4x98 na 4x100 kako?

4x98 na 4x100 kako?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
ima dosta elegantno rjesenje, otidji tokaru da ti svaku rupu "razvrti" samo 1 mm u stranu, ili ako ima mesa 2 mm i problem rijesen....
 
Član
ma ima "mesa" za to na svim felgama....samo kod nekih su rupe "pogodnije" za toga, naprimjer one s poklopcima.....borbet a, i sl. gdje su rupe za sarafe "plitke" pa nije problem to uraditi, nema za sta zapeti kljuc za odvrtanje sarafa.....a kad je duboka rupa, ako se ne razvrti sva, a to je ruzno :D onda kljuc ide malo ukoso i moze zapinjati od felgu....ne znam jesam li bio dovoljno jasan :D
 
Član
Najbolje da probas pa da vidis ja sam uspio montirati sa obicnim sarafima, a evo Trizex ti je objasnio sve .....
 
Član
sandi_azra je napisao(la):
a mozel sa 4x100 na 4x98 ..ja imam od golfa feluge al nemogu ih stavit na fiata

Naravno da moze....kod mene je 6ti ili 7mi par felgi na autu, i nijedne mi nisu bile 4x98.......
 
kupi samostelujuce sarafe,saraf sa konusnom podloskom koja nalijeze na felgu i pomice se po 1mm zavisno na koju stranu treba....samo gledaj da celtralna odgovara,ako ne ,nabaci cetrirunge i neces imati problema (ako bude bez centrirunga trese na 110-160)
 
Član
AldinShpura je napisao(la):
kupi samostelujuce sarafe,saraf sa konusnom podloskom koja nalijeze na felgu i pomice se po 1mm zavisno na koju stranu treba....samo gledaj da celtralna odgovara,ako ne ,nabaci cetrirunge i neces imati problema (ako bude bez centrirunga trese na 110-160)

Centralni prstenovi OBAVEZNO OBAVEZNO OBAVEZNO......ne mogu smisliti gluplju stvar nego voziti bez njih.....kad ih nema sarafi nose tezinu tocka a ne naba na glavcini......100% sranje koje samo ceka da se desi...
 
Član
kada ih nema sarafi ne nose tezinu tocka
vec tezinu cijelog auta


znam da si na to mislio al hajd reko da budem pametnica :D
 
Član
4x98 na 4x100 nemogu, osim tokarske obrade ( sto nije preporučljivo )
a obrnuto može sa šarafima koji imaju pomični konus
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top