikim prstenovima. Slažem se s tobom da su CCFL puno bolje rješenje. Al da se ugrađuju za pola sata, ne bih se složio... Vrijeme za izradu je kraće samo za vrijeme koje bi potrošio kriveći šipke, narezujući ih, i ubacujući diode. Posao oko skidanja fara, prednje maske, otvaranja fara, i vraćanja svega ostaje isti...

Problem je što kod nas sve ove gluposti moraš sakupljati na 50 različitih mjesta u gradu. Nemamo trgovinu u kojoj ćeš povoljno naći sve što ti treba na jednom mjestu. A činjenica da moraš ići na ebay pa se zezati sa poštarinom automatski odbije 80% kupaca iz BIH, koji bi nešto i kupili...

PS. Ja nikad ne bih dao 150 KM da mi neko ugradi nešto što ja mogu uraditi za recimo 3 dana lijepog ćejf posla... približno iste kvalitete... Nisam kokuz... ali volim učiti i znati svašta raditi... uz to, smatram se sposobnijim od raznih "servisera". Ja svoj far ne bih povjerio nekom na otvaranje i ugradnju...
 
Član
Kako ko...ja bi svoj far prije povjerio covjeku koji ih je vec rasklopio i sklopio mali milion nego sebi koji nisam rasklopio nijedan :) i tako je na kraju i bilo i eno ih rade svijetle kao i prvi dan...elem nejse, malo sam pretjerao sa pola sata ali bilo je gotovo za sat i po-dva..bilo bi dosta brze da mi nosaci farova nisu popucali pa se to moralo sve dosta pazljivije...razlika je sto se kod compact-a mora sve skinuti a kod sedana i drugih samo far i ona lajsna ispod fara...rasklopit i sklopit plasticni far je par minuta posla...samo kazem da je ogromna razlika izmedju CCFL i obicne diode i uvijek bi isao na onu kvalitetniju i bolju varijantu pa nek je malo skuplje...tebi svaka cast na trudu i volji ;)

Poz.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top