A4 dimi u mjestu

A4 dimi u mjestu

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Dragi forumasi,
novi sam clan i volio bih da mi neko pomogne. Imam audija A4 1.9 TDI crveno I tj. 96 kW iz 2001. godine. Auto sasvim dobro radi, bez trzanja, dobro vuce ali dok je u mjestu puno dimi iz auspuha neki sivkasti dim, dok u voznji nema nikakvo znacijnije dimljenje(to sam provjerio). Bio sam u servisu i tamo su uradili dijagnostiku koja ne pokazuje nikakve greske. Mjerena je kompresija i ona je ok ( sve cetiri klipa oko 30), provjerene dizne i ubacene nove ali opet dimi. Neko mi rece da je moguce da su uljne karike ali ne znam sta da radim. Unaprijed zahvalan na svim prijedlozima i sugestijama.
 
Član
SM chip tuning je napisao(la):
Turbina drugar ti je otisla...

To bi moglo biti.

Ako je turbina onda nek ti majstor provjeri dotok ulja u turbinu. Dok sam radio kao Mehanicar dosao jedan gospodin sa pasatom kaze da dimi u mjestu i nema snage ko sto je imao nekad. Mi kad smo pogledali turbina zakovala. Narucili novu turbinu da li iz Zagreba ne sjecam se nesto nije ni bitno uglavnom nam bilo cudno otkud turbina da strada kad je Pasat tek 50.000 Km presao mi smo sve pregledali pritisak ulja, prikljucak od dotoka ulja u turbinu sve OK. Sljedeci dan dosla Turbina ali nam se nije ubacivala u auto jer nismo otkrili zbog cega je stradala. Slucajno je jedan skinuo cijev od dotoka ulja u turbinu kad ono ulje zapeklo u cijevi kad smo pogledali lim koji bi trebao stiti cijev od temperature turbine je na pogresnom mjestu montirano u fabrici i zato je riknula turbina.

Eh da slucajno nebi i novu sahranio neka pogleda nista ga ne kosta i pazi kakvo ulje sipas.

Pozz
 
Član
Izinite sto nisam napisao ali i turbina je ok, i to je provjereno a ima vecu potrosnju ulja, prije nekih mjesec dana sam dosuo nekih 400 ml i naravno pazim koje ulje koristim( ono 50500 za ovu vrstu motora).
 
Član
ed_zax je napisao(la):
Izinite sto nisam napisao ali i turbina je ok, i to je provjereno a ima vecu potrosnju ulja, prije nekih mjesec dana sam dosuo nekih 400 ml i naravno pazim koje ulje koristim( ono 50500 za ovu vrstu motora).

Onda probaj dok motor radi otvorit cep gdje sipas ulje ali polahko ga odigni od lezista ako je tu pritisak onda su uljne karike.
 
Početnik
jesi li ga prije toga kad pregrijao,slucajno? Kad ti se motor zagrije otvori cep od ulja (dok radi motor) i ako bude bijelog dima na cep islo, karike su..
 
Član
jaba78 je napisao(la):
ed_zax je napisao(la):
Izinite sto nisam napisao ali i turbina je ok, i to je provjereno a ima vecu potrosnju ulja, prije nekih mjesec dana sam dosuo nekih 400 ml i naravno pazim koje ulje koristim( ono 50500 za ovu vrstu motora).

Onda probaj dok motor radi otvorit cep gdje sipas ulje ali polahko ga odigni od lezista ako je tu pritisak onda su uljne karike.

ok probacu sutra pa se javljam sa izvjestajem i od srca se zahvaljuejem na prijedlozima

Oggy je napisao(la):
jesi li ga prije toga kad pregrijao,slucajno? Kad ti se motor zagrije otvori cep od ulja (dok radi motor) i ako bude bijelog dima na cep islo, karike su..

