Alfa Romeo 145 - Mišljenje?!

Alfa Romeo 145 - Mišljenje?!

Član
Čitajući komentare na ovoj temi bih rekao da pola forumaša vozi alfe, no većina nije sjela ni u jednu:D

Kvalitet alfe se jako digao u zadnjih 10 godina. Npr. 156-ica je u rangu sa švabama po kvaliteti i izdržljivosti. Starije alfe nisu bile toliko pouzdane. Nije toliki problem u alfama, nego u ljudima koji ih voze. Većina vlasnika im vadi vast, sličan je slučaj i sa bmw fanaticima.

Dijelovi u ovlaštenim servisima za svaku marku automobila su poprilično skupi. Problem kod dosta ne Njemačkih auta je nedostatak zamjenskih dijelova. Zbog čega sam nedavno poslje 3 dana provedena za telefonom išao do Sarajeva po poluosovinu za svoje auto? Da vozim švabu ne bih morao izaći iz svoje ulice:D

Ne žalim se, samo zaključujem :lol::lol:
 
Član
ZELA GTI je napisao(la):
Čitajući komentare na ovoj temi bih rekao da pola forumaša vozi alfe, no većina nije sjela ni u jednu:D

Kvalitet alfe se jako digao u zadnjih 10 godina. Npr. 156-ica je u rangu sa švabama po kvaliteti i izdržljivosti. Starije alfe nisu bile toliko pouzdane. Nije toliki problem u alfama, nego u ljudima koji ih voze. Većina vlasnika im vadi vast, sličan je slučaj i sa bmw fanaticima.

Dijelovi u ovlaštenim servisima za svaku marku automobila su poprilično skupi. Problem kod dosta ne Njemačkih auta je nedostatak zamjenskih dijelova. Zbog čega sam nedavno poslje 3 dana provedena za telefonom išao do Sarajeva po poluosovinu za svoje auto? Da vozim švabu ne bih morao izaći iz svoje ulice:D

Ne žalim se, samo zaključujem :lol::lol:

Brate alfa 156 bas slovi za jako nepouzdan auto...Po mom misljenju su stariji modeli kao sto je alfa 75 ili 164 bili daleko izdrzljiviji. Alfa 156 moze da se kupi sad za manje od 1000e u italiji,a da bude euro3. Imam licno iskustvo sa alfom 145(brat je vozio) motor 1.3 90ks, 95god. Auto ide da ne verujes da je 1.3(neko ga zove i 1.4,ali nije TS), ima extra zvuk, i nije se puno kvario, ali opet sam preporucio jtd jer ovaj trosi previse...A i taj 1.3 je stariji motor koji je izbacen 97.god.;)
 
Član
Može li mi neko preporučiti neki Servis gdje mogu pregledati auto (Alfa 145 1.4 TS) i spojiti ga na diagnostiku.
Našao sam jedan interesantan primjerak, a bih želio provjeriti isti prije kupovine.

Koliko košta inače taj pregled? Hvala
 
Član
id.goPLAY je napisao(la):
Može li mi neko preporučiti neki Servis gdje mogu pregledati auto (Alfa 145 1.4 TS) i spojiti ga na diagnostiku.
Našao sam jedan interesantan primjerak, a bih želio provjeriti isti prije kupovine.

Koliko košta inače taj pregled? Hvala

ACF u Sarajevu, dijagnostika 30KM. Orginalna naravno,izbjegavaj druge...jer ne ocitaju sve parametre automobila...;)
 
dellas je napisao(la):
Kenno je napisao(la):
Ko mijenja set kvačila na 77.000 km ili ne zna da vozi, ili vozi trke ili je to 177.000 km, a isto to vrijedi i za taj plin, tu nimalo nema krivice od proizvođača, tj. Alfe.

Ozbiljan savjet potraži na ovoj adresi...
http://www.arcs.org.rs/forum/index.php



E ovako da razjasnimo oko ,kilometraze na alfi 100% je bila njena ja sam joj drugi vlasnnik. A sto se tice plina i alfe ja nisam prvi kome je usis odlijepio a svjecice i sve ostalo od elektronike stavljeno novo bas zbog tih stvari. Ja sam vec jednom rekao alfa benzin nikada vise dizel da.
1.9 JTD je po mom mišljenju najbolji izbor, samo ako nadješ auto koje je solidno i nije prešlo brdo kilometara.

Ja bih rekao da je na tom autu od "77000km" 100% vracena kilometraza! Alfa inace ima da se kupi i sa fabrickim plinom nije to do alfe u pravu je kenno, ali ja nikad ne bih vozio alfu na plin...
 
Član
Mislim da je najbitnije naći solidno održavano auto, a svako se kvari. Svako novije auto je skuplje za održavanje, a za mene je najbitnije da ima djelova.
145-ica je meni mnogo gotivno momačko auto i od talijana samo alfe i gotivim
 
Top