Alfa 156 1.8 TSpark

Alfa 156 1.8 TSpark

Član
Mali update, stavio sam xenone... razlika gluho bilo...

Mada nezz jel to problem il nije, ali zna mi ponekad "zatreperit" skoro nevidljivo... vidi se samo kad se priblizim zidu ili nekom drugom autu pa na onim linijama od snopa primjetim... mjenjali smo balaste, i sijalice al isto sranje... jbg ne vidi to niko sem mene :D Al nezz fakat u cemu bi mogo bit fazon, kod obicnih sijalica nista ne primjecujem

alfa1i.jpg

alfa11k.jpg
 
To vjerovatno nije od toga da ti na leru treska malo, ne znam jesi li probao dodati gasa da vidis hoce li prestati. Moze biti da far nije dobro pricvrscen, a opet, mozda negdje i masu malo gubi, javit ce se neko strucniji ;)
 
Član
Nije od treskanja 100% far ne mrda a ni sjenilo unutra se ne trese, dakle on xenon "treperi" nebitno jel auto upaljeno ili ugaseno jbg...
 
Onda smdi na taj set, jer ako je mijenjan istom markom, moze biti i da je to novo felericno. Najbolje kada bi mogao probati od nekoga drugu marku balasta i sijalicu, tada bi bio siguran. Dobro je makar pa ne treperi kao u disku ;)
 
Član
Imo isti problem set bio od 60 Km posle kupim dva nova balasta samo balate platio 60 KM i spojio na iste sijalice i nije vise treptalo :icon_smile:

Na starim balastimaje pisalo da je izlazna struja 6A a na ovim posle 20A :D
 
Član
adi187 je napisao(la):
Imo isti problem set bio od 60 Km posle kupim dva nova balasta samo balate platio 60 KM i spojio na iste sijalice i nije vise treptalo :icon_smile:

Na starim balastimaje pisalo da je izlazna struja 6A a na ovim posle 20A :D

Ma to ti je do tih ne kvalitetnih Xenon kita, medju kvalitetnijim ti je OLLO kit. Ja uzeo neki dan kit na otoci i sve spremio da ugradim kad sijalice vece za 3mm ne mogu u far udaraju u onu limenu zastitu u faru sreca pa mi je lik vratio pare eto i to je moguce.
 
Član
To je ta varijanta xD Hehehehe

Moro sam benzinca zaduzit opet jbg, fali mi rondanje iz auspuha ebes mu misha :D
 
Član
e i meni malo nekad zatrepere xenoni, ali nije uvijek i to mi je bilo cudno, pa sam onda prebacio ovaj svoj set kod jarana i kod njega sve normala, onda sam otisao do elektricara i objasnio mu sta kako i on mi je rekao da je to do mase, valjda se iz nekog razloga nesto zezne masa u jednom trenutku i tad malo zatreperi i kaze ako ti ne smeta i ako ne treperi puno nemoj nista ni dirat jebaji ga :icon_biggrin:
 
Član
Eh danas je "Kraljica" napokon dobila zasluzenu njegu :)


Prof. dr Hota je umjesao svoje prste i doveo mi autic u red! :icon_biggrin:

Razlog sto se pregrijavala je bio crknuta vodena pumpa....

1.Uradjen veliki servis, set zupcastog,vodena pumpa
2.Rijesen problem sa ABS-om. (Pokidali se kablovi na prednjem desnom tocku)
3.Rijesen problem sa trokiranjem. (Hota tuning :D )
4.Varijator faze je malo steko, al je sad ko lampa (Hota tuning :D )

Ostalo mi je jos da odradim mali servis to cu u cetvrtak, i da vide sto mi neradi kazaljka od goriva...
Nakon servisiranje krecemo malo na tuning hihihi

Par slikica cisto reda radi, sutra cu mali foto sesn da uradim heh :)

9v2hk.jpg

Hk1.jpg
 
Top