Non stop mi je oko na kazaljci temperature (zbog prijasnjih iskustava) i nisam primjeti nikakvo pregrijavanje motora a provjeravam sutra ima li bijelog dima iz motora

nisam jos rekao da je auto preslo 190000 km
 
Početnik
ok, da si ga nekad pregrijao moguce da su karike oslabile ako je naglo poceo trositi ulje..hajd ti vidi sutra jel do motora, ako ne bude onda je lakse jos par stvari okolo da se vidi, turbina, cooler.. a presao je ko i moj golf iz 85-e, mozda tri-cetiri hiljade manje, pa ako ga zivot nije mazio i pazio svasta ocekuj....jesi li sta radio oko filtera nafte, da gdje ne vozi zraka?
 
Član
Oggy je napisao(la):
ok, da si ga nekad pregrijao moguce da su karike oslabile ako je naglo poceo trositi ulje..hajd ti vidi sutra jel do motora, ako ne bude onda je lakse jos par stvari okolo da se vidi, turbina, cooler.. a presao je ko i moj golf iz 85-e, mozda tri-cetiri hiljade manje, pa ako ga zivot nije mazio i pazio svasta ocekuj....jesi li sta radio oko filtera nafte, da gdje ne vozi zraka?

koliko ja znam nije filter nafte nista diran u zadnju 1,5 godinu koliko ga ja imam i do sada ga nisam nista posebno forsiro, spram takve masine
 
Početnik
e jbg..al kako god okrenes, sve sto je gore pobrojano zbog cega bi mogao da ima bijelog dima, bilo bi ga i dok vozis, ne samo u leru..hajd cekaj da ti se jave Zerr ili Ajdin_ze, ljudi s vise iskustva pa ti oni pomognu..
 
Član
Oggy je napisao(la):
e jbg..al kako god okrenes, sve sto je gore pobrojano zbog cega bi mogao da ima bijelog dima, bilo bi ga i dok vozis, ne samo u leru..hajd cekaj da ti se jave Zerr ili Ajdin_ze, ljudi s vise iskustva pa ti oni pomognu..

zato prijatelju i jeste misterija ovaj dim, zato sto sam prevrno dosta stavri ali odgovora nema
 
Legend
jel vise trosi, kako se to sve odrazilo na potrosnju ?
jel nemirno radi dok je na leru,mora biti jos neki simptom , osim tog da samo izbacuje dim..

prati malo potrosnju ulja pa vidi, jer sivkast dim, moze bit svasta.. al prvo na sta pomislim je ulje..
 
Član
provjeri crijevo sto ide na filter zraka citavom duzinom mislim malo crijevo ne veliko
i jel ti ko stelovao paljenje na tom autu a ono se radi na bosh pumpi

a moze ti to jednostavno biti i kondez pa pusi bijeli dim
al vidi trosili motor ista vodu,ulje pa javi
 
Član
.nOKe je napisao(la):
jel vise trosi, kako se to sve odrazilo na potrosnju ?
jel nemirno radi dok je na leru,mora biti jos neki simptom , osim tog da samo izbacuje dim..

prati malo potrosnju ulja pa vidi, jer sivkast dim, moze bit svasta.. al prvo na sta pomislim je ulje..

nisam primjetio vecu potrosnju goriva, dok je u leru odnosno na nekih cca 900 obrtaja radi sasvim normalno a tad i dimi, malo zatrese dok se pali ali to je 2-3 sekunde i onda radi sasvim normalno. Ulje definitivni trosi, vidio sam juce da je na minimumu a prije mjesec dana sam nasuo gotovo do maksimuma

Zerr je napisao(la):
provjeri crijevo sto ide na filter zraka citavom duzinom mislim malo crijevo ne veliko
i jel ti ko stelovao paljenje na tom autu a ono se radi na bosh pumpi

a moze ti to jednostavno biti i kondez pa pusi bijeli dim
al vidi trosili motor ista vodu,ulje pa javi

ok provjeravam sve ovo pa izvjestavam, a sto se tice ulja to definitivno trosi znaci 300 ml za mjesec dana
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top