Alfa Romeo 145 - Mišljenje?!

Alfa Romeo 145 - Mišljenje?!

Član
Pozdrav društvo,

interesuje me zašto neki govore da se bjezi od Alfa Romeo (u ovom slucaju 145 model) a neki opet kazu da je auto skroz ok.
Cinjenica jedna da za 6000 KM mozes dobiti auto koje je 2001. godiste (facelift), klima, abs, 2x airbag, elektricni podizaci, elektricni grijaci u retrovizorima, centralna brava i i i... i da je auto u tip-top stanju sa predjenom kilometražom od 120 000 (Radi se o benzincima 1.4 16V odnosno 1.6 TS motorima)

Ne daje mi se za auto preko 6000 KM.

Interesuje me da li neko od raje posjeduje Alfu i kako je zadovoljan sa njom, kako "devera" sa servisom i sa cijenama istog?! Hvala

Molim vas da se suzdržite odgovra tipa, to je smeće i sl. Meni ne treba vozilica da se trkam sa njom, već da je koristim od tačke A do tačke B.
 
Član
ja sam to auto htio uzeti ...ili fiat bravo ..uzmem ovog drugog..

raspitivao sam ze taj auto, sasvim ok je, vrhunski dizajn, dobre performanse..istina nezgodno za odrzavanje , za dijelove prilicno skupo al nijedan luksuz nije besplatan...
ja bi ga uzeo bez razmisljanja, gotiva je to :)samo redovno odrzavanje servisi i sl i nikad neces imati problem ..
a kod nas su talijani popljuvani nije to auto za svakog istina, i rijetki je znaju odrzavati...
reci da ne valja da je krs i sl. je zlocin...

probaj na alfisti.hr oni su fanatici alfe (alfisti inace jedna od najvjernijih i najfanaticnijih skupina ljubitelja neke marke automobila)...tamo ima masa ljudi to voze 145icu i znaju o njoj sto i fabrika,
preporuka ;)
 
Legend
uvijek ces cuti od ljudi za alfe,kako su skupe za odrzavanje ili kako se kvare,ali sta ce ti onda auto kada ga ne mozes odrzavati,i na vw-u ce ti roknuti turbina i iskesirat ces 2000 KM na popravak.Takav je nas mentalitet ljudi,jel jedan pocne pricati lose ostali se pridruze.Iskreno da sam na tvom mjestu ne bih se puno hvatao prica jer Alfa je auto koje ima najbolji dizajn solidan motoric za solidnu cijenu,a o unutrasnjosti da ne pricam.Sto se tice benzinca cuo sam od par ljudi koji su ih imali da se TS motori malo vise kvari,doduse 2.0 16V,ali svi motori ce da se kvare ako ih redovno ne odrzavas.Tako da druze ja bih ti preporucio da je uzmes jer auto je stvarno extra za te pare,neces naci bolje,Alfa je uvijek bila i ostat ce marka br.1 ;)
 
id.goPLAY je napisao(la):
Pozdrav društvo,

interesuje me zašto neki govore da se bjezi od Alfa Romeo (u ovom slucaju 145 model) a neki opet kazu da je auto skroz ok.
Cinjenica jedna da za 6000 KM mozes dobiti auto koje je 2001. godiste (facelift), klima, abs, 2x airbag, elektricni podizaci, elektricni grijaci u retrovizorima, centralna brava i i i... i da je auto u tip-top stanju sa predjenom kilometražom od 120 000 (Radi se o benzincima 1.4 16V odnosno 1.6 TS motorima)

Ne daje mi se za auto preko 6000 KM.

Interesuje me da li neko od raje posjeduje Alfu i kako je zadovoljan sa njom, kako "devera" sa servisom i sa cijenama istog?! Hvala

Molim vas da se suzdržite odgovra tipa, to je smeće i sl. Meni ne treba vozilica da se trkam sa njom, već da je koristim od tačke A do tačke B.



