3.PROtuning event 21.10.2012

3.PROtuning event 21.10.2012

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Pa lijepo napiste tako , malo objasnite ljudima , nismo svi iz SA i da znamo kvadraturu hale ili slicno
 
Nismo ni mi organizatori :lol: eo stari video dok sam vozio dizela jos i dok su se jos raja druzila i okupljala , malo brakedance ofo ono

http://www.youtube.com/watch?v=w2GETBjtgvk&feature=plcp
 
Član
Mediteran je napisao(la):
Pofalici nisu centar grada. bezveze zbunjujete ljude koji ce doci iz drugih gradova.

p.s. besplatni parking je svuda oko hale

:123:

Bravo, hvala! Najdraže mi je kad tako napišu "centar grada" a to u nekoj zabiti na makadamu. I nije me briga za 5km al prijavu sam uvijek i svugdje po BiH i HR plaćao 25km. Isto tako mislim da bi bilo više prijavljenih kad bi oni sta se prijavljuju i za style i za db platili nešto malo manje, znači ako je prijava za Style ili db 30km onaj tko se prijavljuje za oba natjecanja plati recimo 50km! Tako je bilo na jednom od natjecanja u HR i pokazalo se kao dosta dobra ideja.
I vec je Srijeda a slabo obavijesti... neki moraju i pripremiti malo auto i muziku kad već odluče doći.
Do sada je Protuning evente uspješno odrađivao nemojte sad zakazat, pari mi da se ovaj odrađuje nekako na brzaka s obzirom da je i objavljen samo sedam dana prije.
 
Član
Mnogo obaveza malo vremena zato nisam ni bio u mogucnosti da pisem za sta se izvinjavam, pa da krenemo redom:

1. Na veliku zalost kao sto Dragon kaze hala je prepolovljena tako da smo ograniceni na nekih cca 40 parking mjesta max! Najavljen je veliki broj takmicara iz Srbije, Hrvatske i BiH te na osnovu toga nismo u mogucnosti pustati u halu automobile koji se nece takmiciti. Ukoliko neko izrazi veliku zelju da se parkira u dvoranu zajedno sa takmicarima ulaz sa autom je 20 KM, svi koji to ne zele imaju veliki parking ispred koji je besplatan!

2. Za Mediterana: Molim te da ne zbunjujes ljude koji dolaze sa strane sa nekim glupostima, ako Pofalici nisu centar grada onda ne znam sta je?? Mozda ti imas neko svoje vidjenje podjele grada al to zadrzi za sebe i apsolutno nemam namjeru ubjedjivati se sa tobom na ovoj temi.

Za dB kao i svaki put na nasem eventu zaduzen je AMK Carbon

PRAVILA dB NATJECANJA ZA 3.PROtuning event 2012

Klasa Mini. auta sa svakodnevnim ozvučenjem, pojačala MAX snage do 700w RMS-a, obavezan osigurač na instalaciji.. Aero portovi i SPL kutije ćao, izričito muzika za svaki dan...(kondenzator dozvoljen)... Natjecatelji mogu puštati frekfenciju ili muziku po želji...

Klasa A. 2x10"sub, 1x12sub ", 1 akumulator na tvorničkom mjestu...

Klasa B. 3x10"sub, 2x12"sub,1x15sub", 1 akumulator na tvorničkom mjestu...

Klasa C. 3x12"sub, 2x15sub" 1x18"sub, 2 akumulatora od kojih jedan mora biti na tvorničkom mjestu ili 1 akumulator na tvorničkom mjestu i kondenzator u gepeku...

Klasa Max. Sve je dozvoljeno, zidovi, podovi, plafoni, avioni...

Auta mogu raditi u toku mjerenja, do 2000 RPM
Takmičari smiju biti u vozilima i izvan vozila...
U A,B,C Klasama kutije moraju biti u gepeku i ne smiju prelaziti donju liniju zadnjih stakala...
Ograničenja na frekfencije nema...

