402 Street Race Cup - Modriča 2007

402 Street Race Cup - Modriča 2007

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Alen_P prva voznja 17,710s, druga voznja 16,634s.

Sto se tice klasa, kubikazu motora je gotovo nemoguce provjeriti bez otvaranja masine, imaju uredjaji za to, al u BiH ih niko nema. Zbog toga se mora vjerovati saobracajnoj i eventualno neke nepravilnosti "naoko" utvrditi. Problem je sto tehnicka kontrola postoji samo na papiru, jer u dosta slucajeva hauba se autima i ne otvara. U Modrici je bilo par slucajeva, pored Deje, ja sam primjetio i Renault 5 GT Turbo u klasi 1, al niko se nije zalio na njega, jer znaju da nema nikakve sanse protiv Soljica, pa im je svejedno sto je on tu. Da neko bas ulozi pare i sredi kakav auto samo za SR, mogao bi vjerovatno i "uzeti" Soljica. Recimo da se pojavi Megabusa koja je vozila prvi SR u Sarajevu, ostavila bi tog trkaceg Yugu na cilju za jedno 100 metara. Pravilnikom bi se naravno mogli "otjerati" automobili za brdo, al za sada za to nema interesa. Da i auti za brdo mogu izgubiti od dobro pripremljenih auta za SR, vec se bezbroj puta pokazalo. Prosle godine su likovi iz HR sa Golfom 1 uzimali Nevena sa Hondom Integrom Type-R i slicno tome. Da SRCS dodje na trku sa Hondom CRX, odnio bi prvo mjesto u klasi do 1.8 ccm bez vecih problema, makar da se prijave i svi auti koji voze nase brdske trke. Vec auta za svaki dan nemaju sta traziti pored trkacih masina, jer i da imaju slicnu snagu, obicno su dosta tezi. Ja cu gledati da se u Sarajevu malo vise paznje usmjeri na pogled na motor, pa da bar nema ovih bezveznih propusta.
 
Član
Ova prica se povlaci vec 2-3 godine, ali nikako mi nije jasno haman je to tako u narodu. Pa kad znate da ce biti tako lose, a znate jer se to desava na svakom SR koji organizuje Gera, sto onda idete?? Semafor, klase po kubikazi, brdska auta... sve je to stara prica. Ima raje sa foruma koja odu odvoze i njima se sigurno nesto nesvidja ali brate mili sute i voze, kad im je cejf otici na bolji SR odu u BL, MO, ZG i gotovo.
 
Član
Ja sam licno pitao jednog od organizatora otkud taj renault 5 1,4 turbo u prvoj klasi i dobio sam odgovor,ma to je kao 1,4 mala masina. Hmmmm mislim smjesno,ko koga vara tu.
Jedini razlog zasto Gera ima trenutno ovoliko ucesnika na SR-ovima koliko ima,jeste samo iz razloga sto je prijava 1KM i neka poznastva sa rally vozacima. Ja prvi nebih dao ni 30KM za njegovu trku,ali idem iz razloga jer je 1KM i dodje mi kao dobar trening i mjerenje vremena,a zna se ko je zeljan kvalitetnog race-a ima MO,BL itd....
 
VR6Boki je napisao(la):
Alen_P prva voznja 17,710s, druga voznja 16,634s.

Sto se tice klasa, kubikazu motora je gotovo nemoguce provjeriti bez otvaranja masine, imaju uredjaji za to, al u BiH ih niko nema. Zbog toga se mora vjerovati saobracajnoj i eventualno neke nepravilnosti "naoko" utvrditi. Problem je sto tehnicka kontrola postoji samo na papiru, jer u dosta slucajeva hauba se autima i ne otvara. U Modrici je bilo par slucajeva, pored Deje, ja sam primjetio i Renault 5 GT Turbo u klasi 1, al niko se nije zalio na njega, jer znaju da nema nikakve sanse protiv Soljica, pa im je svejedno sto je on tu. Da neko bas ulozi pare i sredi kakav auto samo za SR, mogao bi vjerovatno i "uzeti" Soljica. Recimo da se pojavi Megabusa koja je vozila prvi SR u Sarajevu, ostavila bi tog trkaceg Yugu na cilju za jedno 100 metara. Pravilnikom bi se naravno mogli "otjerati" automobili za brdo, al za sada za to nema interesa. Da i auti za brdo mogu izgubiti od dobro pripremljenih auta za SR, vec se bezbroj puta pokazalo. Prosle godine su likovi iz HR sa Golfom 1 uzimali Nevena sa Hondom Integrom Type-R i slicno tome. Da SRCS dodje na trku sa Hondom CRX, odnio bi prvo mjesto u klasi do 1.8 ccm bez vecih problema, makar da se prijave i svi auti koji voze nase brdske trke. Vec auta za svaki dan nemaju sta traziti pored trkacih masina, jer i da imaju slicnu snagu, obicno su dosta tezi. Ja cu gledati da se u Sarajevu malo vise paznje usmjeri na pogled na motor, pa da bar nema ovih bezveznih propusta.

Daj Boki pametan si momak i znas i sam da niko posten na posten nacin ne moze u toj klasi "napraviti" auto brze od soljicevog,jer soljicev jugo jednostavno NE IDE u tu klasu...kontas...sta sada treba da ulozis bruku para da maksuz skines Soljica,i taman kada se zavalis i napravis to auto vjerovatno nece vise ni biti klasa nego ce se voziti po vremenima,ili ce se mozda nesto drugo desiti,to je cista kocka...u prvoj klasi je bilo puuuno nepravde a to znamo i ja i ti...ja sam se borio koliko sam mogao i btw. da ti se zahvalim sto si mi pomogao za "pravilan" start jer mi je u drugoj trci sa yugom puno pomogao;)

Samo jos ovo da li je moguce da soljicev yugo koji "NEMA" preko 1400ccm vozi 15,62s,
a Edo_16v koji ima prejaku masinu imao vrijeme 15,5s dok nije prodao motor...
 
