5.1 zvučnici

5.1 zvučnici

EE9

Član
"Koliko para - toliko muzike"....
Ovo sve prethodno navedeno je "žešća bižuterija", kakav "Logitech", "Genius" i ostale igračke??? :D
To može poslužiti za "prvu pomoć" a što se tiče nekog ozbiljnijeg zvuka...to je hiljadama svjetlosnih godina daleko od istog...

P.S.
Drži se ti kvalitetnog "Stereo" sistema (ako ti je prioritet muzika)...višekanalni sistemi su ubleha kad je u pitanju muzika...
 
Član
Kupuj ;) Prijatelj je imao u lokalu meni su se svidjeli Imam http://archive.techtree.com/techtree/jsp/article.jsp?article_id=50161 kopija bose-a i za svoju svrhu su odlicni Kupio sam ih prije 7 godina i rade besprijekorno
 
Član
enesss je napisao(la):
nisam slusao taj sistem , djeluje mi dosta kvalitetno , ali ako cemo na brand gledati , u tom cjenovnom rangu je logitech sigurna kupnja jer je provjereno dobar zvuk .....

kod mene je ovakav Sony sistem , kvalitet zvuka vrhunski , jacinom strahota dobro i nemozes ga porediti s genius i logitech navedenim sistemima.... skuplje je placeno ali polovno nebi trebalo biti nesto previse ....
..... kod mene je ovakav sistem ....

1332319441_331609447_1-Sony-DAVDZ860W-1000W-51-Home-Theatre-Kit-With-rear-wireless-tall-speakersDVD-Player-Feat-Greater-Kailash.jpg




EDIT:

evo upravo sam ti nasao slicno , mozda cak i isti djavo , ovo je super cijena , novo je oko 450KM

a ovo ti je 200KM nemoras nesto pretjerano nadoplatiti nego sto si naveo a neces se sigurno pokajati !!

link :

http://www.pik.ba/artikal/3048629/kucno-kino-sony-/


enesse jesi probao ikada pojacat preko 30
 
Član
ja imam Genius 5.1 dosta slican sa ovim prvi, isti raspored i isti oblik sub wofera, kupio ih prije 2-2.5 godine .. neznam sad tacno cijenu, ( mislim oko 300-350 ) ... bolju stvar nisam mogao prikljuciti na komp!!! ... od mene sve pohvale
 
Član
Isto preporuka za Genius. Imam ih, malo su drugačiji sa rasporedom dugmadi, ali ja mislim to ta serija. Samo nemoj onaj digitalni, navodno je jači, ali čim ugasiš zvučnike zaboravi podešene vrijednosti basa i treble, dok je kod ovih ručna kontrola pa je bolje. A Logitech je precjenjen, nema šanse da manja kutija može imati jači bas od ovolike kod Geniusa. Jedino mi ovi iznad Logitech izgledaju malo ozbiljnije, ali ne bi rekao da je model X530, skroz drugačije izgleda na Google.
 
Član
E druze, i Logi i Genius su jako dobri sto se tice tu oko 100-150 RMS-a, Genius je malo jeftiniji, Logi je skuplji i neces verovati bez obzira na plastiku i sve ostalo otkida kako udara, neverovatno ali neverovatno su jaki i pruzaju odlican osecaj zvuka, al za neki 5.1 sistem daces puno vise od 90 evra :( Zato uzimaj te Geniusove i bices sasvim zadovoljan, a i cena im ne pada, pre 5 godina sam drugu kupio za 180 nove, sad je cena novog takvog modela 160 evra, znaci 20 komada im pala cena za 5 godina, ipak to govori nesto o kvalitetu...
 

EE9

Član
BMW-GTI je napisao(la):
E druze, i Logi i Genius su jako dobri sto se tice tu oko 100-150 RMS-a.....

Kakvih "crnih" 100-150W RMS??? :lol: Imaš li ti predstavu o čemu govoriš? :D
Prijatelju da bi se raspravljalo o materiji mora se dobro poznavati ista....;)

P.S.
Stvarna snaga kod navedenih i sličnih "igrački", kreće se u rangu 10 - 20W....a čak i manje....marketinški trikovi su čudo jedno!
 