Styling

Idu dvije osnovne klase (Street Style i Extreme Style) sa prva tri mjesta + specijalne nagrade ili klase sa ukupno 11 pehara

Street Style 1.2.3. mjesto
Extreme Style 1.2.3. mjesto

Specijalne klase
Best German Style
Best Clean Look
Best Presentation
Lowest Car

PROtuning event 2012 Pravilnik
EXTREME STYLE KLASA

U ovoj klasi automobil treba da ima što vise prerada, dorada i dodataka . Ocjenjuju se sve vrste prerada koje prezentuje vlasnik, s tim što se najviše gleda kvalitet odrađenog. Važno je da prerade budu što upadljivije i da odstupaju od originalnog, te da je na automobilu što više promijenjenog u odnosu na originalni izgled.

1. Eksterijer – ocjenjuju se prerade na branicima i bodykit koji nimalo ne liče na serijske, prerade šasije, felge, ovjes, svjetlosna grupa, neonke, folije, boja, kvalitet izrade i opšti vizuelni utisak i usklađenost svega na eksterijeru itd.

2. Enterijer – gledaju se sve prerade u enterijeru na svakom pojedinom dijelu unutrašnjosti a kojih treba da bude što više. Dakle, kontrolna tabla, satovi (plasma ili custom made), tapacirunzi na vratima, tapacirung krova, sjedišta, volan, ručica mjenjača, HU, dodatni detalji (dodatni monitori, dodatni satovi u unutrašnjosti i sl.) , dodatna oprema u autu itd.

3. Motorni prostor – ocjenjuje se urednost i kvalitet prerada ili dorada u motornom prostoru. Dijelovi motora trebalo bi da budu modifikovani ili zamijenjen motor atraktivnijim modelom (ako je vlasnik tako prosudio), a izgled motornornog prostora usklađen sa ostatkom automobila. Dijelovi motora mogu biti ofarbani, imati hromiranih detalja, kablovi i cijevi uredno složene unutar istog.

4. Prtljažni prostor – ocjenjuju se sve prerade u prtljažnom prostoru. To uključuje prerade kompletnog prtljažnog prostora i „custom made“ izrada kutija ili panela za zvučnike i pojačala, monitore, dorađenog osvjetljenja i sl. Važan je kvalitet urađenog i opšti vizuelni utisak.

5. Prezentacija – ovdje je vrlo važna prezentacija vlasnika sa obzirom na veliki broj prerada na automobilu. Osim ocjene za prezentaciju koju vlasnik dobija u njegovom je interesu da što bolje predstavi automobil sa obzirom na veliki broj prerada u ovoj klasi.

STREET STYLE KLASA

U ovoj klasi je važno imati što više prerada koje će vlasnik da prezentuje sudijama i da ukaže na njih. Sudije upisuju sve prerade i na osnovu toga daju ocjenu , al sa tim da se glavni akcenat stavlja na preciznost i kvalitet urađenog. Te prerade se odnose na exterier, enterier , motor i na prtljažni prostor. Sve ovo treba da daje sklad i gledaće se ukupan spoj eksterijera, enterijera, motornog i prtljažnog prostora te koliko jedno prati drugo i na osnovu toga dati ocjenu ukupnog dojma. Dakle ocjenjivaće se slijedeće :

1. Exterier - određene prerade na branicima , te pripadajući bodykit koji je primjeren izgledu auta a pri tom ne upadljiv , takodje manje prerade na šasiji koje nisu previše izražajne. Osim toga ocjenjuje se boja, felge, ovjes, kočioni sistem, svjetlosna grupa, folije, te neki dodatni detalji koji su na ekterijeru a koje prezentuje vlasnik itd.

2. Enterijer – važan je ukupni dojam i usklađenost svega u unutrašnjosti automobila. Prije svega ocjenjuje se urednost i kvalitet urađenog . (tabla od drugog automobila ili presvučena originalna tabla, tapacirunzi na vratima, paneli za zvučnike, sjedišta od drugog auta ili presvučena originalna sjedišta, monitori, dodatna rasvjeta, HU, volan, ručica mjenjača itd.)

3. Motorni prostor – ocjenjuje se sveukupni izgled motornog prostora od čistoce i urednosti do prerada na motoru ili izmjene motora drugim motorom. Neki dijelovi motora trebalo bi da budu tunirani a dozvoljena je i zamjena motora . Motorni prostor treba i da je stilski dotjeran, moguće i je i farbanje pojedinih dijelova.

4. Prtljažni prostor - ocjenjuje se urednost, dodatne kutija te dorade oko kutije i zvučnika, sređenost kablova i eventualna dodatna osvjetljenja u prtljažnom prostoru.

