Alfa Romeo 145 - Mišljenje?!

Alfa Romeo 145 - Mišljenje?!

Član
Kenno je napisao(la):
Ko mijenja set kvačila na 77.000 km ili ne zna da vozi, ili vozi trke ili je to 177.000 km, a isto to vrijedi i za taj plin, tu nimalo nema krivice od proizvođača, tj. Alfe.

Ozbiljan savjet potraži na ovoj adresi...
http://www.arcs.org.rs/forum/index.php

1.9 JTD je po mom mišljenju najbolji izbor, samo ako nadješ auto koje je solidno i nije prešlo brdo kilometara.

Ja bih rekao da je na tom autu od "77000km" 100% vracena kilometraza! Alfa inace ima da se kupi i sa fabrickim plinom nije to do alfe u pravu je kenno, ali ja nikad ne bih vozio alfu na plin...
 
Član
alfa147 T.S. je napisao(la):
dellas je napisao(la):
Ja bih ti preporucio JTD, ima od 99.god, jako malo trosi,a ide fenomenalno za tu potrosnju....benzinci u alfi umeju da popiju dosta, a nije to to na plin. Taj jtd je za svaku preporuku...

Za plin se slazem u potpunosti jednostavno alfa ga ne podnosi kao ostala auta a licno meni je explodirao usis na alfi posle ugraqdnje sequenta pa nakon predjenih 10000 km



ja ne znam sta si ti il neko prije tebe radio sa tog auta pa tolki kvarovi i troskovi ...

Imam u komsiluku 145 ne znam koji motor je tacno al je ts osim redovnog servisa za 6 god nije nis mijenjano jedino limarija se kucka lola pije pa povremeno valja popravit LOL sto se tice mehanike sve OK
:icon_smile:
Po meni je auto pojava samo gledaj da je dobro ocuvana i da ima servisnu knjigu i neces se zeznut ;)
 
Član
do eksplozije u usisu dodje vrlo cesto zbog greske na struji...znaci,svjecica ne baci varnicu,zbog kabla,kape,petog-desetog...uglavnom,ne mora bit da je do plinske instalacije...nisam rekao da ne moze bit,nego da ne mora...
 
Član
Ono što mene brine u slučaju da se odlučim za Alfu 145 jeste to da mi ne bude slična situacija kao sa Hondom Civic, gdje sam plaćao (original) jedan zadnji ležaj 180 KM, set kvačila 400 KM, onda nisam mogao naći sajlu za kvačilo i slične stvari ono jednostavno nema, ilik aže sajla za kvačilo nova 150 KM (za šta ba 150KM?)...

Pakne (prednje i zadnje) sam plaćao oko 100 KM koliko se sjećam, ulje filteri i ostalo se mogu pomiriti sa nekih 130 -150 KM... ali ne da mi dođe i kaže promjenio svećice, ulje, filtere i kaže 400 KM. Ako je to auto održavati kao Hondu, onda radije ne bih, i ako za taj novacima ima mnogo opreme u njoj.
 
Član
id.goPLAY je napisao(la):
Ono što mene brine u slučaju da se odlučim za Alfu 145 jeste to da mi ne bude slična situacija kao sa Hondom Civic, gdje sam plaćao (original) jedan zadnji ležaj 180 KM, set kvačila 400 KM, onda nisam mogao naći sajlu za kvačilo i slične stvari ono jednostavno nema, ilik aže sajla za kvačilo nova 150 KM (za šta ba 150KM?)...