Vozio sam DVIJE GOD alfu face lift 147 2005 god 1.6 ts 120 ks


E sad s obzirom da je auto 2005 god preslo 77000 km pa sam mislio da necu imati nekih problema pretjerano. Ali naravno to je alfa mjenjao sam sve i svasta prednji trap komplet set kvacila, lamda sonde obe , varijator dva puta posto gdje god da ga kupis dupljak (cak i u servisu) i jos milion stvari da ti ne nabrajam a sve zara skupo pa cirka sam ulozio u odrzavanje oko 2000 KM bez zubcastog remana vodene pumpe .

Mislim da sam ti dovoljno rekao o alfi benzincu , da je JTD skidam kapu to su auta a alfa benzin nikad vise u mom zivotu. OVO TI JE IZ ISKUSTVA i mislim da mozes naci dosta bolje auto za 6000 KM.
 
Član
AnDel je napisao(la):
ja sam to auto htio uzeti ...ili fiat bravo ..uzmem ovog drugog..

raspitivao sam ze taj auto, sasvim ok je, vrhunski dizajn, dobre performanse..istina nezgodno za odrzavanje , za dijelove prilicno skupo al nijedan luksuz nije besplatan...
ja bi ga uzeo bez razmisljanja, gotiva je to :)samo redovno odrzavanje servisi i sl i nikad neces imati problem ..
a kod nas su talijani popljuvani nije to auto za svakog istina, i rijetki je znaju odrzavati...
reci da ne valja da je krs i sl. je zlocin...

probaj na alfisti.hr oni su fanatici alfe (alfisti inace jedna od najvjernijih i najfanaticnijih skupina ljubitelja neke marke automobila)...tamo ima masa ljudi to voze 145icu i znaju o njoj sto i fabrika,
preporuka ;)

potpis za ovo ;) luksuz se placa :) ista prica i za fiata ,a za mene je fiat (pogotovo bravo benzin) super auto i uopste nema nekih kvarovada se hvatas za glavu, kvari se kao i svako drugo auto ali vecinom samo redovan servis i pici, to znam po kolegi koji ga ima...
 
Član
Nisam Fiata vozio nikad (jesam Punta u koji sam se razočaro’) i može biti da je auto ok, ali mene interesuje Alfa i koliko bi to troškovi godišnje bili na servisu... neki prosjek možda...?!


btw. hvala vam na odgovorima :)
 
Član
Dboro sve i jedan je punto sepet cak i sporting :) osim HGT to je roba...
Sve zavisi kakvo je auto, moze te zapasti da te godisnje izadje samo redovan servis, a mozes uzeti sepet koji nije odrzavan odkako je izasao iz fabrike (sto je vecina auta u BiH tako odrzavana), sve zavisi kakva bude. Odes do auto dijelova i raspitas se za dijelove pa vidis koliko bi izaslo npr. veliki servis (zupcasto remenje spaneri i vodena pumpa) itd...
 
DRUZE NAPISAO SAM TI U POSTU IZNAD MENI SU GODISNJI TROSKOVI VANREDNIH SERVISA IZNOSILI 1000KM NE PIKAM ULJE FILTERE POKOJI SELEN TO JE REDOVNO

ALFA BENZIN NIPOSTO SAMO DIZEL AKO MISLIS ALFU
 
Član
ja lično mislim da su alfe odlična vozila a naročito 166 nemoj da te razbiju u kupovini seljaci koji vjeruju samo u .....,zna se.
 
Član
Twin Spark su odlicni motori, to mi je potvrdilo bezbroj ljudi koji ih voze i niko se posebno ne zali...alfin benzinac da je los to je smijesno..
Boxer se nije bas pokazao dobro tak da njega nebi preporucio...
uzmi TS i mirna bosna samo da je auto redovno odrzavano ;)

p.s. normala mozes naletit na losu alfu kao i na svako drugo auto pa i vw:)
sve zavisi kako je auto odrzavano, a kod nas je inace filozofija 'vozi dok ne stane'

inace ako uzmes alfu rizikujes da postanes zakleti alfist i nema vise druge marke u glavama ljudi koji se zaljube u alfu :)

aBd ja sam si vec planirao kao sledece auto uzeti Alfu GT ;)
nije li cisti sex :D

