6-sta brzina

6-sta brzina

Početnik
negdje smo vodili raspravu na nekom Opel forumu bas kao jeli moguce ubaciti petu u mnjeac sa 4 brzine,pa ako sta zanimljivo za tebe nadjem kopirat cu ti..ugl neko je govorio da je moguce neko da nije
 
Administrator
ja mislim da nije moguce... jer treba ti komplet drugi mjenjac koji ima 6 brzina...
da je moguce mnogi sa golfovima dvojkama cetverobrzinci bi prepravljali da imaju 5 brzina;)
 
Član
Ma u pitanje je nissan 200sx S13 tesko cu naci mijenjac za taj auto ovdje hehehe oki hvala na informacijama :icon_smile:
 
Član
Ako je moguce na automatik (provijereno i moguce je automatic sa 3 brzine prepraviti da ima 4), onda bi trebalo da bude i na manuelca, samo pitanje je koliko ta igra dodje...
 
Član
takac je napisao(la):
Ako je moguce na automatik (provijereno i moguce je automatic sa 3 brzine prepraviti da ima 4), onda bi trebalo da bude i na manuelca, samo pitanje je koliko ta igra dodje...

A jbg dodze posto moram kupiti mijenjac sa 6 brzina i pebaciti sve u moj mijenjac neznam johs nista ako budem imao vise inforamcija napisacu.:icon_smile:
 
Član
Mozes zamjeniti mjenjac, prepravka je moguca, al ne tebi, nego nekome ko ima sve masine da izradi potpuno novi mjenjac.

Nekad je i nemoguce u kuciste mjenjaca sa 5 brzina smjestiti 6 brzina...
 
Član
VR6Boki je napisao(la):
Mozes zamjeniti mjenjac, prepravka je moguca, al ne tebi, nego nekome ko ima sve masine da izradi potpuno novi mjenjac.

Nekad je i nemoguce u kuciste mjenjaca sa 5 brzina smjestiti 6 brzina...

Ma dobro drug kazem ti da sam nasao semu za to da izvodivo je samo je pitanje para..
 
Član
madmono je napisao(la):
VR6Boki je napisao(la):
Mozes zamjeniti mjenjac, prepravka je moguca, al ne tebi, nego nekome ko ima sve masine da izradi potpuno novi mjenjac.

Nekad je i nemoguce u kuciste mjenjaca sa 5 brzina smjestiti 6 brzina...

Ma dobro drug kazem ti da sam nasao semu za to da izvodivo je samo je pitanje para..

a sto ce ti 6-a brzina ako nije tajna ? Kod raje sto ih ja znam a imaju 6 brzina, razlika potrosnje je zanemariva tako reci, tako da ne vidim sto bi to radio ?
 
Član
Moguce je,al ako ubacis mjenjac od 6 brzina :icon_smile:
Cisto sumnjam da se moze doraditi da sa 5 predze na 6 brzina,ali opet nikad ne reci nikad :icon_rolleyes:
 
Član
takac je napisao(la):
madmono je napisao(la):
VR6Boki je napisao(la):
Mozes zamjeniti mjenjac, prepravka je moguca, al ne tebi, nego nekome ko ima sve masine da izradi potpuno novi mjenjac.

Nekad je i nemoguce u kuciste mjenjaca sa 5 brzina smjestiti 6 brzina...

Ma dobro drug kazem ti da sam nasao semu za to da izvodivo je samo je pitanje para..

a sto ce ti 6-a brzina ako nije tajna ? Kod raje sto ih ja znam a imaju 6 brzina, razlika potrosnje je zanemariva tako reci, tako da ne vidim sto bi to radio ?

Pa imam ja neke velike planove za svoje auto i da bi sve to uradio. Znaci da postignem zeljeni efekat treba mi 6 brzina ocajno!
 
Top