alu patosnice

alu patosnice

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Imao sav ovakve u Ibizi, ovaj lim je duplo skuplji od obicnog Alu lima. Nije ispod 6-7Km/kg sada. Idealno bi bilo raditi od lima 2/3mm, vise od toga je tesko i tesko se mota (2mm osnova a 3mm ova rebra po limu). Obavezno oko toga navuci gumeni profil, jer ivice znaju ostetiti tepih u autu.
Prost racun otprilike 1m2 ovog lima (2.5mm*2.7Kg=6.75*6Km=40Km)cca.
Plus izrada, koju moze svako sam uraditi, brusilica i malo volje :cool:
Lim nije tezak za odrzavanje sem ako se ne kupi polirani lim ;).
Obican aluminij je potrebno samo oprati kad se pere i auto, samponom.
Ja nikad imao fleke ni bilo sta po plocama, uvijek su se sijale.
 
Član
ej koliko sam ja vidio imas si to kupiti vec gotovo u roli onda odrolas i samo si prilagodis kak ti pase evo slikica
info_tuning.php


cijena oko 40km
 
Početnik
tako je , eddiezg, imas u roli platno kupiti na ovaj isti fazon,isto izgleda, 25Km po kvadratu, eno imas na stupu u auto shopu kod Konzuma (wisa) ..imas u sivoj,plavoj i crvenoj varijanti,ja mislio sebi to staviti u gepek..
 
Član
Ovo sto sam ja pravio za ex-ibizu nije platno nego lim...
Ono od platna se brzo oguli i sto kaze Zerr sljasti mnogo.
 
Početnik
Zerr je napisao(la):
ono je fuj svijetli papanski pravo izvini oggy al je beze vidio sam to

ma nisam se plaho zagledo, vidio sam da ima..ja cu sebi od platna praviti,nebi ja to sebi nikad stavio,nego mislio u scirocco u gepek stavit ono sivo..ma vidjecu.
 
Član
Napravi od lima ovog i bices zadovoljan 101% ;)
Nece te izac vise od 70-80km sa rezanjem,
vecina trgovaca ovaj lim sjece na mjeru, tako
da bi trebalo da mozes uzet priblizno tacno koliko ti treba.
A mozes i sam odsjec na mjeru.
 
Član
Na netu mozes naci negdje ih prodaju u zemunu za sva auta a cijena je oko 50 eura!

http://www.shiva-automotive.net/shop/index.php?cPath=97_102&osCsid=6b8d4957a7041a7d87d71d94ebef78c6
 
Član
mixmen je napisao(la):
Na netu mozes naci negdje ih prodaju u zemunu za sva auta a cijena je oko 50 eura!

http://www.shiva-automotive.net/shop/index.php?cPath=97_102&osCsid=6b8d4957a7041a7d87d71d94ebef78c6


ma lave moj imaš prostirke imitacije aluminija ja sam uzeo u Fisu staviču ti sliku pa vidi izašle su me 45 km al su kvalitetne nisu one što pucaju kad se saviju
 
Član
Nznm zašto bi se neko mučio s aluminijumom kad su patosnice u slobodnoj prodaji 15 evrića,a isto izgledaju. Iskreno,mislim da nisu ružne na ponekim autima. Uklope se...
 
Član
Madzid je prosle godine u Zivinicama dobio manje bodova na stylingu upravo zbog onih satro patosnica... jer su pijacna roba i nikako se ne uklapaju u koncept onako detaljno uradjenog auta... tada je bio narandzast...(tada je nastala ona besmislena frka izmedju Mazde RX8 i njega).
A ove od metalnih panela su sick fora... samo ih treba pravilno uklopiti uz enterijer, mada je malo preagresivan detalj za ubacivanje na stock enterijer, kako god, gotivno je!
 
Član
i meni ovo izgleda seljo ... ali ako netko voli ... jedan moj poznanik je imao gotove,[/i] gumene koje su imale takav profil i obojane u tu neku rostfraj boju, fakat su izgledale kao metalne i trajale su mu godinama
 
Član
Ovo je meni seljakluk teske kategorije ,ne bih to nikad stavila u auto ni pod tackom razno..ali svako ima svoj ukus,sva sreca pa nismo svi isti!!!:)

Usput da li ste napravili ove patosnice vec,posto vidim da je ova tema vec odavno,pa ju je neko digao iz mrtvih???
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top