Pakne (prednje i zadnje) sam plaćao oko 100 KM koliko se sjećam, ulje filteri i ostalo se mogu pomiriti sa nekih 130 -150 KM... ali ne da mi dođe i kaže promjenio svećice, ulje, filtere i kaže 400 KM. Ako je to auto održavati kao Hondu, onda radije ne bih, i ako za taj novacima ima mnogo opreme u njoj.

hmmm... nesto ti je slicno i za alfu tako, mozda nije tako ali slicno jeste sto se tice cijena :icon_evil: zadnji jedan amortizer za alfu 147 2001 godina ja mislim, dodje 180 km (bar u bihacu)...dobro i za mene nije nista drugacije :) za xr3i dodje 170 km po komadu plinski amortizer, a obicni je 50 km :) mada to na fordu nikad i ne ode osim u slucaju udesa da se iskrivi :) kod mene su jos uvijek fabricki i nisu otisli niti oslabili :) mada na otpadima imas sta hoces :)
 
Član
pa kupis zamjenske dijeove koji su dosta jeftiniji
cijene dijelova za alfu nisu nista puno vece od cijena za vw,audi,mercedes...kad se govori o originalnim dijelovima...zato vw-ovci kupuju zamjenske,koji su dosta jeftiniji...vjerujem da i za alfu ima povoljnijih proizvodjaca
 
Član
Kad kažeš na zamjenske djelove, misliš na dupljake, ili otpadi (ne novo)... ili sam pogrešno shvatio?!
 
Član
nove dijelove...mozes kupit dio i za golfa i za alfu koji nije kineski ni turski,kvalitetan,a opet ne pretjerano skup ;)
 
Član
edoze je napisao(la):
nove dijelove...mozes kupit dio i za golfa i za alfu koji nije kineski ni turski,kvalitetan,a opet ne pretjerano skup ;)

hehe, jedni kažu skupo drugi kažu nije...?! Hvala Edo

Kupiti alfu ili ne, love ja na računu ali se ne želim zalijetati.
 
Član
http://www.b92.net/automobili/komentari.php?nav_id=174208

mozda pomogne
a onako,sa strane gledano,nit sam alfist,nit ganjam talijane,nit sam kad imao jednog...vecinom alfu kude oni koji je nisu vozali,nemas 5 ljudi koji ce reci JA sam imao alfu i JA sam nezadovolajn i razocaran u talijanske aute....to je kao neki mit,narodno vjerovanje,alfa ne valja,i generacije to ponavljaju...jedino ljudi koji kupe alfu,razuvjere se...tako da,malo jos progooglaj,al neces naici na puno nezadovoljnih vlasnika,ni alfe ni fiata ni lancie...naravno,ako nisu kupili krsh sa 13 upaljenih lampica na tabli
 
Član
Ma kakvo to, 145 je "starija" tipa, trap vise manje identican onome na Tipu/Bravo/Marei i sl, zadnji lezaj ti je cca 60 km :) sajla rucne 20tak km, filteri mrtva klasika, jedina stvar koja je skupa stvarno za TwinSparka su upravo svjecice, riknut ces 150tak km za njih 8, ali se mijenjaju svakih 100.000 km :D

Inace ne volim da se uvlacim u ove rasprave i misljenja pa sam sutio dosad, al' dok ljudi seru/pametuju o pojedinim markama vozila, pogotovo talijanima, ja se navozah zadnjih 5 godina do besvijesti....
 
Član
Ti zamjenski dijelovi takodje imaju kataloski broj i garanciju dobijes ev recimo lafet za stila orginalni je 130-140 KM ovaj zamjenski sa garancijom 60 KM ...

A vjerovatno i ovi majstori kupuju te jeftinije a naplate ko orginalni :) bosanska polsa haha
 
Član
ev potvrdise dvojica da nisam u zabludi :lol:
evo adi ti je naveo konkretan primjer onoga o cemu ti pricam
 
Član
Ma najvaznije naci dobar primjerak, odrzavat redovno i uz malo srece tebao bi slusat...
a sto se tice ovlastenih, pa i za fabiu su dijelovi skupi, npr. lezaj 160-tak km ovlasteni, a 80-tak u radnjama... a gore alic iz ovlastenog, pola stvari uzima kod jasmina u strong autu, tako da....

eh sada sto su alfe, ma talijani kod nas na takvom glasu... to je najvise radi naseg ajmo reci balkanskog, bosanskog sistema odrzavanja, ma sace to meni hamdo gore iza stale, za cenera sve ulje i to zamijenittt, podmazat i ima da radi, jos ako je auto ugl. dovuceno bilo gazeno, logicno da mu se ne pise dobro...
 
Top