kao i 145ica
http://www.google.ba/imgres?imgurl=http://www.alfa145.co.uk/photos/car/fk_side.jpg&imgrefurl=http://www.alfa145.co.uk/photos.html&usg=__qO2JQn_AMvfTMgl8esFtRaawUrY=&h=600&w=800&sz=119&hl=bs&start=24&zoom=1&tbnid=qYlPa2Nl1PtQfM:&tbnh=127&tbnw=169&prev=/images%3Fq%3Dalfa%2B145%26um%3D1%26hl%3Dbs%26sa%3DX%26rlz%3D1C1SKPC_enBA362BA362%26biw%3D1280%26bih%3D709%26tbs%3Disch:10,500&um=1&itbs=1&iact=hc&vpx=666&vpy=200&dur=2089&hovh=194&hovw=259&tx=114&ty=128&ei=Se2ZTOXYH8P44AbPju1Q&oei=N-2ZTPuUNMSOswbUuICJDA&esq=2&page=2&ndsp=24&ved=1t:429,r:3,s:24&biw=1280&bih=709
http://www.google.ba/imgres?imgurl=http://images.bidorbuy.co.za/user_images/413/1165413_090306174821_Alfa_GT_1.9_JTD_Quarter2.jpg&imgrefurl=http://www.bidorbuy.co.za/item/11830863/2007_Alfa_Romeo_GT_1_9_JTD_Distinctive.html&usg=__pc4-eLnrHGk2gCNGbNBBrP7c5d4=&h=375&w=500&sz=46&hl=bs&start=24&zoom=1&tbnid=yirXKU_H3r2NeM:&tbnh=126&tbnw=169&prev=/images%3Fq%3DALFA%2BGT%26um%3D1%26hl%3Dbs%26sa%3DX%26rlz%3D1C1SKPC_enBA362BA362%26biw%3D1280%26bih%3D709%26tbs%3Disch:10,400&um=1&itbs=1&iact=hc&vpx=319&vpy=426&dur=315&hovh=194&hovw=259&tx=142&ty=114&ei=DO2ZTODdMdWH4Qb169l1&oei=p-yZTKm4Ic2Sswa02bmRDA&esq=18&page=2&ndsp=24&ved=1t:429,r:7,s:24&biw=1280&bih=709
 
Član
Ja bih ti preporucio JTD, ima od 99.god, jako malo trosi,a ide fenomenalno za tu potrosnju....benzinci u alfi umeju da popiju dosta, a nije to to na plin. Taj jtd je za svaku preporuku...
 
Član
u mene komsinica vozi alfu 145 vec nekih 5-6 godina,non-stop na tockovima i nikad ozbiljnijih kvarova...mislim da je 1,4 motor...uglavnom,sve je do vlasnika,kako sadasnjeg tako i prijasnjeg...odrzavano auto se NE kvari,mislim na ozbiljnije kvarove...90% kvarova je zbog nepaznje vlasnika,neredovnog odrzavanja...ostalih 10% su fabricke greske (mane modela)...tako da,bolje uzet 2 godine starije auto a odrzavano,nego neko mladje koje je vozao neki kojem je samo bitno da ima goriva ;)
btw,u zenici je 145-ica okarakterisana kao vjecno auto...ne jer vjecno traje,nego jer ga ne mozes prodat :lol:
koliko je tacno,nemam pojma...
 
dellas je napisao(la):
Ja bih ti preporucio JTD, ima od 99.god, jako malo trosi,a ide fenomenalno za tu potrosnju....benzinci u alfi umeju da popiju dosta, a nije to to na plin. Taj jtd je za svaku preporuku...

Za plin se slazem u potpunosti jednostavno alfa ga ne podnosi kao ostala auta a licno meni je explodirao usis na alfi posle ugraqdnje sequenta pa nakon predjenih 10000 km
 
Član
Ko mijenja set kvačila na 77.000 km ili ne zna da vozi, ili vozi trke ili je to 177.000 km, a isto to vrijedi i za taj plin, tu nimalo nema krivice od proizvođača, tj. Alfe.

Ozbiljan savjet potraži na ovoj adresi...
http://www.arcs.org.rs/forum/index.php

1.9 JTD je po mom mišljenju najbolji izbor, samo ako nadješ auto koje je solidno i nije prešlo brdo kilometara.
 
Top