Alfa Romeo 147 JTD Distinctive

Alfa Romeo 147 JTD Distinctive

Član
ne znam da l je mjesto za ovu temu,jarane ne postoje original i neoriginal dvd i cd.I 100 000 kopija je ista.Jer to je klon cd.Digitalni zapis isti je.Drugo je analogni odnosn.magnetna vrpca gdje je svaka naredna kopija lošija,zavisno od medija odnosno uređaja na kojemu se presnimi.E sad raja se pitaju što ne može da sluša neki ca il gleda dvd koji je neko spržio.Zato što određeni uređaji imaju u sebi ukucane kodeke koji samo čitaju standardne formate kojih se pridržavaju i diskogrfske kuće.Problem nastaje kad neko sprži cd u nekom divljem formatu a jako ih je mnogo i uređaj ih ne prepoznaje.U tom slučaju je najbolje kad presnimavaš idi na opciju COPY a ne na make data cd.I kopirani će biti isti kao onaj sa koga si kopiro bez brige.Puno puta sam čuo da raja kažu čita samo originale,ma dajte ljudi ko da je uređaj toliko pametan da razaznaje.Na osnovu čega ,etikete možda.Stvar je samo u formatu u kojemu je narezan.I još nešto ne postoji adekvatna odnosno nerješiva zaštita za bilo koji cd.Ko to izmisli pa taj će začas biti bogat čovjek
 
Član
Mislim da nisi u pravu,znam ja nesto oko toga,mozda ne kao ti ali ipak...
Svi audio CD-i idu u takozvanom .cda formatu,koji je po velicini slican wav-u ali ipak nije isti. Kad radis copy u NERO npr, znam da ces dobiti isti file,iste jedinice i nule,nema gubitka u kvaliteti zvuka,ali to je ipak vid zapisa i ako zapis nije citak( citaj nekvalitetan CD) neki laser ga nece citati. E tako se ovaj laser ponasa, i mnogi drugi stariji laseri,probao sam istim postupkom prziti na razlicite CD-ove i neke cita a neke nece, nije isto SONY i neki golac bezimeni.
Znaci nije stvar codeca, nego laser jednostavno ne vidi zapis, mada ovdje ja imam i problem preskakanje pa sam jednostavno to sve izbacio iz upotrebe
pozzzzz
 
Član
Hehe, u pravu si ,ali od punude motora jedino 2.0 je interesantan i rijedak, a 1.6 je truba u odnosu na jtd,samo je zvuk bolji;)
 
Član
Evo malo novosti :D

Konacno uradjen veliki servis i neki mali servisi:D

Uglavnom promjenjeno redom: zupcasti remen, natezac, lezaj, mikroremen, vodena pumpa, termostat, novi antifriz, nove manzetne letve volana, nove gumice cilindara kvacila i zamjenjen jedan krepali grijac jer mi dosadilo pistanje.
Otislo je i nesto NOVACA :lol: ali ne zalim ni marke ;)

I jedna slika onako usput

img45300.jpg

By dumpors at 2010-12-03
 
Član
Alfica je imal bliski susret s psom :icon_sad: oboje su izvukli deblji kraj

19122010045.jpg

By dumpors at 2010-12-19

Tako da ide lakiranjei krpanje branika uskoro.

Eh taman je bio sredio.......:icon_rolleyes:
 
Član
dobro si prosao,nije puno s obzirom sta sam gledao da ljudi skrse prilikom takvog udara sa zivotinjom. Da se zavarit ova karambolka, nije to nesto ni puno posla, dobro nije far stradao;)
 
Član
Sreca da sam isao lagano, porodica cijela sa mnom. Jednostavno je isao na mene, nevjerovatno,kao samoubistvo,ali je cudom prezivo,pa do kad ne znam.
Majstor kaze da ce biti do 150 km , varenje i lakiranje, mislim da je ok cijena.
 
Član
dumpors je napisao(la):
Sreca da sam isao lagano, porodica cijela sa mnom. Jednostavno je isao na mene, nevjerovatno,kao samoubistvo,ali je cudom prezivo,pa do kad ne znam.
Majstor kaze da ce biti do 150 km , varenje i lakiranje, mislim da je ok cijena.

tako to ide otprilike, drugu mom je skoro majstor vario i farbao karambolku na Puntu,100km je naplatio, uglavnom to su te cijene,ova je i malo veca karambolka
 
Član
dumpors je napisao(la):
Ma vazno mi je da mi dobro odradi, 50 km gore dole, prezivjecu...

to da. Zivotinje su stvarno opasne,tebi je sreca sto nisi brzo isao, vjerujem da bi sada steta bila puno veca. Napravit ce se ovo,bitno je da ne fali dijelova:cool:
 
Član
Branik je od juce na lakiranju, a dok ne bude gotov,ponesto se radi sam svoj majstor:icon_biggrin:

Skinuti farovi, otvoreni jedva,fen i sarafciger su radili,srecom nista nije slomljeno, za sad.
Cilj su takozvani GTA-look farovi, koristeno malo skočbrajt spuzva, mat-crni lak sa primerom,i jos kupio diht masu neku,jedva nasao, citav grad prevrnuo :icon_mad:

Sutra sklapanje kad se dobro sve osuši.



 
Član
druze stvarno mi je zao sto ti se je desilo, zelim ti sto prije da napravis to, sretno u nastavku
 
Član
mazda6 je napisao(la):
druze stvarno mi je zao sto ti se je desilo, sretno u nastavku
Ah,sta se moze,iz svega treba izvuci nesto dobro,evo npr ja se mjesecima tjeram da odradim ove farove i nikad nisam jer me bilo strah branik skidati. A sad silom prilika branik na lakiranju a ja odradio ono sto odavno želim:cool:
 
Top