6-sta brzina

6-sta brzina

MTR

Član
imate lika koji priprema i pravi mjenjace za brdo , on je negdje kod ili u Banja Luci , znaci u vase kuciste spakuje sta god hocete , e sad ko je lik tacno ,to ne znam , treba se malo raspitat . Otidji do Hote pa vidi
 
Član
ma postoje specijalizirane firme koje izrađuju čitave mjenjače, pa kad si se već zagrio odriješi kesu pa stavi sekvencijalni. ali sad ozbiljno, to su prepravke jako velike i čisto logika kaže da nije mjenjač prazna kutija pa ti ubaciš zupčanika koliko ti treba, evo ti jedan primjer američka firma Gene Berg koja radi dijelove za bube (performance) ima u ponudi i kit za prapravku bubinog mjenjača na 5 brzina (dodatni set zupčanika, ležaja, ručica mjenjača, dodatno kućište koje se zašafafi na postojeći mjenjač...) naravno sve to dođe oko 1700 $ a sve to naravno nema smisla ako nemaš i odgovarajući motor koji košta bba 3000 $ i već pojačan mjenjač od 4 brzine koji košta 1000 $ :cool:

često je moguće ubaciti drugi mjenjač uz određene prepravke ali prapraviti postojeći - teško ;)
 
e ovakoo lik se nalazi prije agro marica u banjaluci na prvom skretanu znaci prema prijedoru na desnoj stranii majstor boli glava prosto... i radi dosta oko mjenjaca i hidraulike sve zna :D
 
Član
takac je napisao(la):
madmono je napisao(la):
Aktivna je ta temaaa :D

Ako je aktivna sta si uradio ?
Jesil napakovao 6. ?
Sto ne zamjenis 5. brzinu od nekog dizela ?
Posoto hoces da povecas top speed =)

Pa nisam johs nista vala uradio imam u planu kakav dizel. Ja vozim bezinca NISSAN 200SX Malo je teze to uraditi nije to golf da ima za njega dijelova :123:
 
Top