A4 dimi u mjestu

A4 dimi u mjestu

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
a kako znas da je turbina OK...
Ti svi simptomi govore da je turbo prodimio,moze ona normalno pritisak da duva i da se normalno ponasa a da dimi.
Karike na tom motoru odu kad predje "milion" kilometara ako se prije toga dobro odrzava,turbina je slaba karika tim motorima i obicno se tako i ponasa motor jer tubina u leru i na mjestu nema dovoljnu brzinu okretanja osovine i to uzrokuje vecim "luftom" i zato ulje moze da odlazi u izduvnu granu a u kompresorski dio cak nemora ni grama da ga bude i ako je "majstor" skidao crijevo sa turbine i vidio da nema ulja pa ti onda rekao da je turbina OK to nista neznaci jer moze da dimi na auspuh a da nebaca ulje u motor.Kad vozis auto i kad se turbina optimalno zavrti zbog same brzine okretanja mnogo teze je ulju da prolazi u ispuh i zato nedimi,mada vremenom se i kuciste prosiri i pocne turbina da dimi i u voznji.

Dim iz turba ima specifican miris i razlikuje se od dima kad odu karike i dobar majstor moze na osnovu mirisa toga plavicastog dima da ocijeni da li je to "zivo" ulje iz turbine ili je to ulje iz motora.
 
Član
SM chip tuning je napisao(la):
a kako znas da je turbina OK...
Ti svi simptomi govore da je turbo prodimio,moze ona normalno pritisak da duva i da se normalno ponasa a da dimi.
Karike na tom motoru odu kad predje "milion" kilometara ako se prije toga dobro odrzava,turbina je slaba karika tim motorima i obicno se tako i ponasa motor jer tubina u leru i na mjestu nema dovoljnu brzinu okretanja osovine i to uzrokuje vecim "luftom" i zato ulje moze da odlazi u izduvnu granu a u kompresorski dio cak nemora ni grama da ga bude i ako je "majstor" skidao crijevo sa turbine i vidio da nema ulja pa ti onda rekao da je turbina OK to nista neznaci jer moze da dimi na auspuh a da nebaca ulje u motor.Kad vozis auto i kad se turbina optimalno zavrti zbog same brzine okretanja mnogo teze je ulju da prolazi u ispuh i zato nedimi,mada vremenom se i kuciste prosiri i pocne turbina da dimi i u voznji.

Dim iz turba ima specifican miris i razlikuje se od dima kad odu karike i dobar majstor moze na osnovu mirisa toga plavicastog dima da ocijeni da li je to "zivo" ulje iz turbine ili je to ulje iz motora.

e ovakva je situacija sa turbinom, prije 6 mjeseci je zakovala i onda je bila na reparaciji tako da je vjerovatno ok, a i majstor je otvarao i gledao ima li lufta i kaze da nema, tako da sam iz tog razloga spominjao da je turbina u redu, znaci nesto se desava kad je na 900 obrtaja
 
Član
ma nemoze se tako vidjeti mrdanjem osovine da li dimi ili ne...

Ako je reparirana u Uzicu onda postoji mogucnost da je ona uredu ali je reparirana na bilo kom drugom mjestu osim Uzica onda je sigurno turbina opet otisla jer niko nemoze uraditi dobro reparaciju pa cak ni ovi iz Uzica neurade svaki put dobro a ostali servisi su samo bacanje para.
 
Član
SM chip tuning je napisao(la):
ma nemoze se tako vidjeti mrdanjem osovine da li dimi ili ne...

Ako je reparirana u Uzicu onda postoji mogucnost da je ona uredu ali je reparirana na bilo kom drugom mjestu osim Uzica onda je sigurno turbina opet otisla jer niko nemoze uraditi dobro reparaciju pa cak ni ovi iz Uzica neurade svaki put dobro a ostali servisi su samo bacanje para.

Bogami, nesto sad razmisljam, pa ja ne znam nikog da je odradio tu reparaciju i bio bez problema poslije, vazda opet neki problemi s turbom....
 
Član
SM chip tuning je napisao(la):
ma nemoze se tako vidjeti mrdanjem osovine da li dimi ili ne...

Ako je reparirana u Uzicu onda postoji mogucnost da je ona uredu ali je reparirana na bilo kom drugom mjestu osim Uzica onda je sigurno turbina opet otisla jer niko nemoze uraditi dobro reparaciju pa cak ni ovi iz Uzica neurade svaki put dobro a ostali servisi su samo bacanje para.

Reparirana je u Poli sistem Bijeljina, mislim ovlastena kuca Reno iz Tuzle reparira tamo i ako je to moguce da poslije 6 mjeseci opet pravi problem a nije bilo nikakvog forsiranja, onda bi ja dok je jos u garanciji taj dio odradio, sta mislite?
 
Član
Svi servisi daju garancije kao ali nece da placaju skidanje i stavljanje turbine i boli njih briga za to sto ces ti svakih 3 mjeseca skidati turbo i slati njima,ljudi se zalete na to sto daju garanciju ali nakraju kad skines 3-4 puta turbo i njima odneses i opet na kraju nista nedobijes za tu cijenu mozes uzeti novu turbinu i biti miran a reparirana nikad nije kako nova.

To sto ovlasteni servis tamo salje turbinu neznaci nista,jedini servis koji moze ponekad sa napravi turbo je u Uzicu a svi ostali se samo zajebavalju sa ljudima i po 10 puta im se mora nositi turbina i opet na kraju neneprave dobro i moras uzeti novi turbo.