5. Prezentacija se ocjenjuje također, dakle vlasniku je od važnosti da dobro prezentuje auto sudijama kako bi ukazao na svoje prerade i da dobije što veću ocjenu za prezentaciju.

t03j3m.jpg
 
Ovaj text obecava puno , bas cu da se prijavim da vidim imali pomaka ka boljem ocjenjivanju , jedina zamjerka je sto prezenracija ulazi u zbir ocjena. Poseban pehar za prezenaciju Da ali da idu u ukupan broj mislim da ne bi trebalo jer to danas ljudi rade najbolje , ponesu od kuce ormare , sudje , sjekire , puske i sl i na tome dobiju bodove . A ako se misli na samu prezenaciju izlagaca tj takmicara , kako se razumije u svoje auto i dijelove koje je ugradio i sl onda taj vid bodova je ok da se sabira jer nije bitno samo uzet od Babe pare , otici sa slikom i reci " JA HOCU OVO" , treba i zavrnut koji saraf :cool:
 
Član
ja mislim da se treba ubaciti klasa MAMINI I TATINI sinovi da bi se prema ovim hejterima i mi iz venoma mogli negdje svrstati ;)
 
Ti moras da svatis da u tim postovima i ima istine , novi si u ovome , takodje si i mlad da nesto sam uradis i steknes . Takodje vozis auto od roditelja koji su ti oni kupili a jos i tek polozio . Znaci mislim da nisi bas kompetentan da pricas na ovu temu. Niko nikoga ne tjera sa tamicenja niti je potrebno praviti posebne grupe i klase , takmice se svi jednako bilo to da si ti sastavio auto ili kupio takvog niko ne ulazi u to , ja samo govorim sto se tice prezenacije da vecu ocjenu treba dobiti osoba koja se razumije u to sto je napravila nego onaj sto ne zna ni sta ima na autu. Jedne prilike kad sam bio sudija na takmicenju , na pitanje jednog od tunera (necu ga sad imenovati) sta ima od ovjesa opruge, gewinde i to dobio sam odgovor "ma nemam pojma neke crvene opruge" . Nadam se da razumijes sta hocu da kazem , nemam nista protiv bilo koga svak zivi svoj zivot , snalazi se kako zna i radi kako je naucio to nije moja stvar , ja sam samo izjasnio svoje misljenje sta je za mene pravi tuner s tim i pravi takmicar. To ti ovde jos mnogo ljudi moze potvrditi koji isto tako dugo sarafaju i znaju koliko zivaca je potroseno na sve , noci neprespavane. Prvi Madzid eto koji je pred KOE sarafao skoro do sabaha da sklopi auto , Kile koji pored trudne zene i obaveza i dalje sredzuje gustera koji je na farbanju , Liga promjenio licni opis golfa , Igy muzicara sta se poliestera nadisao itd itd ima jos dosta momaka , vidis to zadovoljstvo kako ih ti nazivas "babini sinovi" ne osjete i odma tu nema cari tuninga i to prelazi u pozere i ljude koji zele samo da budu vidjeni u dobrom auto . Uglavnom bez ljutnje ko se god nasao u textu , to je sa moje tacke gledista , misljenje ne mjenjam tako je kako je , ako sam upravu super ako ne jeb ga neko ce se i sloziti samnom :cool:

Vidimo se u Garazi:cool:
 
Član
Little Dragon je napisao(la):
Ovaj text obecava puno , bas cu da se prijavim da vidim imali pomaka ka boljem ocjenjivanju , jedina zamjerka je sto prezenracija ulazi u zbir ocjena. Poseban pehar za prezenaciju Da ali da idu u ukupan broj mislim da ne bi trebalo jer to danas ljudi rade najbolje , ponesu od kuce ormare , sudje , sjekire , puske i sl i na tome dobiju bodove . A ako se misli na samu prezenaciju izlagaca tj takmicara , kako se razumije u svoje auto i dijelove koje je ugradio i sl onda taj vid bodova je ok da se sabira jer nije bitno samo uzet od Babe pare , otici sa slikom i reci " JA HOCU OVO" , treba i zavrnut koji saraf :cool:

Znam tacno na sta mislis za prezentaciju, na neki nacin je odvojena. Ocjena za prezentaciju je od 5 do max 10 bodova koja ulazi u ukupno sabiranje sa ostalim ocjenama tipa, ako prezentiras svoje auto kako treba do zadnjeg detalja u sta ne sumnjam jer znam da si radio sam svoj projekat dobivas maximalnu ocjenu koja ti dize na neki nacin rejting kod ostalih ocjena prilikom sabiranja.
Momci koji se bas potrude oko prezentacije (vizualne) tipa tenda, etison, pehari i sl. najbolji dobiva pehar za Best Presentation (naravno pod velikim uslovom, da to ima smisla i tematike sa samim automobilom).
 
