402.ba Mostar 2013 - 12/13.10.2013

402.ba Mostar 2013 - 12/13.10.2013

Član
@Liga: Verujem da je tako i da si ulozio toliko, auto ti je prva liga. To je zato sto si ulozio u projekat, nisi ulozio toliko u dizanje snage sa 115 na 170ks, ajmo biti realni. Da si vec imao 1.9 od 150ks(na koji sam ovde i mislio) ti bi imao 200ks za "sitne pare". Ajde uzmi neki 1.6 atmo nek je i od 150ks isto (postoji samo u Hondi) i podigni ga na 200? A sto se mase tice to sve zavisi od auta do auto i to je subjektivno, moj auto (sa plinom) ima 1370kg npr, a neka astra ima bar 200manje to zavisi od odabira, ali naravno da je 1.6 u malom autu nesto laksi od 1.9td. Liga, ako ikada zazivi ta SP1 klasa videces, u njoj ce biti iskljucivo dizeli, ja ti garantujem ;) Imas izbor Golf 1.9 150, Alfa 1.9 150, stilo 1.9 150, astra 1.9 150, ibiza 1.9 160, fabia itd itd...Svi su stock, a imaju turbo i cipom od 50 EURA ti si vec na 180ak-190ks, jos kad skines kat, otvoris izduv eto te. Od benzinaca mozda ako se neka honda vtec uspe spremiti za tu klasu za neke "normalne" pare koje su opet 5 puta vece....Moja poenta je da nisu ljudi iz FIA-e glupi kad su stavili taj koeficijent...
 
Poslednja izmena:
Legend
Ma razumijem ja sve drug... al prva je sezona, treba im tj. nam dati sansu da napredujemo... ;)
 
Član
e ovako,u mom slucaju od 118ks i tezinom od 970kg malo je teze da se odvozi sp1,i meni treba da dignem na nekih 160-170KS nekih 2-3000 al u eurima...i kako je teze liga tebi dici auto a ne meni,a i da izvucem toliko snagu odvozio bi trku i raspao se ili bi morao jos jedno hiljadu dvije uvaliti pa da bude OK.i ako cemo tako kad je sp1 najslabija kakav je to fazon da i mi moramo postici ispod 14.7 kad neka auta duplo jaca nemogu to vrijeme napravit,meni je radi toga nerealno,al eto ;)
 
Legend
Ja ne vidim da sam negdje napisao da je nekome lakse a nekom teze... kazem samo pravila su takva sad...
a mi smo hvala Bogu navikli da seremo po pravilika ako nam ne pasu... u Osijeku je bilo masa auta u SP1 klasi,
kod nas ni jedno, nisu bolji od nas sigurno, al trenutno imaju vise sredstava i mogu sebi to da priuste...
cinjenica je da se specificno za ovu klasu ne moze kupiti gotovo auta i ga... al to je sport, profi sport
a ne rekreativni kao 402m. po sekundama... a da budes profi moras da se i ponasas tako i da imas pare,
tj. tim i sponzore da to napravis... do tad cemo zajedno da kroz ogradu posmatramo ostale koji voze sampionat...

svakako smo i ovako daleko dogurali i samo najbudalastiji ce nastaviti dalje... i kapa dole svakako... ;)
 
Član
Ja ne vidim da sam negdje napisao da je nekome lakse a nekom teze... kazem samo pravila su takva sad...
a mi smo hvala Bogu navikli da seremo po pravilika ako nam ne pasu... u Osijeku je bilo masa auta u SP1 klasi,
kod nas ni jedno, nisu bolji od nas sigurno, al trenutno imaju vise sredstava i mogu sebi to da priuste...
cinjenica je da se specificno za ovu klasu ne moze kupiti gotovo auta i ga... al to je sport, profi sport
a ne rekreativni kao 402m. po sekundama... a da budes profi moras da se i ponasas tako i da imas pare,
tj. tim i sponzore da to napravis... do tad cemo zajedno da kroz ogradu posmatramo ostale koji voze sampionat...

svakako smo i ovako daleko dogurali i samo najbudalastiji ce nastaviti dalje... i kapa dole svakako... ;)
slab profi sport brate bgm,posle ovoga sam vidio da je ipak bolje gledat kroz ogradu ;) ;)
 
Top