280CE

280CE

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
evo malo i mog mercedesa kad sam ga tek kupio stajao je ok 2 god na parkingu a zadnji put reg. 2000g

sta reci 79 god ima klimu grijanje u sjedistima centralnu el prozore i sve radi to je rec mercedes


picture022m.jpg


picture020eq.jpg


picture040tp.jpg


prvo sto je odradeno je motor generalno sto je kostalo uhhhh.Onda nije imao hladnjak probijen bio kao sto se vidi pa posto nema kupit nigdje u BiH takav hladnjak kupim od omege 3,0 benzin naravno automatik zbog ulja tabla je bila sva ispucana kupio sam novu za 15KM :) i sam je postavio al problem je sto mi samo svjetli dugme od grijaca zadnje sajbe klima i grijanje i inst tabla ne svijetle na tabli svjetli samo rezerva :p eh sta bi to moglo bit.
Sofer sajba je razbijena naravno nema je kupit pa sam narucioo i cekam, u auto kuci Lijanovic mi tazili 1100KM sa ugradnjom lol. promjenio sam oba fara novi kocioni cilindar al naj smjesnije je bilo kad sam dovuko majstoru da mi postavi nove 4 disk ploce i 8 pakni posto ima dograden abs sistem! kad je skinuo vidio je da je neko ko je bio vlasnik kocio ne paknama nego zeljezom pa su pukli diskovi ja se cudio sta mi skripi hahaha al haj sad je sve novo .sljedece mi je sad pjeskarenje i farbanje i presvlacenje enterijera.
 
Član
e ovo je rec auto,extra mi je ova serija,stvarno predobra auta,nepoderiva,nadam se da ces ga sredti detaljno,obavjestavaj nas,,bas me zanima kako ce to sve dalje teci,sve najbolje,puno srece,i puno predjenih kilometara;)
 
Član
Ubio se za nekog projekta i restauracije:cool:
Samo je nebo granica sta sve moze od ovog da ispadne, naravno i budzet:D
Srecno u radovima:cool:
 
Član
Dobro auto si odabrao druže,trebaće tu puno vremena,para i živaca ali krajnji rezultat neprocjenjiv :cool:
Nadam se da ćeš ustrajati u svojim namjerama
 
klima i grijanje u sjedistima :icon_eek: :icon_eek:
u jbt,kako se ovo fino moze sredit,da se svi okrecu za njim kad prodje...sretno :cool:
 
W123 CE , savrseno , sretno , pratio sam jedan projekat kompletne restauracije ovog modela , isti motor , samo je razlika sto je taj imao branike za americko trziste , covjek je ulozio mnogoooo , ako te zanima tacna cifra javim ti na PP , jer mi nece niko vjerovati ovako javno :icon_biggrin:
ako bude trebao neki savjet ili tako nesto , tu smo ;)
 
Član
Super izbor, a uz dosta truda(vremena ali i novca), moze da se sredi samo tako.:cool:

Sretno u daljim radovima;)
 
Član
Svaka cast, Merc je odlican, sretno u nastavku radova, to se auto ne vidja bas svaki dan!;)
 
Dobar auto, istina izgleda prilicno zapusteno. Moja preporuka, ako budes ista ulagao u auto, onda idi na farbanje, sredivanje mehanike i limarije, zatim unutrasnjost srediti itd. Uglavnom da auto bude kao u '79., to ti se najvise cijeni, a i najljepse izgleda, vjeruj mi, samo nemoj spojlere, spustanja i tako to. Sretno, pa kakve god planove imas:cool:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top