Član
Iceman je napisao(la):
2. Za Mediterana: Molim te da ne zbunjujes ljude koji dolaze sa strane sa nekim glupostima, ako Pofalici nisu centar grada onda ne znam sta je?? Mozda ti imas neko svoje vidjenje podjele grada al to zadrzi za sebe i apsolutno nemam namjeru ubjedjivati se sa tobom na ovoj temi.



Ajsmene nema potrebe za raspravom. gluposti pricas ti. umjesto da se potrudis da ljudima objasnis ti pricas sa neke visine. da citas kako treba mozda bi uvidio da pokusavam pomoci ljudima koji nisu iz Sarajeva.

sta ce se desiti ako momci budu dolazili u grad iz pravca Vogosce pa na Skenderiji vide putokaz za CENTAR koji ih vodi lijevo?
ili sta ce se desiti ako momci koji dolaze iz pravca Blazuja dodju do Socijalnog i vide putokaz za CENTAR koji ih vodi pravo?
hoces li ti biti dobar domacin pa ih skupljati po gradu?

inace postoji vise podjela grada,ali osnovna je ona po opstinama a Pofalici su optina Novo Sarajevo.

:123:
 
Član
Mediteran je napisao(la):
Iceman je napisao(la):
2. Za Mediterana: Molim te da ne zbunjujes ljude koji dolaze sa strane sa nekim glupostima, ako Pofalici nisu centar grada onda ne znam sta je?? Mozda ti imas neko svoje vidjenje podjele grada al to zadrzi za sebe i apsolutno nemam namjeru ubjedjivati se sa tobom na ovoj temi.



Ajsmene nema potrebe za raspravom. gluposti pricas ti. umjesto da se potrudis da ljudima objasnis ti pricas sa neke visine. koji si ti ku*ac da da se tako ponasas. da citas kako treba mozda bi uvidio da pokusavam pomoci ljudima koji nisu iz Sarajeva.

sta ce se desiti ako momci budu dolazili u grad iz pravca Vogosce pa na Skenderiji vide putokaz za CENTAR koji ih vodi lijevo?
ili sta ce se desiti ako momci koji dolaze iz pravca Blazuja dodju do Socijalnog i vide putokaz za CENTAR koji ih vodi pravo?
hoces li ti biti dobar domacin pa ih skupljati po gradu?

inace postoji vise podjela grada,ali osnovna je ona po opstinama a Pofalici su optina Novo Sarajevo.

:123:




Ja niti u jednom trenutku nisam pricao sa nekim sa visine niti mu se obratio na taj nacin ne znam o cemu pricas a kao drugo kada sam rekao "centar grada" mislio sam na "centar grada" ne na opstinu "centar". A to za dobar domacin bice da jesam jer skoro svi gosti-takmicari iz susjednih zemalja dolaze u subotu u Sarajevo koje ce docekati moja ekipa sa jasnim uputama kako da se snalaze po gradu, nemas vjeruj mi potrebe da se ti brines za to ;)

Lijep pozdrav
 
Član
podrška za sve organizatore pa zar moramo za neke sitnice prigovarati i traziti dlaku u jajetu do prije nekoliko godina 90 % ljudi nije ni znalo sta je tuninng ili styling sad sve sami pametnjakovici sve pohvale za organizaciju pa kako god svake godine bolje i bolje ;)
 
Član
SOLEmir je napisao(la):
podrška za sve organizatore pa zar moramo za neke sitnice prigovarati i traziti dlaku u jajetu do prije nekoliko godina 90 % ljudi nije ni znalo sta je tuninng ili styling sad sve sami pametnjakovici sve pohvale za organizaciju pa kako god svake godine bolje i bolje ;)

POTPIS KO KUCA!
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top