Alfa 159 - 50.000 kilometara bez ijednog kvara

Alfa 159 - 50.000 kilometara bez ijednog kvara

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
neznam :icon_rolleyes:radio svakaki alfi i fiata lancia svakaki opravki ali meni je lakse v8 od bmw uradit nego v6 od alfe.....bilo koje godiste tako sam ja dozivio u mojim 17 godina radnog staza kao mehanicar...ali svako ima svoje
da kazem auto nije lose,imo sam par puta srecu da vozim thema 832 ma ko raketa auto :123::123: ali ipak prednja vuca :(
 
Član
A sto se tice pajdo servisa Alfinog motora uzas toliko je komplikovan da se ovdje malo ko usudi uzet ga radit.
 
Član
Skupo odrzavanje za mog golfa dvicu sve djaba:):):)

Autic je perverzija ziva, razmisljo sam da nabavim onu proslu al sacekat ce neka bolja vremena
 
Član
i ovo mi je glupo pravo cuj 50 hiljada bez kvara,pa kakvo je to auto koje je novo i predje 50 hilajda i pokvari se... Glup test ali eto javi nam se sa 100 milja
 
Član
Astra je napisao(la):
i ovo mi je glupo pravo cuj 50 hiljada bez kvara,pa kakvo je to auto koje je novo i predje 50 hilajda i pokvari se... Glup test ali eto javi nam se sa 100 milja

Ja nisam alfin fan ali malo ko izdrzi 50000km bez kvara. Najmanje kvarova u tom periodu imaju japanci posebno mazda 6 a od evropljana audi je najbolji -7 na tabeli.
 
Član
Ma druze ko nije imao Alfu , vozio i odrzavao nek se nejavlja , svi samo nesto blate a nikad nisu sjeli u nju.
 
Član
dobar je to auto.. al samo 50tkm, tolka potrošnja, uspoređivanje sa audijem bmwom i dalje?? nema šanse, jako mi se sviđa ova alfa, al ipak je i audi a4 novi daleko od nje..

a to da se rijetko koji auto ne pokvari do 50tkm, test passata već 9u godinu, 115tkm, 110ks, bez ijednog kvara, max speed 200kmh, bez problema odrzava spomenutih 180kmh (lol) uz izracunatu (ne komp) potrosnju od 6-6.5 litara na 100km ... a to je auto staro 9 godina,, ova alfa je nov auto..
 
Član
Ja inace alfa-u niti volim niti mrzim. Za mene je audi no1 auto pa onad 5 mjesta prazno pa: bmw,vw,mercedes itd. Kod alfe mi se uvijek svidjao dizajn ali su imali problema s kvalitetom mozda su s ovim modelom rjesili te probleme. Ovaj tekst je inace preuzet i na pocetku pise izvor, ako oni lazu lazem i ja. To auto ipak ima neki sarm i sportsku dusu. Ko god je vozio alfu vecinom lijepo govori o njoj.
 
Član
eto sad po tebi corrado, bolji passat star 9 godina, nego nova Alfa...pa dajte jednom recite nesto iskreno...ona je ipak teza sa dosta vise opreme od tog passata, a bogami i veca...pa kako onda ocekujes da motor sa isto snage u njoj manje trosi...
ipak kolko ja znam JTD su jedni od najbolji diesela na trzistu...
meni se svidja ona, bas je auto bez premca...volio bih jednu nekad posjedovati...;)
 
Član
Auto je prelijepo, a ko voli Alfe onda mu ni odrzavanje ni eventualni kvarovi nece biti skupi. Svi znaju da Wankel motori odu od prekomjernog grijanja motora, pa je jedino rjesenje kupiti nov motor koji kosta kao jedna nova Dacia Sandero. I ljudi opet kupuju Mazde sa takvim motorima jer ih vole i uzivaju u njima, a o kvarovima i ne pomisljaju. No ako je novi A4 daleko od nje, odna ne znam stvarno... Po ljepoti se ne mogu nikako mjeriti. Ili mislite da ako na Alfu stave dayline svjetla, da ce i ona biti tu negdje ? :lol:, isto tako svi znamo kako crkavaju stop svjetla na novim VW-ovima... svjetlo, rikverc svjetlo, a da ne spominjem zaljenje na 2.0 TDI motore. Ah naravno, takve kvarove niko ne spominje, a oni itekako nerviraju na novom autu. Primjetih i crkavanje xenon svjetla na novom, toliko hvaljenom A4, i pokoju LED diodu od famoznih dayline svjetala. Ja bih ovu 159 prije tog A4 i A6, pa makar se kvarila redovno.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top