AMD Vs Intel, Nvidia Vs ATI

AMD Vs Intel, Nvidia Vs ATI

Član
Po vašem mišljenju šta je bolje, šta bi ste prije uzeli. Ja kako znam za komp koristim AMD Athlon i Ati Radeon.
 
Član
Zavisi koji AMD i koji Intel...Koja Nvidia i koja Ati...Sve je ovo OK sto se tice brenda samo koji model....
 
Član
nvidia je oduvijek kod mene
ati nisam probao
ev sad gazim intela,a do sad uvijek amdove procesore furao
intel nije ni blizu amda,svako malo se zakocene :lol:
fali mi mogucnost clockovanja kod intela,na amdu se to ni ne osjeti bas puuno na performansama,al ti neka fina misao u glavi,da si ga nachunirao do daske :lol:
 
zavisno kako upakujes sve to...

ako radis sa obradom videa dosta, zahtjevnim aplikacijama koji koriste proc u max i zahtjevaju dosta casha, preporuka intel,naravno u kombinaciji nVidie, i naravno vise kesa spremi

a ako si klasika korisnik (kao nas 98%), amd u kombinaciji sa ati radi perfektno, cak za neke stvari i brze i bolje (jer ne koristimo max od intelovih mogucnosti), tako da moja preporuka ide amd & ati, takodje licno koristim, i prezadovoljan, nikada ne bih uzeo intel, a znam dosta onih koji pljuju po amd, dizu u nebesa intel (jer ipak je to pentium 4, a amd to nije pentium.....), a kad probaju amd koji je dobro upakovan sa ostalim komponentama, prelaze na amd i ostaju na njemu.....
 
Član
sada je sve to tu negdje, vecih razlika nema, pogotovo low-end, te middle segmentu... sta god da se odabere pogrijesit neces, a u radu, "standardnim aplikacijama razliku u brzini nema sanse da osjetis...

ovo sto se kaze stopa mu amd ili intel, moze biti da os i softwer nije bas u "najboljem stanju"... ili da si komponte ne odgovaraju, radi cipseta da ne odgovara najbolje grafa ili ram, itd...

a kod nas je ostao "pemtium" ko golf 4... a sada kako su dvojezgreni/trojezgreni procevi, itd...dodje ti lik i trazi amd ili intela na "onih 10.000 megaherca" :D pa treba objasnit da se jezgre ne sabiraju, te da to nije krajnja brzina :lol:
 
Član
Ne uzimam, uzeo prije godinu athlon II x2 i Radeon 4350,da vidim kakva su iskustva sa AMD jer je intel u nas ko golf dvica :D a pentium nije ko golf već većina kad im se spomene pentium ne zna šta je a pitaju je li "četvorka" i ta "četvorka" je neke verzija čitavog kompjutera :D :lol:
 
Član
AMD phenom sto se tice procesora...po meni puno bolji od intela...:D AMD je dobar u kombinaciji sa ATI ...moja preporuka ide na to kombinaciju...imam AMD i ATI kombinaciju vec nekih 6 godina i nikad se ne bih mogao pozaliti... :icon_smile::icon_smile::icon_smile:
 
Član
kod mene uvijek AMD i Nvidia, al sada svi nude dobre stvari ako imate novac nije problem izabrat :D
 
Član
Po meni uvjek Intel i Nvidia (jbga takve su mi potrebe)
Mada sam ispao iz tog fazona ko koga "drzi" u cemu patko da je moje misljenje totalno neobjektivno :D
 
Član
dao keca temi, ipak ovo je kao ono, šta je starije kokoš ili jaje ?... bezveze kako god okreneš...

što se tiče i AMD-a INTELA ATI-a i NVIDIA-e nikad se nezna, sve ovisi od samog modela....

npr kod grafičkih je bolja tema koje bolji proizvodač sa istim GPU-om...npr dali prije uzeti Asus, Gigabyte, Powercolor, BFG, XFX itd...

i onda naravno navesti i zašto, a najčešće je to malo drugačija kartica po načinu hlađenja ili napajanja...
 
Top