ADAC-ov test: Kineske gume opasne su po život

ADAC-ov test: Kineske gume opasne su po život

MTR

Član
<embed src="http://dnevnik.hr/bin/player/embed.php/AFEi4EBcs+pS+UsVXJk2HpIgKR07bWSk4UM/cCIhtAk=" type="application/x-shockwave-flash" width="420" height="376" allowfullscreen="true" allowscriptaccess="always"></embed>
 

DLS

Početnik
pa znas li ti sto mujo ima 11-tero djece?? zato sto je kupovo kineske kondome ,,bili jeftiniji .hehe
 
Član
a neznam sta da kazem......ove kineske sto spominje nisam stvarno vozio,ali imam drugo iskustvo...
10 godina kupujem samo nove gume,posebno ljetne posebno zimske,6 bmw-a promjenio za to vrijeme....gume su sve GY,Fulda i tako markirane gume.
ove godine kad sam uzeo 17'' felge i nisu mi bile odgovarajuce dimenzije,ja te gume zapalim i odlucim da probam sa 215/40 i naletim na polovne gume,koristene jednu sezonu od clana sa foruma,reko ajd da probam,ostalo voziti jos samo mejsec dana i sezona je gotova.
i tako kupim 4 kom NANKANG guma.......izađem ja na cestu,pun gas,krivine,kocenje na mokrom,na semaforu...i tako sam se ja uvjerio da sam bacao novac na GY i ostele i slobodno bi ovom NANKANG-u dao 5 zvjezdica....toliko od mene.
 
Član
mlad sam i koliko toliko neiskusan jos, ali promjenio sam dosta gume u ove 3godine sto imam vozacku, moj plus ide hankook za zimsku, a toyo plus za ljetnju..
evo da vam ispricam nesto za ljetnu gumu kineskog proizvodjaca WANG LI, ovaj jednan poznanik trazio nove gume u dimenziji 205/55 R16 i ode u ASU auto i oni mu preporuce ove gume, ko biva oni ih stavljaju na svoja auta BLA BLA BLA, i uzme on i stvarno povoljno bile, vozio po travniku sve ok(sve pravac skoro :lol:) dosao poslom u sarajevo kisa padala nije mogao uzici na neku malenu uzbrdicu prema kosevsok bolnici, samo guma proklizivala, JAK RAZOCARAVAJUCE, ja bi gumu odma zapalio, a isto po mom iskustvu TIGAR WINTER samo za naloziti vatru..
 
Član
od tih wang lio jao ming i slicnih, izgleda da su jedino nankang dobre (ali one su taiwan :D , sasvim ok guma ;) a opet i michelin ima sranje guma tipa energi savera(pogotovo starog), skupa a po mokrom ko pravi "kinez"...
 
Član
-Suki- je napisao(la):
a neznam sta da kazem......ove kineske sto spominje nisam stvarno vozio,ali imam drugo iskustvo...
10 godina kupujem samo nove gume,posebno ljetne posebno zimske,6 bmw-a promjenio za to vrijeme....gume su sve GY,Fulda i tako markirane gume.
ove godine kad sam uzeo 17'' felge i nisu mi bile odgovarajuce dimenzije,ja te gume zapalim i odlucim da probam sa 215/40 i naletim na polovne gume,koristene jednu sezonu od clana sa foruma,reko ajd da probam,ostalo voziti jos samo mejsec dana i sezona je gotova.
i tako kupim 4 kom NANKANG guma.......izađem ja na cestu,pun gas,krivine,kocenje na mokrom,na semaforu...i tako sam se ja uvjerio da sam bacao novac na GY i ostele i slobodno bi ovom NANKANG-u dao 5 zvjezdica....toliko od mene.

Gdje ima ovih guma kupiti?
Drugar mi iz Švabije reče da pola Njemačke vozi na njima, onda sigurno valjaju!
 
Član
Ima li gdje kakav test tigrovih guma bas me Zanima?
Mene su dobro sluzile ljetne 16 205/55 a mnogi ih blate...
 
Član
OggyBoy je napisao(la):
-Suki- je napisao(la):
a neznam sta da kazem......ove kineske sto spominje nisam stvarno vozio,ali imam drugo iskustvo...
10 godina kupujem samo nove gume,posebno ljetne posebno zimske,6 bmw-a promjenio za to vrijeme....gume su sve GY,Fulda i tako markirane gume.
ove godine kad sam uzeo 17'' felge i nisu mi bile odgovarajuce dimenzije,ja te gume zapalim i odlucim da probam sa 215/40 i naletim na polovne gume,koristene jednu sezonu od clana sa foruma,reko ajd da probam,ostalo voziti jos samo mejsec dana i sezona je gotova.
i tako kupim 4 kom NANKANG guma.......izađem ja na cestu,pun gas,krivine,kocenje na mokrom,na semaforu...i tako sam se ja uvjerio da sam bacao novac na GY i ostele i slobodno bi ovom NANKANG-u dao 5 zvjezdica....toliko od mene.

Gdje ima ovih guma kupiti?
Drugar mi iz Švabije reče da pola Njemačke vozi na njima, onda sigurno valjaju!

Fkt sam se iznenadio na koliko stranih auta je bila ova guma
 
Član
ja vam kazem da je guma prva liga,testirao sam je na sve moguce nacine.....malo je sklonija aquaplaningu ali boze moj za tu dimenziju nije ni cudno....
a gdje ima.....pa ljudi moji

EVO OVDJE







:lol::lol::lol:

Sorry...nisam mogao odoliti :cool:

Ja znam da ih ima u MD kod Kojica ;) a i imate ON LINE prodaju tih guma u BiH samo malo oguglajte ;)
 
Član
Vrlo je bitno kada se ocjenjuje neka guma ili kada licno govorite o njoj napomenuti njenu dimenziju,jer isti model gume ali samo u razlicite dvije dimenzije moze imati drasticno drugacije rezultate.

Evo recimo Tigar Winter raja na sve strane pljuju po njoj u svakoj dimenziji osim 205/55/16,dakle svi koji voze ovu dimenziju su jako zadovoljni sa njom dok su ostale dimenzije ocjenjene kao smece.
 
Član
-Suki- je napisao(la):
ja vam kazem da je guma prva liga,testirao sam je na sve moguce nacine.....malo je sklonija aquaplaningu ali boze moj za tu dimenziju nije ni cudno....
a gdje ima.....pa ljudi moji

EVO OVDJE







:lol::lol::lol:

Sorry...nisam mogao odoliti :cool:

Ja znam da ih ima u MD kod Kojica ;) a i imate ON LINE prodaju tih guma u BiH samo malo oguglajte ;)

Našao sam na netu, zvao ih telefonom i kažu da nemaju Nankang zimskih na lageru, već da samo imaju Savu i Tigar.:icon_eek:
Svi kod kojih sam bio imaju samo Savu i Tigar.
Očigledno ja nisam normalan što uopšte i tražim drugu gumu osim ove 2 marke.:D
Kupiću Tigrice, za zime će poslužiti dobro.;)
 
Član
eee ove godine je problem za NANKANG zimski.....Sava nije losa....Tigar ne valja......
sta valja u tom rangu cijene....hm...Hankook i Sportiva....to ti je moja preporuka....
sao nemoj tigar ko boga te molim,i Debiku....
 
Top