AMD Vs Intel, Nvidia Vs ATI

AMD Vs Intel, Nvidia Vs ATI

MTR

Član
sad mi je intelova ploca/intel procesor/Nvidia grafika , nekad sam imao ATI-ja i ne bi vise nikad , uvijek fali drivera i sranja sa njom .
sad planiram ili i5 ili i7 na socketu 1156 i neku zestoku nvidiu za grafiku

u osnovi vezano za temu , najveci problem je u stabilnosti sistema , dosta raje govori crko mi procesor , grije mi se graficka itd itd , to je zato sto kod nas racunari koji se prodaju su Low End konfiguracije od 500 do 1200 km , kako se nece grijat i crkavat kad ti je napajanje 400W , za stabinost je vrlo bitna struja , sad imam 650W i mislim da je malo
tako isto za sve ostalo , npr . ima 1GB rama , ubaci grafiku od 1GB na plocu 775 na kojoj mu je napajanje od 400W , stavi core2 procesor i govori kako mu sistem pada ili mu je riknuo ram ili ne valja graficka , pa ne moze brate , to je isto ko da u djipa od 2 tone stavis motor od 700 KS i hoces kroz krivine sa njim , ne ide
 
Član
mtr nije fazon u samoj snazi napojnih, vec u proizvodjacu... djaba ti 650W ako je ms i ostala kompanija, rastavi te kinobere te neku PC Power & Cooling , silverstone, itd, pa odmah vidis razliku ;) evo npr, kod buraza mi konfa core2, stara 8800gt grafa koja fino trosi, 4 keksica rama, ima tu jos potrosaca... a napojna je "samo" 350W(al je zato "brand name", tacnije fortron )... a komp radi bez problema vec ihiii godina.

a raji crkava , zato sto odu u "odredene" radnje, ne bi da imenujem, uzme lafo napucanu konfiguraciju,( nek grafa ima barem gigu rama, a sto je low-end model, i to sa pasivnim hladjenjem...) a jeftinu, sa ms "zlatnom" napojnom od nekih 700W, ... naravno ups-a se nema, jos ako cesto oscilira napon, taman oko isteka garancije ce ti crknut sve, napojna ce sprzit plocu, proc...
 

MTR

Član
@Limpi , na isto sam mislio samo nisam napisao , bolje brendirano u startu i manje problema poslije , samo sto kod nas je tesko naci kvalitet a da je srednje pristupacno , meni treba jer sam na kompu bar 8 sati ( a i vise )

da mi je ovo :D

ALIENWARE Area-51 ALX Desktop - Total Domination :D
OriginalPng.jpg
[/img]
 
Član
alienware ima uglavnom samo "furka" kucista, ti ime platis masno ;) sve ostalo, uzmes isto i prodjes jeftinije... sto se tice brendiranih napojnih, ima ih i kod nas, nisu vise toliko ni skupe,... eh koliko sam ja svoju platio, kakve sam felge mogao uzet :lol: a pogotovo sada se vrlo rijetko uzimaju high-end komponente kod nas, imas radnji i u ze gdje se moze uzet stagod pozelis, naravno i kosta, ali to rijetki entuzijasti uzimaju... sam sam bio takav, ali sada se vise preslo na auto, a oboje da ganjam nema sanse, jedino da ne jedem/pijem nikako :D
 

DLS

Početnik
imam i amd i intel (amd +ati) a (intel+nvidia) ISKRENO: nvidia ima bolje graficke i u nekim slucajevima jeftinije, a intelovi procesori su duplo skuplji od amd-ovih .. jedan phenom x4 955 3,2 Ghz moze da gura bez problema sve i jednu igricu na max(naravno da moras imati i solidnu graficku) bez ikakvih problema..i kosta 250 marki .. a za intel procesore slicnih karakteristika cjena je bogam masna
 
Top