5.1 zvučnici

5.1 zvučnici

Član
bolje nabavi kakvo pojacalo i 2 kutije, to ti je malo furka radi filmova,al za muziku je nigdje veze jer se taj bass izgubi u tih 5 satelita...kvalitetnije pojacalo koje mozes naci po buvljacima,iz 80-tih ce ti poderat i tog logitecha i geniusa zajedno:D

kod mene je neko pojacalo dual cv6055, spojene neke 2 pioneer kutijice i dls kw12 i jace je od tog sistema, koji sam slusao...a slican sam i imao prije ovoga;)
jos mi je u cijelom stanu rigips na plafonu ,nigdje akustike:D
 
Član
Kao i sve, vidim da i ovo ode sad u neke PRO vode, a to bih zaobišao u širokom luku, jer, niti se razumijem, niti želim puno da se bakćem. Vidim, spominjete muziku, a ja nigdje nisam napisao da je ovo prvenstveno za muziku. Ovo planiram koristiti u kući, nekad nakačiti na TV, nekad prenjeti na sprat ili u drugu sobu, a skoro svaki vikend planiram ih pakovati u gepek, jedan lap top i gdje idemo na roštilj, nosimo i ovo. Kutije su i više nego kvalitetne za ove pare, a da vucaram sa sobom neke Logitech plastikanere, sumnjam da će izdržati tu torturu kao ovi. Što se mene tiče, moje mišljenje ostaje isto kao što sam i planirao uz par savjeta, a to je da kupujem ovo kad nađem vremena i za moje potrebe je i više nego dovoljno.
Neko spomenu pojačala, 2 kutije itd. Imao sam to nekad, + i mixetu i to ozvučenje je korišćeno u jednoj diskoteci. Posuđu, prozorima i stvarima po kući se nije sviđalo, a ja granice nemam. Kad mi je god to ozvučenje stiglo kući iz diskoteke, komšija je umjesto kutije cigara za živce, pušio 3 kutije.:lol:

Što se mene tiče, odluka je pala ako neko ne predloži nešto novo i bolje, a tema ne mora na lock, jer sam dobio dosta pm-ova u vezi ovoga, pa neka ljudi još iznesu svoja mišljenja i savjete i za druge stvari, a moderator po želji može i adekvatno da je preimenuje u nešto tipa: "Kućno ozvučenje, muzika, surround, 5.1, 2.1,..."
 

EE9

Član
@Yellow:
Evo ti da se još malo zamisliš :D...link za naš forum, "BH-audiofil": http://bihaudiofil.freeforums.org/index.php
Ima da čitaš danima a mnogo toga korisnog ćeš naučiti, što će ti svakako olakšati izbor! ;)

@edoze:
:cool:

@OggyBoy:
Da te ispravim...ne miješaj hi-fi i PRO, nema ovo nikakve veze sa PRO, PRO je totalno nešto drugo i odnosi se na uređaje koji imaju veze sa razglasima, ozvučenjima za koncerte, muzičku produkciju, itd.!
Kućni hi-fi je kućni hi-fi (STEREO) a razlika u cijeni ga ne čini manje ili više PRO, nego jednostavno kvalitetnijim! Ono što ti tražiš je jeftini, višekanalni, A/V 5.1, 6.1 ili 7.1 sistem...(ja bi nastavio i sa "12.2" :D jer "Home Cinema" je postao čista "ubleha", konstantno izmišljajući nove besmislene formate, dekodere, procesore...za koje ni sami korisnici ne znaju "koji će im"! :D) ali vjeruj mi, za pravi i istinski užitak u muzici, jedino STEREO dolazi u obzir!
 
Član
@EE9: Ponavljam, ne razumijem se, tako da tu nijansu kvaliteta neću ni primjetiti, a ni bilo ko drugi ko će slušati "zvukove" iz ovih zvučnika. Bitno da se čuju kad treba i to je to, a mislim da su i sasvim dovoljno kvalitetni i za iznad prosječnog slušaoca.;)
 
Član
Pa naravno, ne mozes slusati pjesme na 5.1 mislim mozes ali to nije to jer su sve pjesme pravljene za stereo zvuk tj 2.1 sistem.Ljevo, desno i to je to.Filmovi su druga prica.Poneki filmovi u DVD formatu imaju 5.1 ili 7.1 sistem.E to je pravljeno za kucno kino.Naravno, i ovo kucno kino moze da radi na 2.1 ili bilo kojji drugi sitem, to samo zavisi od zvucne karte, a onda tamo prebacujes na kucnom kinu koji ces sistem.
To sa buvljaka nije losa varijanta, mozes mozda naci neko dobro pojacalo i dva zvucnika ali kao i sve polvno, to je macak u vreci...
 
Top