Član
Ajd ne kakite, ispravno je Tepsija postupio... da je bilo drugačije i da je dotični momak pobijedio samo bi veći problem nastao jer bi mu mnogi osporavali tu pobjedu ;)
 
Anais je napisao(la):
Mene samo nervira to sto auta za brdske ucestvuju.... i volio bih da mi neko iz auto media group-a da adekvatan odgovor na moje pitanje koje glasi " Odakle soljic u mojoj klasi, i kako ga nije stid"
Nemogu da vjerujem da tom covjeku pobjedzivati ocigledno puno sporija i vecinom stock auta predstavlja neku vrstu zadovoljstva ? mene licno bi bilo stid cjepat auto i handrit ga da bi dobio neku fabiu od 1200 kubika koja je manje vise fabricka, mislim stvarno tuga i zalost


POZZ svima koji su bili na SR 402 u MoDRiCHi...
Bio sam tu(zivim) i bilo je nekih pogresaka organizatora,ali jbg,gotovo je sada,bice bolje drugi put,valjda...

Uglavnom,koliko vidim da se ovdje pise mnogo ne provjerenih stvari i cinjenica...

Soljic je odlican vozac (ne bi dzabe vozio trke), ali to ne znaci da njegov Yugo ima motor od Lancie razbusen na 1.7l i bog zna koliko konja...
Njegov Yugo ima 1.3 motor i realno negdje oko 130-140KS (tako rece covjek koji radi u RUM i radi oko tog YUGA)...(Yugo je homologiran za trke auta u toj klasi do 1301ccm)...

A tebi bi bilo bolje da si ostao na Stylingu sa tom Fabiom,i da se nisi uopste ni prijavljivao na SR , kad ti je motor 1.2 HTP (valjda :icon_confused:)...

I jos jedna stvar: Tebe nije pobijedio Soljic sa trkacim , nego neki lik sa potpuno "stock" Yugom i to je prava tuga i zalost...


To je sve od mene za ovaj prvi put...
Pozdrav iz Modrice za sve ljubitelje automobila i svega vezanog za njih...
 
Član
Stefan_MD je napisao(la):
Anais je napisao(la):
Mene samo nervira to sto auta za brdske ucestvuju.... i volio bih da mi neko iz auto media group-a da adekvatan odgovor na moje pitanje koje glasi " Odakle soljic u mojoj klasi, i kako ga nije stid"
Nemogu da vjerujem da tom covjeku pobjedzivati ocigledno puno sporija i vecinom stock auta predstavlja neku vrstu zadovoljstva ? mene licno bi bilo stid cjepat auto i handrit ga da bi dobio neku fabiu od 1200 kubika koja je manje vise fabricka, mislim stvarno tuga i zalost


POZZ svima koji su bili na SR 402 u MoDRiCHi...
Bio sam tu(zivim) i bilo je nekih pogresaka organizatora,ali jbg,gotovo je sada,bice bolje drugi put,valjda...

Uglavnom,koliko vidim da se ovdje pise mnogo ne provjerenih stvari i cinjenica...

Soljic je odlican vozac (ne bi dzabe vozio trke), ali to ne znaci da njegov Yugo ima motor od Lancie razbusen na 1.7l i bog zna koliko konja...
Njegov Yugo ima 1.3 motor i realno negdje oko  130-140KS (tako rece covjek koji radi u RUM i radi oko tog YUGA)...(Yugo je homologiran za trke auta u toj klasi do 1301ccm)...

A tebi bi bilo bolje da si ostao na Stylingu sa tom Fabiom,i da se nisi uopste ni prijavljivao na SR , kad ti je motor 1.2 HTP (valjda :icon_confused:)...

I jos jedna stvar: Tebe nije pobijedio Soljic sa trkacim , nego neki lik sa potpuno "stock" Yugom i to je prava tuga i zalost...


To je sve od mene za ovaj prvi put...
Pozdrav iz Modrice za sve ljubitelje automobila i svega vezanog za njih...

Da ti ja kazem nesto kao neutralan clan (nisam clan njihovog kluba)! Kao prvo postoje pravila na ovom forumu i trebao si se prvo predstaviti pa onda napadati ljude, a kao drugo i ja i ti znamo koliko je bilo nepravilnosti u organizaciji a pogotovo oko kontrole ko je u kojoj klasi! A da nije toga bilo rezultatibi bili mnogo drugaciji kao i sto sam znas!
 
Član
I otkud ti pravo da govoris ko se gdje trebao prijavljivati, covijek se prijavio za svoj ceif i gotovo, sta se tu ima pricati! Znaci ja se prijavim i posle mi neko kaze MA NISI TREBAO STA TI IMAS TAMO TRAZITI! Kontas?
 
Član
ja ne kontam kako mozete ovoliko pisati svaki put kad sve znate ovo se sve ponavlja od pocetka SR u BIH uvijek prigovori uvijek ovaj nije zadovoljan itd.... na SR sa vremenima svi pricaju ljudima sto koce i pustaju gas, ovdje za motore ko gdje treba... sve je to suplja i nikad se nece promjeniti sto se tice ljudi koji org. SR uvijek ce biti nepravde zato ko hoce nek vozi ko nece nek gleda i svi happy
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top