Android Aplikacije

Android Aplikacije

Član
tibor987 je napisao(la):
Uvijek sam mrzio na Androidu ono povlacenje lijevog i desnog dugmeta da li se zelim javiti ili odbiti poziv. pogotovo kad su mi masnjikave ruke zaserem ekran prstima toliko da kasnije po suncu ne vidim ni tko me vise zove.

Pa sam skinuo Shake Call, app je perverzione :cool:

https://market.android.com/details?id=com.ysrsoft.shakecall&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS55c3Jzb2Z0LnNoYWtlY2FsbCJd

Kad s ezelis javiti samo "pomuckas" mobitel, a tako i prekidas poziv. Ima u opcija osjetljivost pa sebi mozete prilagoditi koliko jako zelite da "muckate kolu". Ima i postavke za proximity sensor, znaci dovoljno je samo da ga prislonite na vasu tintaru na uho i sam se javi, ali po defaultu je iskljucen. Jos mi je ogroooman plus sto se ne pojavljuje u task manageru, nego radi potpuno u pozadini i aktivira se samo onda kad dolazi poziv. cim se poziv zavrsi sam se killne da ne opterecuje ram i ne trosi bateriju na gonjenje procesora uludo u standby-u. ;)

Mozda podizem staru temu ali me interesuje ako nije problem da mi objasnis koje si ti vrijednosti unio za ovaj senzor u opcijama? Ima min i max...i pocinje i zavrsava sa 0.Jesi li mjenjao postavke???
 
Član
Nije, pocinje sa 0 i zavrsava sa 1000 kod mene. Ja stavio na 369, ali je i to od mobitela do mobitela, naprimjer meni je taman treba malo jace mucnuti da primi i prekine poziv, dok je kod DJ Markaa na xperiji 3d to nije bilo uredu, cim dirnes mob odmah se javi i prekine poziv ;)
 
Član
Hvala grome :cool:

evo opasno furam aplikaciju i svidja mi se pravo,pogotovo ovo sa prislonjanjem na uVCe :D;)

Mislio sam na podesavanje ''proximity sensor value'' , gdje imas min i max...min 0 i max 0...na kojoj vrijednostitebi stoji?
kod mene lg p990 pa podesim ja to:icon_smile:
 
Član
kad ste vec digli temu evo vam prava aplikacija.

Black alpha market sve sto se na Store placa ovdje je dzaba . Provjereno radi
 
Ja bi preporucio:
- Astro file manager! - Sam naziv kaze cemu sluzi!
- JuiceDefender - duzi vijek trajanja baterije
- Life reminders - podsjetnik (za zaboravne ;))
- PicsArt - editovanje slika
- Ringdroid - isjecanje dijelova pjesama, sa mogucnoscu stavljanja kao zvuk poruke,upozorenja
- Burst mode camera - super brzo slikavanje (za 3 sek oko 100 slika), nije neki pretjeran kvalitet,ali je ok aplikacija
 
Član
Air Droid
Kome je god mrsko povezivanje kablova da bi prebacio nesto sa ili na telefon, ova mu aplikacija ce dobro doci 100%
Povezes se na wifi na kom je i racunar i preuzmes totalnu kontrolu nad telefono preko racunara i prebacujes stvari na komp ili na fon, instaliras, uninstaliras itd itd
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.sand.airdroid&hl=en
A free je ;)
 
Član
za skidanje payd app i svega ostalog kao sa marketa skinite sebi Applanet Market, ili Mobilism Market tu ima premocni stvari da vish neznam sam sta bi skino :))
 
Član
Opet se tema podize
Treba mi neka aplikacija koja moze odrediti nadmorsku visinu preko gps-a, zna li neko neku solidnu?
Hvala puno
 
Član
Znali neko mozda sta oko onog Cyanogen moda, hocu ja sebi da instaliram na u8180 ali ne znam koliko je to dobro i sigurno;)
 
Član
mahe007 je napisao(la):
Znali neko mozda sta oko onog Cyanogen moda, hocu ja sebi da instaliram na u8180 ali ne znam koliko je to dobro i sigurno;)

Imam ga ja na wildfire-u i meni je udure. Nemas facebook sinhronizacije, nemas onaj standardni weather gadget ali ga mozes skinut sa neta. Zanimljiv je po temama, mozes radit overclocking, davat tipkama neke funkcije i tako to. Najbolje je sto imas rootan telefon nakon toga tako da ti mogu i te neke aplikacije sto zahtjevaju da ti je telefon rootan ;)
 
Top