Alfa Romeo 147 JTD Distinctive

Alfa Romeo 147 JTD Distinctive

Član
Posto su mi zakljucali temu da je malo obnovim,alfica je jos tu. Presao sam 15.000km, bez pretjeranih ulaganja, ovjes je bolna tacka, fantastican ali skripav.
Jedino mi je senzor radilice krepao,mali trosak ali veliko sra..e kad stane na cesti:icon_mad:
Inace sam prezadovoljan, masina vuce kao poplasena, trosi smijesno malo za takvu snagu, brunda kao traktor, to je istina:icon_smile:
Sto se tice tuninga nista veliko,par naljepnica rucni rad, lakirao kociona klijesta, stavio roru, prespojio radio da mogu svirati mp3, skinuo nosace tablica, malo obnovio kozu na volanu, prostirke Alfa Romeo, providni bocni zmigavci.....
Felge su vece kupljene, 16'' , ali cekaju gume jer bez njih kazu neide,ali to na proljece. Nesto sam eksperimentisao sa LED zadnjim svijetlima, jos nije ugradjeno jer me strah da ipak ne svijetli slabo

dsc01311b.jpg

By dumpors at 2010-09-24

dsc01310f.jpg

By dumpors at 2010-09-24

dsc01307q.jpg

By dumpors at 2010-09-24

39966438.jpg

By dumpors at 2010-11-06

img4488x.jpg

By dumpors at 2010-10-02

dsc00598x.jpg

By dumpors at 2010-03-26

Nadam se da cu ovaj put biti malo aktivniji, da me opet ne zakljucaju:cool:
 
Član
Ma aktivan sam ja ali na drugim forumima jbg, ovdje mozes alfiste na prste izbrojati nazalost:icon_rolleyes: i nisu bas popularne. Steta jer ne znaju ljudi sta propustaju.
 
Član
meni prelijepa ova serija alfe,svidja mi se,imao sam priliku da se cesce vozam u jednoj,i bas mi se svidjela. I ova tvoja je extra,cuvaj je;);)
 
Član
Ma malo je reci da je cuvam, to je ljubav:lol:
Dobro bi je bilo malo spustiti ali kakve su na ceste u drzavi,mislim da necu nikad je i ovako vrlo tvrda na granici neudobnosti. Meni ne smeta,cak sta vise, kao karting se vozi. Kad stavim nove felge sa gumam 205/55 bice to jos i bolje,i one ce malo popuniti prazninu u blatobranu. Razmisljao sam o distancama ali max 5mm,a takve ce tesko naci,jedino kod tokara da pravim,ne znam koliko je pametno,ako neko zna nekoga da to radi,jos aluminijske mi bilo najbolje radi tezine. I o cipu sam dugo mislio,mislim i sad, ali sumnjam u tacnost kilometraze (140.000km).
Inace auto je 2002.godina,uvoz iz Italije, 1.9 sa 115ks.
 
Alfa ko' Alfa fina je nema sta, uz malo ulaganja i ukusa moze izgledati i vise nego odlicno...
Koja je velicina tih felgi sto hoces staviti?
I jos jedno pitanje mozes li ti na tom CD playeru slusat sprzene, odnosno neorginalne CD-ove?
 
Član
olensoner je napisao(la):
Alfa ko' Alfa fina je nema sta, uz malo ulaganja i ukusa moze izgledati i vise nego odlicno...
Koja je velicina tih felgi sto hoces staviti?
I jos jedno pitanje mozes li ti na tom CD playeru slusat sprzene, odnosno neorginalne CD-ove?
Ha alfe su takve ne trpe puno cackanja ni vizuelnog tuninga,eventualno felge i spustanje.
Felge sto cu staviti na proljece su 16'',a ove 15'' cu ostaviti za zimski set. Znam da to nije ono pravo, trebalo bi biti 17'' ljeto i 16'' zima,ali kako sam rekao tvrda je,a ceste su KATASTROFA.
A radio slabo svira ikakve CD-ove, moze on i przene ali samo po ravnom,nema anti-shock ili ne radi,pa sam ja nesto cackao na poledjini i otvorio AUX ulaz za CD-changer, pa sad imam 3,5mm jack na koji spojim MP3 player i tako je ok. Planiram kupiti neki MP4,mozda sa touch-screenom pa to ubaciti unutra nekako,mozda bude dovoljno dobro da mi ne kvari izgled unutra jer necu da stavljam drugu muziku,fabricka se najbolje uklapa.
 
Član
Dizelka je munja, nebih alfu benzin nizasto na svjetu.
Mozda onu 3.2 ili jos bolje 3.7 GTA sa 328 magaraca....
 
Član
Ista mashina i kod mene.. heh neprocjenjivo kad na autoputu zgazim kakvo skuplje auto .. i dok ih preticem svi vide fiatov znak u raterovizoru.. :)
 
Član
kultrura prava, meni pogotovo unutra, a i ovaj alfa detalj pod nogama :cool: a jesi uglancao motor :icon_smile:
 
Član
Ma ima i benzin vrlina, npr zvuk od kojeg te prolaze trnci ali sta se moze, razum je prevladao.
Auto sam ljetos na autoputu prema Zadru, natovareno do vrha, tjerao okruglo 200 po cajgeru,znaci isla je bar 190,stoga je masina valjda ok.
Znak na prostirkama je kumovao da ih kupim naravno,mada su loseg kvaliteta,kakve ce biti kad su Made in BiH. Kad nabavim nove,znak cu presiti jer je on najkvalitetniji dio, vezen koncima u boji, skoro neunistiv;)
Od daljnih radova bice uskoro veliki servis,vrijeme je krajnje, i mozda pokusam sam napraviti zastitu za motor posto nije dosla na autu pri kupovini.
Ma uostalom,uvijek se nesto cacka, to je hobi:lol:
 
Top