Član
To odnosi na ukupnu snagu, kada sabereš sve snage pojedinačno od zvučnika, za ovaj Genius je navodno 150W RMS. E sad koliko je ovo realno, to ne znam. Piše da je woofer 75w a ovi ostali po 15w. A Genius uopšte nije igračka, sasvim solidan zvuk i prilično snažan, woofer je prilično velik i jak.
 
Član
Ja posjedujem te Genius, imam ih 6god. vec
120w sistem ima, a woofer 45w

img1719mm.jpg


U kombinaciji sa dobrom zvucnom karticom naprosto deru.
 
Super Moderator
I meni se to cini puno RMS-a za tako male zvicnike al sve je moguce
Ja kuci imam snagator i mixetu pa mogu svasta kopcati, snagator je 700RMS-a i imao sam BOSE 802 kutije i jedno vrijeme 2x pioneer 306 dok sam imao jaci snagator i to je bas super ko voli al mi je plafonjera spadala vise puta
poslije sam ostao samo na BOSE 802 (dvije kutije) i to su prejaki zvucnici za kucu a mislim da imaju oko 150RMS-a tako da mi je cudno da tako mali zvucnici imaju toliko RMS-a
Sad imam Technics zvucnika dva i neke visokotonce oko glave da mi sviraju i to je sasvim dovoljno za kucu...ja bi prije neku opciju kucno pojacalo i 4 fina zvucnika to se moze naci do 300KM...kupujes si postepeno kao i ja jbg
 
Član
kuci mi je sviralo, sve i svasta, nemogu se sjetiti neke marke da je nisam imao... uglavnom od ovih navedenih ja bi preporucio logitech, kutije su im za nepovjerovati, npr uzecu za primjer onaj najosnovniji 2.1 sistem, precnik woofera 8cm, odlicno lupa osjetis vibracije po cijeloj kuci, kvaliteta zvuka odlicna, o ovom navedenom 5.1 sistemu sve pohvale, odlicno svira dugotrajan.. sto se tice genius-a sviralo mi je i to jedno vrijeme, u sustini dobar je ali je logitech bolji... zaobisao bi ms, bira i te gluposti... moram pohvaliti i samsunogova kina, dobra su, njih sam maksimalno silovao, najduze su mi trajala, dalje pioneerova kucna pojacala nisu losa, mogu se jeftino naci..
medjutim najbolje je sam sastaviti neku kucnu muziku.. lako je prepakovati auto akustiku, ako iole se razumijes...

ovako sta sam ja odradio.. umjesto kucnog pojacala, sam uzeo cd player od 4*50w sa aux ulazom, sklopio 2.1 sistem, 2 trosistemska stuba i pioneer 306.. odlicno svira.. sto se tice struje, uzeo napojnu od racunara, daje 15ampera konstantno, malo ima komplikacije dok povezes pluseve u napojnoj, al da se rijesiti... uglavnom dosta bolje svira od svih navedenih sistema...
 

EE9

Član
@mara-:
To se tako ne računa....svaki kanal je "za sebe" a ako nešto misliš da gledaš kao "ukupno", to se onda jedino može odnositi na akustičku snagu a to je opet "drugi par cipela".... ;-)

@allroad:
Nije sve moguće jer ne možeš iz boce od 1 litra "izvući" 5 litara! Tako ni iz "dječijeg" transformatora od 30-50W, koji se obično nalaze u uređajima ovog tipa i cjenovne klase...ne možeš "izvući" nebulozne snage od 120 ili više W!


P.S.
Zanimljivo je da nema oblasti u kojoj ljudi ne pretjeruju (pored "KS" na red se došlo i s pretjerivanjem u "W" :D), svi se prave pametni a ne znaju osnovne stvari kad su u pitanju zakoni fizike i elektroakustike, što je ipak "ozbiljna" nauka i bez uvrede, nije baš za svakoga!
 
Član
Imao sam namjeru otići u trgovinu i kupiti kućno kino, ali čitajući ovu temu sam se zamislio i u biti neznam sam ni što bih ni kako bih kupio. Treba mi malo jače kućno kino, da mogu na njega spojiti i TV i DVD i laptop, a da nemam previše zajebancije. Da kupim obično kino, ili neki sistem 2.1 ili 5.1, ili pak da sam sastavljam neke sisteme, pojačalo + zvučnici (laik sam).
 
Top