Odvezi auto kod dobrog majstra da to pregleda jer ovako bezveze trosis i vrijeme i pare,plati dijagnostiku koliko treba ali neka ti odredi sta je i onda ces znati na cemu si.
 
Član
ed_zax je napisao(la):
Dragi forumasi,
novi sam clan i volio bih da mi neko pomogne. Imam audija A4 1.9 TDI crveno I tj. 96 kW iz 2001. godine. Auto sasvim dobro radi, bez trzanja, dobro vuce ali dok je u mjestu puno dimi iz auspuha neki sivkasti dim, dok u voznji nema nikakvo znacijnije dimljenje(to sam provjerio). Bio sam u servisu i tamo su uradili dijagnostiku koja ne pokazuje nikakve greske. Mjerena je kompresija i ona je ok ( sve cetiri klipa oko 30), provjerene dizne i ubacene nove ali opet dimi. Neko mi rece da je moguce da su uljne karike ali ne znam sta da radim. Unaprijed zahvalan na svim prijedlozima i sugestijama.

Prijatelju, imao sam isti problem na passatu TDI, pusi plav dim u leru, kad vozim sve udure. To sam rijesio tako da sam prodao passonju. salim se. Meni su mnogi ljudi rekli, a i par njih ovdje, da su 100 posto otisle neke gumice na ventilima koliko sam ja skontao, tako da trebas provjeriti i to. Rekose mi da je to sve oko 40 KM... Pa et provjeri i to. Ima neki problem sa tim gumicama kad odu vraca se nafta koliko sam skontao, pa otidji nekom strucnijem nek ti to provjeri... Meni rece covjek u Zagrebu da ako je imalo otisla turbina da se puno osjeti na autu... E sad neznam :) UGlavnom vidi te gumice, javit ce ti se neko jos na forumu da ti bolje objasni.
 
druze ja bi ti preporucio INTER AUTO...nek ti ljudi lijepo pregledaju turbinu,i sve ostalo...i odmah ce ti reci diagnostiku:icon_smile::icon_smile:
 
Član
netreba odma na naj gore nemojte covjeka plasiti treba osnovne stvari provjeriti i treba provjeriti punjenje turbine i luft mase meser
 
Član
a ako niste znali sto reparirane turbine crkavaju sacu vam rec
kad se ugraduje turbina kompletan se sistem mora skinuti crijeva interkuler doslovice sve i oprati jer ostane u sistemu komada i opet razvali turbinu i nije do onih sto ih repariraju nego do ne adekvatne ugradnje
 
Član
ja sam dogovorio servis po drugi put u ovlastenom servisu za audi (ali drugi) i nadam se da ce ovaj put moci dat odgovor
hvala svima na sugestijama a ja cu vam napisati o cemu je bilo rijeci
 
Član
ed_zax je napisao(la):
Dragi forumasi,
novi sam clan i volio bih da mi neko pomogne. Imam audija A4 1.9 TDI crveno I tj. 96 kW iz 2001. godine. Auto sasvim dobro radi, bez trzanja, dobro vuce ali dok je u mjestu puno dimi iz auspuha neki sivkasti dim, dok u voznji nema nikakvo znacijnije dimljenje(to sam provjerio). Bio sam u servisu i tamo su uradili dijagnostiku koja ne pokazuje nikakve greske. Mjerena je kompresija i ona je ok ( sve cetiri klipa oko 30), provjerene dizne i ubacene nove ali opet dimi. Neko mi rece da je moguce da su uljne karike ali ne znam sta da radim. Unaprijed zahvalan na svim prijedlozima i sugestijama.

turbina 100%
 
Super Moderator
i drug jesi bio na servisu kako sta ? evo ja sve citam od pocetka zanima me :D
a to sto ulja vise trosi... to je sasvim normalno za audi... svaki od njih trosi dosta vise ulja nego druga auta :D
 
Član
ajd drug reci nam sada ... i ja procito sve iz pocetka



ej da vi vidite juce ja ispred skole ... nisam imao prva 2 casa i sad prolazim kraj trgovine jedne stoji parkirana bmw 7 ova novija ... neznam 2008-07 god. reko paz auta finog ono ovo...

dosao ti ja pred skolu , kad prolazi bas taj bmw ono polako ide on , pa preko lezeceg ... ma nije presao 40 km/h al da vam je viditi kako mu je iz auspuha izlazio dim bijele boje .... pozada kad ga gledas nevidis mu stopove , to sve bilo u par minuta ... on otisao a ona ulica kraj skole jos uvijek u dimu ..,.. ko magla nista se nevidi .... reko sta ovaj trosi ...UGALJ :lol:
 
Član
Prijatelju,sto posto turbina dobila luft,ja znam za sigurno da su najbolji ljudi za turbine u tuzli radi neki privatnik,neznam kako se zove tacno,radi turbine,dizne injektore,sve sto se toga tice on radi znam jer mi iz firme saljemo tamo turbine na reparaciju i jos se nije nijedna pokvarila,Zerr je u pravu sve se treba ponovo ocistiti da nebi doslo do ponovnog unistavanja,a ja koliko sam skontao na tim turbinama ima jedan mali senzor koji cesto ode bas tim motorima tdi i crveno,mislim na takve motore i crveno,di crveno auto pocne pusiti i maksimalna mu je brzina oslabljena za nekih 30 posto.TAj senzor kosta oko 50 km i turbina proradi opet sad de cega je tacno nisu mi htjeli objasniti...A sto posto je do turbine,a zvizdi li turbina vise od normalnog i cuje li se na leru ikako,jer i to je znake neki da je pri kraju...pozz javi sta je bilo a ja cu se potruditi da ti saznam kako se zove ovaj covjek za reparaciju.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top