255 na 8j

255 na 8j

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
za koji sat cu postaviti slike 255, a sto se tice zastite ruba sa sirom felgom to je tacno cak i kad je izduvana skroz guma fino stoji na felgi i moze se voziti bez da sjebes felgu jedino stoo malo vrca u krivinama :lol:
 
Član
Pa sracunajte ljudi.

Aldin vam dobro govori!


Racunica je jednostavna:
J=inch=2,54cm
8J = 8x2,54 = 20,32

Sto ce reci da je najoptimalnija guma kao sto je aldin rekao 205 ili 215
nije problem ici dimenziju vise ali svako pretjerivanje ce prouzrokovati pretjerano trosenje gume,da li po rubovima da li po gaznom sloju,sve zavisi od pritiska i tezine vozila,uslova voznje itd
da ne spominjemo pretjerano opterecenje gume i mogucnost pucanja na vecim brzinama
 
Član
http://img190.imageshack.us/gal.php?g=040820095761.jpg
evo slike upravo sam namontirao 255/45/17 na 8j i ovako izgleda.
 
Član
ako se bojis sjebati felgu, iako je serijski ta velicina. navuci gumu sa rubom za zastitu felge.

GrandtrekPT9000.jpg
 
Član
RCat je napisao(la):
ako se bojis sjebati felgu, iako je serijski ta velicina. navuci gumu sa rubom za zastitu felge.

GrandtrekPT9000.jpg

ma nije mi za fegu meni je bitna sirina gume,zato ce ove na prodaju da uzmem 9j il vece da mogu i sire gume:lol:
 
Član
Al_Galone je napisao(la):
Pa sracunajte ljudi.

Aldin vam dobro govori!


Racunica je jednostavna:
J=inch=2,54cm
8J = 8x2,54 = 20,32

Sto ce reci da je najoptimalnija guma kao sto je aldin rekao 205 ili 215
nije problem ici dimenziju vise ali svako pretjerivanje ce prouzrokovati pretjerano trosenje gume,da li po rubovima da li po gaznom sloju,sve zavisi od pritiska i tezine vozila,uslova voznje itd
da ne spominjemo pretjerano opterecenje gume i mogucnost pucanja na vecim brzinama
imo i vozio 205 i 215 na 8j i guma nategnuta ko pracka tako da racunicu macku o rep okaci... jedino mi 225 stoji normalno na 8j stoga 245 eventualno 255 (ali 245 u svakom slucaju malo je jeftinija guma i radi tih 8j a i to je minimalno odstupanje od seriskog) ce biti sasvim ok... postavim vam slike kad je nategnem... pozz
 
samo javi kako se vozilo ponasa prako "vagasha" onih neravnina na asfaltu sto nam nase drage kamoindzije napravise ,s tom sirinom na tvom ovjesu,otima li se upravljac,plese li po cesti itd...cisto me zanima :icon_question: ;)
 
Član
Ja planiram sljedeceg ljeta navuci 215 gume na 8,5 J 18 felge samo naprijed. Zezaju me spure od kamiona na asfaltu. Nije toliko strasno jer drzim volan jednom rukom i izmedju palca i kaziprasta ali stalno moram pazit na te spure. Ne mogu nikako se zamislit u voznji ono predjem 20 Km a neznam kako, stalno me pripada spura :lol: :lol: :lol: :lol::lol: :lol: :lol::lol:
 
jaba78 je napisao(la):
Ja planiram sljedeceg ljeta navuci 215 gume na 8,5 J 18 felge samo naprijed. Zezaju me spure od kamiona na asfaltu. Nije toliko strasno jer drzim volan jednom rukom i izmedju palca i kaziprasta ali stalno moram pazit na te spure. Ne mogu nikako se zamislit u voznji ono predjem 20 Km a neznam kako, stalno me pripada spura :lol: :lol: :lol: :lol::lol: :lol: :lol::lol:

drzi ga s obje ruke i neboj se :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
 
Član
AldinShpura je napisao(la):
samo javi kako se vozilo ponasa prako "vagasha" onih neravnina na asfaltu sto nam nase drage kamoindzije napravise ,s tom sirinom na tvom ovjesu,otima li se upravljac,plese li po cesti itd...cisto me zanima :icon_question: ;)

audi je to nije to fiat...
 
Pike_gti je napisao(la):
AldinShpura je napisao(la):
samo javi kako se vozilo ponasa prako "vagasha" onih neravnina na asfaltu sto nam nase drage kamoindzije napravise ,s tom sirinom na tvom ovjesu,otima li se upravljac,plese li po cesti itd...cisto me zanima :icon_question: ;)

audi je to nije to fiat...

vidi zaista :icon_eek: :lol:
 
Početnik
na 8j 225 ili recimo 235

ako ces opticki dojam distancere 20mm

za 245 ti vec treba 8,5j

i nesto mi malo 8j na A5 ???

felgenschutz ce te zastiti prilikom penjanj na trotoare ali od grebanja od iste nece nista :)

jedino rjesenje je SCHMIDT
 
Član
Pike_gti je napisao(la):
treba mi info al provjerena info a ne odokativno i prijedlozi itd...

mogul se navuci 255 35 19 na 8j felgu... koliko vidim one dolaze serial na ovom autu na 8,5 felgama pa pretpostavljam da se moze navuci i na 8j... amere daj mi prjedlog ?? naravno rijec je o novim gumama tako da mislim da nece bit problema sa tvrdocom... ako neide 255 onda u krajnjem slucaju idem na 245

jel to model kao na tvom avataru? Audi A5.. ne znam dali je serijski u BH drugacija oprema nego u njemackoj, ali ovdje ga nude u seriji sa:

Räder: Aluminium-Schmiedeleichtbauräder 7,5 J X 17
Reifen: 225/50 R 17
audi.de

na stranici interauto.ba pise u dodatnoj opremi 19" :)
 
Član
ok. a sta sam ja gore napisala?
on iz fabrike izadje na 17kama. u dodatnoj opremi uz naplatu postoji mogucnost na 19ke.
ali standard oprema su 17ke. posto pike gore lijepo pise da su mu standard 19ke.
cisto informativno
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top